Uroda

Czym podkreślić brwi?

Czym podkreślić brwi

Brwi stanowią ramę dla oczu, tymczasem wiele z nas podkreśla powiekę i rzęsy, ale zupełnie nie interesuje się łukiem brwiowym. Do niedawna makijaż brwi uchodził za fanaberię, stosowały go nieliczne kobiety. Ostatnio jednak stał się niezwykle popularny, a w drogeriach pojawiło się zatrzęsienie kosmetyków do brwi. Czym podkreślić brwi?

Wosk w kredce dający kolor

Daje najdelikatniejszy i najbardziej naturalny efekt. To idealne rozwiązanie dla kobiet, które mają cienki łuk brwiowy i zależy im na precyzji. Ponadto wosk w kredce jest dedykowany paniom, które mają gęste brwi i zależy im tylko na ich przyciemnieniu. W końcu gdy pudrujemy twarz, matujemy też brwi, które stają się wyblakłe. Warto przywrócić im kolor wyjściowy, sięgając po wosk w kredce, który jest szybki i wygodny w użyciu.

Cienie do brwi

Pozwalają w naturalny sposób uzupełnić ubytki w łuku brwiowym. Daje naturalny efekt, łuk brwiowym ulega przyciemnieniu, ale nie wybija się na pierwszy plan. Niestety, o ile wosk w kredce można użyć w minutę czy dwie, o tyle cienie do brwi wymagają precyzji przy aplikacji i sporo czasu, aby doprowadzić swoje dzieło do końca.

Żel do brwi

Pozwala ujarzmić niesforne włoski. Jeśli jest przeźroczysty, na tym jego rola się kończy. Po uczesaniu włosków, utrwalamy ich położenie. To produkt prosty i wygodny w użyciu, jednak większość kobiet nie jest zadowolonych ze swoich brwi. W rezultacie żel do brwi zazwyczaj nakłada się np. po użyciu cieni.

Kredka do brwi

Pozwala dorysować brakujące włoski, przyciemnić te już istniejące. Zapewnia ogromną precyzję podczas wykonywania makijażu. Praca z nią wymaga jednak czasu i niemałych umiejętności. Efekt osiągnięty kredką z reguły nie jest tak naturalny jak woskiem w kredce czy cieniem. Jednak nie rzuca się tak w oczy jak pomada.

Tusz do brwi

Pozwala ujarzmić niesforne włoski, nadać im intensywniejszy kolor. Tuszem do brwi nie uzupełnimy jednak brakujących włosków. Jeśli kobieta ma spore prześwity, to ten kosmetyk nie zda u niej egzaminu. Tusz do brwi jest równie wygodny i szybki w użyciu jak wosk do brwi w kredce.

Pomada do brwi

To kosmetyk, który wymaga największych umiejętności makijażowych. Bardzo łatwo można nim sobie zrobić krzywdę. Jeśli masz ciężką rękę, uzyskasz karykaturalny efekt zamiast naturalnego, a przecież nie o to ci chodzi. Poza tym praca z pomadą wymaga czasu i ćwiczeń oraz dobrze dobranego, skośnie ściętego pędzelka.

Dodaj komentarz