Miłość i związki

Czym należy kierować się przy wyborze mężczyzny na całe życie?

jak wybrać mężczyznę na całe życie

Wiele kobiet popełnia błąd, zwracając uwagę na status materialny partnera, jego elokwencję, zamiast na rzeczy, które mają rzeczywisty wpływ na jakość związku.  Ktoś może mówić piękne słówka, mieć własną firmę i kupę pieniędzy, a jednocześnie być sadystą zmuszającym swoją kobietę do wyuzdanego seksu. Czym należy kierować się przy wyborze mężczyzny na całe życie?

Czy podoba ci się fizycznie?

Mogłoby się wydawać, że ten czynnik świadczy o próżności. Jak to kobieta patrzy na wygląd faceta? Ano patrzy, aby związać się z mężczyzną, który odpowiada jej nie tylko z charakteru, ale też wizualnie.  Po co wiązać się z człowiekiem, do kogo pociąg fizyczny jest niski? Jak później wygląda takie wspólne życie pozbawione namiętności, chęci na seks?  Każda kobieta ma inny typ faceta. Jedne lubią szczupłych mężczyzn, bo tak wyglądał ich ukochany wujek. Inne muszą mieć umięśnionego partnera. Pamiętaj, że on ma ci się podobać. Musisz chcieć się do niego tulić i być przez niego dotykaną.

Czy umiesz się z nim dogadać?

Jeśli umiecie się dogadać co do sposobu spędzania razem czasu, rozwiązywania problemów itp. to świadczy, że jesteście dojrzali emocjonalnie. Z drugiej strony, gdy o wszystko drzecie koty, wspólne życie może okazać się dla obojga prawdziwą udręką.

Czy lubisz z nim rozmawiać?

Tak, związek to także rozmowy, nierzadko dość długie i dotyczące ważnych rzeczy. Jeśli lubisz z nim rozmawiać i spędzać z nim czas, doceniasz jego poczucie humoru, to jesteście na dobrej drodze do stworzenia czegoś więcej.

Czy go podziwiasz?

Zastanów się, czy są jakieś rzeczy, gdy myślisz o nim, z których jesteś dumna. Może zachwycasz się jego inteligencją, wiedzą motoryzacyjną, pasją, pracowitością, kulturą osobistą, czułością etc.?  Jeśli możesz powiedzieć: jestem z niego taka dumna, bo zawsze mnie odprowadza do domu i o mnie dba, to znaczy, że masz do niego odpowiednie nastawienie. Nie można wiązać się z mężczyzną, którego za nim nie podziwiamy.

Czy szanuje kobietę i uznaje równouprawnienie?

Unikaj wszystkich seksistów pokroju Korwina-Mikke. Nie potrzebujesz ich do szczęścia. Zwróć uwagę, czy facet, z którym się spotykasz, szanuje kobiety, uważa je za równe sobie i nie odmawia im prawa do rozwoju zawodowego. Jeśli dla niego jesteś bardzo inteligentna, zaradna, zdolna, utalentowana, świetnie radzisz sobie w pracy i on jest w związku z tego dumny, to dobry znak. Powinien też wykazywać chęć do pomagania kobiecie w domu.

Czy jest babiarzem?

Jeśli tak, to uciekaj od niego, ile sił w nogach. Wiele kobiet popełnia poważny błąd i cieszy się z roli kolejnej, męskiej zdobyczy. Tymczasem babiarz nigdy się nie zmieni. Będzie podrywał inne kobiety i nie wiadomo, kiedy wymieni cię na lepszy model.

Czy kocha nas i o nas dba?

Powinnaś czuć się kochana. Zwróć uwagę, czy odprowadza cię do domu, aby nic ci się nie stało. Czy potrafi zapamiętać, jakie wino lubisz. Czy pamięta, że nie jesz mięsa. Czy potrafi podzielić się z tobą poduszką, szalikiem, rękawiczkami. Facet na całe życie powinien o ciebie dbać.

