Miłość i związki

Czym jest utrata pracy dla mężczyzny?

Czym jest utrata pracy dla mężczyzny

Zdjęcie autorstwa Matteo z Pexels

Utrata pracy to jedno z najbardziej traumatycznych wydarzeń, zajmuje trzecie miejsca zaraz za śmiercią bliskiej osoby i rozwodem. Jednak mężczyźni przeżywają zwolnienie dużo bardziej intensywnie niż kobiety. Aczkolwiek w dzisiejszych niepewnych czasach wiele osób boi się tego, co przyniesie jutro. Czym jest utrata pracy dla mężczyzny?

Kobietę się zdobywa wysokim prestiżem

Niestety, w naszym społeczeństwie wciąż pokutuje przekonanie, że kobietę zdobywa się dobrą pozycją finansową. Inaczej mówiąc, kupuje się jej względy i przychylność. Niestety, jest to bardzo krzywdzące podejście dla obu stron. Mężczyzna bowiem czuje, że nie zasługuje na wartościową kobietę, gdy gorzej zarabia lub traci pracę, natomiast panie traktuje się jako materialistki, wręcz prostytutki, którym chodzi tylko o pieniądze. Panowie zapominają, że w XXI wieku kobiety też zarabiają i mogą przez jakiś czas utrzymywać rodzinę. W międzyczasie mężczyzna może znaleźć pracę i sytuacja powróci na dawne tory.

Mężczyzna czuje się odpowiedzialny za zapewnienie bytu rodzinie

Niestety, w Polsce wciąż mężczyzna czuje się odpowiedzialny za zapewnienie bytu rodzinie. Nie chce zawieść w tej materii, dlatego poświęca się pracy, robi nadgodziny itp. Niestety, czasem z powodów od nas niezależnych tracimy zatrudnienie. Tak dzieje się dziś, gdy z powodu kolejnych obostrzeń padają kolejne firmy.  Mężczyzna musi zrozumieć, że w XXI wieku związek opiera się na partnerstwie. Każdemu może powinąć się noga w życiu zawodowym.

Utrata pracy sprawia, że mężczyzna czuje, iż zawiódł

Gdy mężczyzna traci pracę, czuje, że zawodzi swoją partnerkę i dzieci. Nie spełnia pokładanych w nim nadziei. Utrata pracy jest dla niego  równoznaczna z etykietką nieudacznika, którego kobieta opuści, aby znaleźć faceta, który zapewni jej lepszy byt. Zapomina się tutaj o aspektach, dla których kobiety decydują się na związek. Często chodzi o samego faceta, jego dobry charakter, romantyczny wymiar relacji itp. Jego utrata pracy nie ma wpływu na stosunek kobiety, jeśli łączy ich intymna, romantyczna relacja.

Samobójstwo i popadanie w nałogi

Mężczyźni często nie radzą sobie z utratą pracy. O swoich problemach nie mogą z nikim porozmawiać, bo skarżenie się na swój los uchodzi za domenę kobiet. Mężczyznom takie zachowanie nie przystoi, przez co są oni bardziej zagrożeni depresją, wpadnięciem w nałóg, a nawet samobójstwem.

Mężczyzna musi na nowo zdefiniować swoją rolę

Gdy mężczyzna traci pracę, musi na nowo zdefiniować swoją rolę.  Na szczęście może poczuć się potrzebny jako ojciec, który czuwa nad wychowaniem dzieci. Może też pomyśleć o założeniu własnej firmy.  Warto też pamiętać, że bezrobocie to zjawisko przejściowe, które nie trwa wiecznie. Wystarczy tylko aktywnie szukać pracy.

Dodaj komentarz