Twoje kosmetyki Uroda

Czym różnią się kosmetyki dla kobiet i mężczyzn?

kosmetyki dla kobiet i mężczyzn

Pielęgnacja skóry dotyczy w takim samym stopniu kobiet co mężczyzn. Produkty przeznaczone do tego zadania mogą być nieco inne dla obojga płci. Czym różnią się kosmetyki dla kobiet i mężczyzn?

Kosmetyki dla niej i dla niego

Kosmetyki towarzyszą nam w codziennej pielęgnacji skóry twarzy i całego ciała. Używają ich nie tylko kobiety. Mężczyźni także dbają o swoją skórę a przynajmniej powinni dbać. Faktem jest, że w drogeriach przeważają produkty kosmetyczne dla kobiet. Panowie zostają w tej kwestii nieco pokrzywdzeni. Mają ograniczony wybór, więc zdarza się, że sięgają po kosmetyki dedykowane paniom. Skóra obu płci może się różnic i wymagać zupełnie innej pielęgnacji. W przypadku włosów nie ma takiego problemu, ponieważ wiele produktów tego typu dostosowanych jest dla wszystkich, bez podziału na płeć czy rodzaj włosa. Takie produkty jak mydło czy żel pod prysznic to kosmetyki unisex, czyli zarówno dla kobiet jak i mężczyzn.

Czym różnią się kosmetyki dla kobiet i mężczyzn?

Różnic kosmetyków dla kobiet i mężczyzn możemy doszukiwać się głównie w szacie graficznej opakowań i nutach zapachowych. W przypadku mycia ciała nie ma znaczenia czy używamy jednego żelu czy dwóch różnych. W kosmetykach dla kobiet przeważają słodkie i kwiatowe nuty, panowie zaś gustują w odświeżającej mięcie i morskich zapachach. Kosmetyki dla mężczyzn intensywniej pachną. Nuty zapachowe mogą być bardziej wyraziste, co nie zawsze podoba się płci pięknej. Dlatego wprowadzono podział. Przeglądając perfumy, sytuacja będzie wyglądała podobnie. Od razu rozpoznamy męski zapach. Choć na rynku od dawna są dostępne flakoniki unisex, czyli tzw. bezpłciowe perfumy, odpowiednie zarówno dla kobiet jak i mężczyzn. Zauważmy, że producenci męskich kosmetyków raczej unikają różu czy pastelowych kolorów w opakowaniach. Dominuje zaś czerń, szarości, odcienie niebieskiego, grantu czy czerwieni. Panowie nie zwracają takiej uwagi na opakowanie. Dla nich liczy się działanie, więc producenci mają ułatwione zadanie. W pielęgnacji stosujemy także produkty do włosów. Tutaj ważny jest ich rodzaj i to właśnie na ten aspekt powinno się zwracać uwagę podczas zakupu. Szampony czy odżywki dla mężczyzn będą miały ten sam skład co dla kobiet. Różnice obejmują bowiem tylko kolor opakowania czy ewentualny zapach.

kosmetyki dla kobiet i mężczyznKosmetyki dla kobiet i mężczyzn nie różnią się zbyt wiele. Z pewnością działają tak samo skutecznie. Nic się nie stanie, jeśli nasz partner podbierze nam płyn do kąpieli czy odżywkę do włosów. Różnice w produktach to w dużej mierze działanie marketingowe, mające na celu wzrost sprzedaży danych kosmetyków. Osobne kremy do twarzy będą dobrym wyborem, ale skoro  możemy korzystać z jednego żelu pod prysznic czy szamponu, przemyślmy to, zanim sięgniemy po osobne kosmetyki dla niej i dla niego.

Katarzyna Antos

Komentarze (7)

elle@elle

7 lat temu

lubie jak mezczyzna dba o siebie to dobrze ze nasi panowie maja swoje kosmetyki i linie zapachowe ,niech sie pielegnuja i pieknie nam pachna !

Tess

7 lat temu

Kiedyś prawdziwi mężczyźni nie dbali o urodę a i tak podobali się kobietom bo imponowali siłą i charakterem. Ale teraz przywiązuje się wagę do wyglądu to dobrze, że mają swoje kosmetyki.

Mindi

7 lat temu

Od czasu gdy kosmetyki dla panów są tak łatwo dostępne i w dobrze dobranej szacie graficznej to panowie chętniej po nie sięgają. Oni także mają problemy z cerą, tylko większość jest zawstydzona, myśląc, że dbanie o siebie jest wyrazem zniewieścienia. To, że kosmetyki dla mężczyzn mają bardziej stonowany wygląd i mocny zapach powoduje, że jest na nie moda. Jednak codzienne kosmetyki do higieny mogą używać zarówno kobiety jak mężczyźni i niech tak zostanie bo braknie miejsca w łazience 🙂

sirena46

7 lat temu

Mój mąż ma swoje kosmetyki, ale kremu do twarzy specjalnego nie ma.
Kupiłam mu uniwersalny krem, który może używać do twarzy i całego ciała, ale i tak nie zawsze używa. 🙁
Żeli, płynów i innych kosmetyków do kąpieli używamy wspólnie, ale też nie zawsze. Ja często stosuję odżywkę do farbowanych włosów, a on ma szampon z odżywką dla mężczyzn.

dulcynea

7 lat temu

Ja cieszę się , że są osobne kosmetyki dla kobiet i mężczyzn.
Krem do twarzy zawsze mąż mi ” wymazał ” bardzo szybko. Dziś On ma swój a ja swój. Innymi kosmetykami mogę się dzielić, a krem lubię zużywać sama 🙂

drobina

7 lat temu

Na rynku pojawia sie coraz więcej kosmetyków dla mężczyzn. To dobrze, bo panowie między innymi dlatego zaczęli bardziej dbać o siebie.

Zostaw komentarz