Czy jest czuły?

To jeden z najważniejszych czynników, chodzi o to, by mężczyzna umiał ci okazywać uczucia za pomocą drobnych gestów. Jeśli nigdy nie chce cię przytulić, pocałować w usta, złapać za rękę albo mówi  wprost, że któraś z tych rzeczy jest głupia lub obleśna, to go sobie odpuść. Nie wiąż się z facetem, od którego wieje chłodem emocjonalnym.

Czy jest agresywny?

To najważniejszy czynnik. Nigdy  nie wiąż się z agresorem, choćby był przystojny, mega bogaty, inteligentny i do rany przyłóż, gdy ma dobry dzień. Ktoś, kto raz cię uderzył, z pewnością zrobi to ponownie, tylko wtedy może nie skończyć się na siniaku…

Czy jest inteligentny?

Nie wiąż się z facetami, którzy nie dorównują ci intelektem.  Jeśli mężczyzna ma poważne intelektualne braki, to zainteresuj się kimś innym. Na dłuższą metę związek z facetem, który nie kuma pewnych elementarnych spraw, stanowi drogę przez mękę. Nie chodzi tutaj o wykształcenie. On nie musi mieć wyższego wykształcenia tak jak ty. Może być po technikum, byle był mądrym i inteligentnym facetem.

Czy pracuje?

Nie patrz się na jego zarobki, patrz się, czy w ogóle pracuje. Praca jest naszym zdaniem istotnym czynnikiem z tego powodu, że nie chcesz być z kimś, kto jest zależny finansowo od mamy. Nie płaci sam za swoje potrzeby. Nie chcesz być jego sponsorką, a świadomość, że on jest utrzymankiem rodziców również pozbawia go męskości w twoich oczach. Niech zarabia nawet najniższą krajową, byle pracował i sam się utrzymywał.

Czy ma swoje hobby?

Człowiek bez hobby jest nudny.  Nieważne, czy on interesuje się motoryzacją, historią czy po prostu lubi czytać książki na jakiś temat, ważne, że ma jakąś pasję i możesz z nim o czymś porozmawiać.  Kto wie, może i ty polubisz jego hobby.  Będziesz np. chciała towarzyszyć mu podczas zlotów motoryzacyjnych.

Co was łączy?

Często patrzymy na głupoty – na to, czy lubimy te same potrawy, piosenki i filmy. Gorzej, gdy nie umiecie się porozumieć w ważnych sprawach. On np. nie znosi przytulania, a ty chcesz mieć faceta, w którego można się wtulić. On uważa, że masz robić wszystko w domu, a ty chcesz sprawiedliwego podziału obowiązków. On lubi seks ociekający przemocą, a ty romantyczny.  Ty lubisz czasem zostawić domowe obowiązki i wyjść z partnerem na spacer, a on jest bardzo skrupulatny i obowiązkowy. On nie cierpi dzieci, a ty chcesz je mieć. On nienawidzi zwierząt, a ty masz papugi, których nie chcesz się pozbywać.

Czy seks z nim jest przyjemny?

Jeśli on sprawia ci ból podczas seksu, jest brutalny, bije cię i nie uważa, że jest w tym coś niestosownego, nawet jak mu zwracasz uwagę, to go sobie odpuść. Seks z nim powinien być dla ciebie przyjemnością, a nie przykrym obowiązkiem.  Pamiętajmy, że dla nas przyjemność oznacza bliskość i czułość, a nie orgazm.

Komentarze

elle@elle

1 rok temu

Wyglad przyjemny, inteligencja ,to ze mnie szanuje ,dba o mnie potrafimy sie dogadac i nie nudzimy sie z soba to dla mnie bardzo duzo .Nie moglabym na pewno byc z mezczyzna z ktorym sex by mnie odstreczal to tez ma kolosalne znaczneie!

Zostaw komentarz