Miłość i związki

Po czym poznać, że młodszy facet to dobry materiał na partnera?

związek z młodszym facetem

Wciąż pokutuje stereotyp, że na życiowego partnera najlepiej wybierać starszego mężczyzny, który jest ogarnięty życiowo. Tymczasem serce nie sługa, czasem po prostu zakochujemy się w młodszym facecie. Poza tym związek ze starszym mężczyzną ma sporo minusów, panowie w pewnym wieku uważają, że wiedzą lepiej i lubią podporządkowywać sobie kobiety, a nie wszystkie to lubią. Niektóre naprawdę szukają faceta, który nadaje się na partnera. Kogoś, z kim można dzielić radości i troski. Po czym poznać, że młodszy facet to dobry materiał na partnera?

Ma własne zdanie, ale respektuje też twoje

Nie ma takiej opcji, abyście zgadzali się we wszystkim. To, że on lubi cię w spodniach, a ty wolisz nosić sukienki, potraficie rozwiązać w prosty sposób. Ty, aby sprawić mu radość, zakładasz czasem spodnie, a on akceptuje, że np. do pracy/przyjaciółki jedziesz w sukience. Facet, który nadaje się na partnera, będzie umiał uszanować też twoje zdanie. Nie będzie narzucał ci swojej woli. Co nie oznacza, że sam zmieni swoje stanowisko.

Po czym poznać, że młodszy facet to dobry materiał na partnera? Szanuje cię

Odzywa się do ciebie w kulturalny sposób. Nie wyzywa cię, nie atakuje, nie szantażuje ani do niczego nie zmusza.  Gdy mówisz, że nie masz ochoty na seks, bo boli cię brzuch przed okresem, nie robi miny obrażonego chłopca i nie karze cię za to, lecz zachowuje się w dokładnie ten sam sposób co wcześniej.

Nie chce cię ograniczać, lecz wspierać

Chcesz zapisać się na prawo jazdy, ale nie wiesz, czy sobie poradzisz. On cię nie ogranicza, nie wyśmiewa i nie odciąga od tej idei. Wręcz przeciwnie, zachęca do pokonywania własnych ograniczeń i obiecuje pomóc w nauce, zwłaszcza w części praktycznej. To dobrze o nim świadczy.  Prawo jazdy to oczywiście przykład. Chodzi ogólnie o to, aby facet nie torpedował twoich pomysłów, nie naśmiewał się z nich, lecz rozumiał i wspierał cię w ambitnych planach.

Jest pomocny

Mężczyzna, który nadaje się na partnera, powinien być pomocny. Nie chodzi o to, że ma wszystko robić za ciebie niczym niewolnik. Po prostu chcesz móc na niego liczyć. Wiedzieć, że gdy dzieje się coś złego, zawsze możesz zadzwonić do niego i poprosić o pomoc, dobrą radę etc.

Dba o ciebie i chce sprawiać ci przyjemność

Stara się, abyś nieustannie odczuwała przyjemność. Zabiera cię w miejsca, które mogą ci się spodobać. Pyta o to, jaki film wybrać. Pamięta, że lubisz różowe wino i takim cię częstuje. Gdy wie, że masz do niego wpaść, sprząta pokój, zmienia pościel. To są drobiazgi, ale to właśnie one sprawiają, że przy danym facecie czujemy się szczęśliwe i chcemy czegoś więcej.  On też zawsze cię przykryje, żeby nie było ci zimno i odprowadzi do domu, żeby nic złego ci się nie stało.

Jest gotów pójść na kompromis

Wie, że nie lubisz seksu analnego i nie naciska na ciebie w tej sprawie. Niemniej oferuje inne ciekawe urozmaicenia, które obydwoje akceptujecie i chcecie wypróbować. W ogóle pamiętaj, że wspólne życie to sztuka kompromisów. Te dużo łatwiej wypracujesz z młodszym facetem niż starszym. Ten drugi ma już silnie zakorzenione nawyki oraz potrzeby, z których nie potrafi zrezygnować. Z młodszym możesz spróbować się dogadać.

Jest zaradny i pracowity

Potrafi sam naprawić coś przy samochodzie i w ten sposób zaoszczędzić pieniądze.  Wie, jak wyprasować sobie koszulę, przygotować jajecznicę. Poza tym sam na siebie zarabia i lubi to, co robi. Nie o to chodzi, by był milionerem, ale by nie wzbraniał się przed pracą.

Umie coś naprawić

Nie ma problemu z wymianą koła, skręceniem jakiejś szafki czy wywierceniem dziury w ścianie. To prawda, że fachowca zawsze można wezwać, ale kobieta chce czuć, że jej mężczyzna potrafi coś samodzielnie naprawić i nie ma dwóch lewych rąk, gdy przychodzi powiesić zdjęcie na ścianie.

Zawsze chętnie z tobą porozmawia

Mężczyzna, z których chcesz stworzyć związek, powinien umieć z tobą porozmawiać. Chcesz w końcu spędzać z nim czas w miłej atmosferze. To bardzo ważne, czy potrafi cię rozśmieszyć, poprawić humor, wysłuchać i czymś zaciekawić.

Jest dla ciebie czuły i delikatny

On nie powinien unikać przytulania ciebie, całowania, obejmowania czy trzymania za rękę. Jeśli chcesz stworzyć z nim coś poważniejszego, nie powinien unikać czułości. Kobiety pragną być dotykane przez swoich mężczyzn.

Dodaj komentarz