Intymnie Problemy intymne kobiet

Czym jest zdrowie intymne?

czym-jest-zdrowie-intymne

Brak troski o nie może skutkować uciążliwym pieczeniem, swędzeniem, podrażnieniami, a w skrajnych przypadkach rakiem sromu. Czy zastanawiałaś się kiedykolwiek jak prawidłowo dbać o swoje miejsca intymne? Gdzie można załapać wirusa i jakie znaczenie ma ubiór?

Zdrowie intymne na co dzień

Każda, poważnie myśląca o swoim zdrowiu kobieta, powinna wziąć pod uwagę prawidłową pielęgnację miejsc intymnych. Lekarze biją na alarm, ponieważ efekty codziennej higieny intymnej kobiet zostają najczęściej na głowach ginekologów. Troska o nasze miejsca intymne, to nie tylko codzienny prysznic i podmywanie się! Niestety to, jak i czym to robimy pokazuje na ogół wiele do życzenia.

Wiele kobiet nie zdaje sobie też sprawy z faktu, że o zdrowie intymne nie dbamy jedynie chodząc na wizyty kontrolne do ginekologa. Panie same są sobie winne także wielu stanów zapalnych i nabytych uciążliwych dolegliwości intymnych. Wiąże się to z brakiem wiedzy o podstawowych sprawach.

“Doigrasz się gdy…” czyli kilka zasad zdrowia intymnego

Infekcji układu moczowo-płciowego można nabawić się w wielu miejscach. Należą do nich m.in. basen, wakacyjne kąpiele w morzu czy jeziorze, plaża lub też przelotne znajomości seksualne bez odpowiedniego zabezpieczenia.

Przyczyną stanów zapalnych są wirusy. W konsekwencji pojawiają się takie przypadłości jak np. kiła czy rzeżączka, opryszczka narządów płciowych.
Powodem może być też nieregularne zmienianie bielizny, czy też jej niewłaściwy dobór. Najlepiej kupować bieliznę wykonaną z bawełnianych i przyjaznych dla delikatnych miejsc okolic intymnych.

Anna Konopka

Brak troski o nie może skutkować uciążliwym pieczeniem, swędzeniem, podrażnieniami, a w skrajnych przypadkach rakiem sromu. Czy zastanawiałaś się kiedykolwiek jak prawidłowo dbać o swoje miejsca intymne? Gdzie można załapać wirusa i jakie znaczenie ma ubiór?

Elastyczne i koronkowe majtki może i są seksowne i świetnie się prezentują, ale warto zakładać je na tylko na wyjątkowe okazje, a nie np. na ośmiogodzinny dzień do pracy albo na wycieczkę w góry lub do siłowni. Nie zaleca się również bielizny zbyt obcisłej, ze względu na otarcia i podrażnienia.

To samo tyczy się w zbyt opiętych kwestii spodni.

Lepiej zapobiegać niż leczyć

Każda świadoma kobieta powinna sporo wiedzieć o swoim ciele i o tym jak o nie dbać. Miejsca intymne nie stanowią tu wyjątku. Tylko regularne badania ginekologiczne, obserwacje własnego ciała, prawidłowa higiena i odpowiedni ubiór pomogą to osiągnąć. Kobiety nie mogą zapominać m. in. o cytologii, która pozwoli wykryć zmiany układu moczowo-płciowego, nawet wtedy gdy objawów nie jesteśmy w stanie zaobserwować lub odczuć. Warto się badać!

Anna Konopka

Komentarze (2)

Emilly27k

10 lat temu

Pati zgodzę się tutaj z Tobą oczywiście,że każda z Pań powinna zapoznać się z tym artykułem. Bywa tak,że przez nawał obowiązków zawodowych i domowych zapominamy o naszym życiu intymnym, a szkoda:)!

Zostaw komentarz