Zdrowie

Czym różnią się prywatne pakiety medyczne

Czym różnią się prywatne pakiety medyczne

Z roku na rok coraz więcej osób decyduje się wykupić prywatny abonament medyczny. Obecnie wiele firm, a także przychodni oferuje różnego rodzaju pakiety skierowane do szerokiego grona zainteresowanych. Często jednak mamy problem z wyboru idealnego dla siebie pakietu medycznego. Czym one się różnią i jak wybrać odpowiedni do swoich potrzeb?

Zakres usług

Podstawową różnicą jest oczywiście zakres usług, jakich możemy oczekiwać w związku z wykupieniem konkretnego pakietu medycznego. Najprostsze usługi medyczne to wizyty u lekarza pierwszego kontaktu oraz u lekarzy specjalistów. Niektóre abonamenty zawierają jedynie niewielką liczbę lekarzy specjalistów, u których możemy podjąć leczenie. Inne zaś dają możliwość odbycia wizyty u lekarza dowolnej specjalizacji, który świadczy pracę w przychodni.

Zakres ochrony zdrowotnej może również dotyczy ilości zabiegów medycznych. Czasami mamy bowiem możliwość skorzystania z nielimitowanej liczby każdego rodzaju zabiegu, w innym przypadku możemy wykonać jedynie podstawowe badania. Niektóre pakiety medyczne zawierają w sobie również kompleksową opiekę pielęgniarki lub położnej oraz wizyty domowe.

Cena abonamentu medycznego

Abonamenty medyczne różnią się między sobą również ceną. Kwota, jaką musimy zapłacić miesięcznie za usługi medyczne, jest podstawowym wyznacznikiem zakresu ochrony medycznej. Najtańsze pakiety możemy wykupić już za kilkanaście złotych, jednak uprawniają one do skorzystania z nielicznych usług medycznych.

Tymczasem za kwotę kilkudziesięciu złotych możemy już korzystać z większości dostępnych zabiegów i odwiedzać lekarzy różnego specjalizacji. W ofercie niektórych przychodni lub firm medycznych są również pakiety VIP, które co prawda kosztują kilkaset złotych miesięcznie, jednak dzięki nim mamy możliwość skorzystania z usług prywatnej opiekunki, pobytu w szpitalu czy wykonania skomplikowanej operacji lub zabiegu.

Tego rodzaju abonament medyczny cieszy się ogromną popularnością wśród pacjentów, którzy chcą powierzyć podmiotowi prywatnemu kompleksowe leczenie, zamiast korzystać z usług medycznych w ramach NFZ.

Pakiety specjalne

Poza wymienionym wyżej pakietem VIP (może on również funkcjonować pod inną nazwą), firmy medyczne stworzyły również specjalne abonamenty skierowane do konkretnej grupy społecznej. Przykładowo abonament rodzinny zawiera szeroki zakresu usług dla wszystkich członków rodziny.

Tymczasem abonament dla seniora zawiera w sobie zabiegi i pomoc lekarzy, do których najczęściej udają się osoby w podeszłym wieku. Stworzono również pakiety dla par — decydując się na niego, możemy liczyć na niższą cenę, niż gdybyśmy wykupili sobie dwa abonamenty osobno.

Niektóre firmy dają również możliwość elastycznego doboru usług do swojego pakietu, którego cena ustalana jest indywidualnie. Jest to doskonałe rozwiązanie dla osób, które nie chcą przepłacać, lecz z drugiej strony nie mogą znaleźć dla siebie idealnego pakietu medycznego. Samodzielny dobór badań i zakresu usług medycznych dla wielu osób jest szansą na skorzystanie z oferty firm medycznych.

Komentarze (4)

Zostaw komentarz