Miłość i związki Powinnaś wiedzieć, że... Seks

Czym jest seksapil?

seksapil

Seksapil wielu kobietom kojarzy się z idealną sylwetką i piękną twarzą. Tymczasem to, co elektryzuje mężczyzn, niekoniecznie ma związek z perfekcyjnym wyglądem. Zapewne zauważyłaś, że faceci częściej interesują się zwykłymi dziewczynami niż towarzyszącymi im koleżankami, które wyglądają jak z żurnala.  Powodzenie u mężczyzn nie zależy bowiem od tego, w ilu procentach przypominamy Marilyn Monroe czy Angelinę Jolie.

Seksapil to nie duży biust

Seksapil to coś nieuchwytnego, nie da się tego jednoznacznie zdefiniować. To po prostu trzeba mieć. To właśnie seksapil sprawia, że nawet kobieta obdarzona niewielkim biustem i niezbyt wysoka przyciąga spojrzenia mężczyzn.  Co podoba się facetom w kobietach, które nie wyglądają jak z żurnala, a mimo to na brak adoratorów nie mogą narzekać?  Seksapil w głównej mierze wiąże się z pewnością siebie.  Kobiety, które wierzą w siebie i nie zaprzątają sobie głowy własnymi niedostatkami urody, cieszą się większym powodzeniem niż ich piękne, ale niepewne siebie koleżanki.

Akceptacja siebie sposobem na dotarcie do męskiego serca

Seksapil to nie tylko pewność siebie, ale też świadomość swoich mocnych stron. Jeśli kochamy siebie takimi, jakimi jesteśmy, doceniamy własny intelekt, uśmiech i pogodę ducha, podświadomie wysyłamy otoczeniu komunikat, że warto się nami zainteresować.  O kobietach, które mają w sobie seksapil, zwykło się mawiać, że potrafią roztaczać wokół siebie aurę tajemniczości.  To także bogata osobowość, umiejętność kokietowania mężczyzn i nieprzejmowania się opiniami innych osób na nasz temat.

Mowa ciała – jak przyciągnąć mężczyznę za pomocą gestów?

To, że jesteśmy pewne siebie i lubimy swoją osobę, wyrażamy za pomocą drobnych gestów. Nasz chód, spojrzenie, ton głosu i ruchy rąk mogą wiele zdradzić. Osoby pewne siebie nie patrzą w bok, gdy rozmawiają z mężczyzną. Nie pocą im się też dłonie, a głos nie drży. Jeśli jesteś osobą, która lubi siebie. Po prostu rozmawiasz z nowo poznanym facetem, nie starasz się przy tym ukrywać części ciała, z której jesteś niezadowolona, np. wciągając brzuszek. Nie zwracasz uwagi na to, aby mu się przypodobać, po prostu wyrażasz swoje zdanie w danej kwestii i nie przejmujesz się tym, że on uzna cię za nawiedzoną feministkę. Wbrew pozorom pewność siebie działa na mężczyzn niczym magnes, panowie są wówczas w stanie wybaczyć nam różnicę poglądów. Podoba im się to, że mamy własne zdanie.

Pozwól mu fantazjować na swój temat

Seksapil to nasza broń kobieca, którą można zdobyć, ćwicząc. Nie musisz być urodzoną uwodzicielką, by oczarować przystojniaka z biura obok. Wystarczy, że wdrożysz w życie kilka zasad. Przede wszystkim staraj się nie pokazywać zbyt dużo. Kobiety często popełniają ten błąd, wierząc, że mocno wyeksponowany dekolt i ultrakrótka minispódniczka zwiększą ich szanse na skuteczny podryw. Możliwe, że panowie zwrócą na nie uwagę, ale potraktują w kategoriach przygody, a nie potencjalnej partnerki na resztę życia. Mężczyźni lubią bowiem niedopowiedzenia. Bluzka w stylu hiszpańskim z odkrytymi ramionami, ale zakrytym biustem, krótkie spodenki – wszystko to pobudza wyobraźnię mężczyzn. Pozwól, by on mógł o tobie marzyć w nocy, wyobrażając sobie twoje kształty. Gdy od razu pokażesz mu wszystkie swoje atuty, stracisz atrakcyjność w jego oczach.

