Czym jest rumień naczyniowy i w jaki sposób można sobie z nim poradzić

Na Twoich policzkach często pojawiają się silne, krwistoczerwone zaczerwienienia? Wystarczy zmiana temperatury lub stres czy alkohol, aby cera nabrała wypieków? Zmian nie pokryje nawet najlepszy puder, a Ty czujesz się z nimi naprawdę niekomfortowo? Prawdopodobnie masz do czynienia z rumieniem naczyniowym. Sprawdź, w jaki sposób sobie z nim poradzić i jak raz na zawsze się go pozbyć.

Rumień naczyniowy – krótki opis przypadłości

Rumień naczyniowy to dolegliwość objawiająca się miejscowym zaczerwieniem skóry twarzy. Występuje na skutek miejscowego poszerzenia się naczyń krwionośnych skóry. Więcej informacji na temat tego problemu kosmetycznego można znaleźć na stronie internetowej https://wylecz.to/choroby-skory/rumien-na-twarzy/.

W jaki sposób można zdiagnozować tę nieprzyjemną i krępującą dolegliwość?

Najprościej zrobić to poprzez badanie wizjograficzne, podczas którego doskonale widać obszary dotknięte rozszerzonymi naczyniami krwionośnymi. Tego typu analizę można przeprowadzić między innymi w klinikach medycyny estetycznej, które zajmują się laserowym leczeniem rumienia naczyniowego. Poza tym badanie wizjograficzne wykonuje się ponownie również po przeprowadzonym zabiegu, aby dokładnie ocenić poziom jego skuteczności.

W jaki sposób można pozbyć się tej przypadłości?

Z pomocą osobom dotkniętym rumieniem przychodzą współczesne metody stosowane w medycynie estetycznej. Przez pacjentów dobrze oceniany jest przede wszystkim zabieg laserowego zamykania naczyń na twarzy oraz leczenia rumienia, który pomaga pozbyć się tego estetycznego problemu.

Jak przebiega proces laserowego leczenia rumienia?

Poprzedzony jest on zawsze rzetelnym wywiadem lekarskim. Podczas terapii laserowej należy szczególnie chronić oczy pacjenta. W tym celu otrzymuje on specjalne gogle, nieprzepuszczające promieni światła. Lekarz przeprowadzający czynność również ma na sobie specjalne okulary. Zabieg jest nieprzyjemny, a tuż po nim występuje silne zaczerwienienie skóry twarzy, który został poddany działaniu wiązki lasera. Dla zmniejszenia dolegliwości policzki pacjenta chłodzi się za pomocą specjalnego żelu lub chłodzących woreczków. Warto jednak znieść te niedogodności na rzecz lepszego wyglądu i samopoczucia – sporą poprawę stanu kolorytu skóry można zobaczyć już po pierwszym zabiegu. Widać już ją na pierwszy rzut oka, co potwierdza tylko ponowne badanie wizjograficzne, ujawniające stań naczyń krwionośnych przebiegających przez skórę twarzy. Szacunkowo już na tym etapie następuje polepszenie wyglądu policzków o około 40-50%. Kolejne powtórzenia (4-5 zabiegów) tylko potęgują ten efekt, przywracając pewność siebie i lepsze samopoczucie pacjenta. Zabieg wykonuje się za pomocą lasera emitującego intensywne źródło  światła IPL. Zastosowane mogą być lasery różnego typu, w zależności od poziomu nasilenia problemu i rodzaju skóry. IPL to w zasadzie jedyny zabieg, który jest w pełni skuteczny w usuwaniu rumienia naczyniowego.