Niewinne gesty skracające dystans

Mężczyźni mają też słabość do subtelnych gestów. Zwracają uwagę, gdy obracamy na palcu pierścionek, bawimy się wisiorkiem czy mimowolnie odgarniamy włosy.  Lubią też, gdy stajemy blisko nich, twarzą w twarz i nie spuszczając wzroku, opowiadamy o czymś z pasją.  Promienny uśmiech to kolejny element, który działa na facetów jak magnes.

Uwiedź go zapachem

Panowie nie należą do miłośników ciężkich i duszących perfum. Nie oznacza to, że w ogóle masz nie nadawać swojemu ciału przyjemnego aromatu. Zadbaj jednak o to, aby ten był stosunkowo lekki i nie przyprawiał twojego wybranka o mdłości.  Spraw, by on kojarzył ten zapach tylko z tobą i twoim wdziękiem.  Mężczyźni też mają dobrze rozwiniętą pamięć zapachów.

Spojrzenie mówi więcej niż tysiąc słów

Nic tak nie elektryzują mężczyzn jak długi kontakt wzrokowy. Zadbaj o to, aby wymiana waszych spojrzeń trwała nieco dłużej niż zazwyczaj.  On z pewnością nie będzie potrafił przestać zastanawiać się, dlaczego tak długo mu się przyglądałaś. Pamiętaj, że czasem proste gesty przynoszą lepsze rezultaty niż słowa. Nawet jeśli on do ciebie nie podejdzie, to i tak osiągnęłaś już korzyść. Mogłaś bezkarnie wpatrywać się w przystojnego mężczyznę.

Chodź prosto i bądź pewna siebie

Nie garb się, mężczyźni nie lubią, gdy chodzisz nienaturalnie zgięta. Wyprostowana sylwetka świadczy o pewności siebie. Jeśli zatem chcesz przykuć jego spojrzenie i sprawić, by kojarzył cię pozytywnie, zadbaj o prawidłową postawę.  Staraj się też odpowiednio modulować swój głos. Mężczyźni nie przepadają za wysokimi dźwiękami i piskiem. Nie bądź też zbyt głośna i nie śmiej się na całą salę w restauracji.

Irmina Cieślik

Komentarze (5)

pati25

6 lat temu

Seksapil ma każda kobieta.Tylko nie wszystkie zdajemy sobie z tego sprawę..Jest to coś co mamy i czujemy się piękne,pewne siebie.

Aneta

6 lat temu

Faktycznie, sa takie kobiety, które mimo iż są średnio ładne przyciagają spojrzenia i uwagę mężczyzn. Czasem są po prostu urocze, naturalne, spontaniczne, czyli takie, jak faceci uwielbiają. Bo oni wcale nie szukaja moim zdaniem sex bomby, tylko babki, która ma w sobie to coś, ma właśnie pewien seksapil 🙂

linea

6 lat temu

To kilka połączonych cech, które są naszą wielką bronią…
Niektóre kobiety mają to coś w sobie i potrafią zdobyć faceta, jakiego tylko zechcą. Niektóre muszą się wręcz od nich opędzać, bo nawet nieświadomie przyciągają do siebie facetów.

Aneczka2015

6 lat temu

Seksapil… to nasza broń kobieca… 🙂
Co to jest seksapil? Tego się nie da zdefiniować… to coś co nas wyróżnia… gest, ruch, spojrzenie.. 🙂

dulcynea

6 lat temu

Dziś właśnie w pracy zastanawiałyśmy się nad fenomenem tego , jak niektóre kobiety potrafią znaleźć faceta. Koleżanka opowiadała o swojej koleżance , która ma już czwartego męża a nie jest specjalnie atrakcyjna.
Ma coś w sobie . Seksapil ?!

Zostaw komentarz