Moda

Czym charakteryzuje się modowy trend athleisure?

Czym charakteryzuje się modowy trend athleisure

W ostatnim czasie niezwykłą popularnością wśród Pań zaczął cieszyć się modowy styl zwany athleisure. Stylizacje zachowane w charakterze tego specyficznego trendu, polegają na łączeniu sportowych elementów garderoby z elementami casualowymi. 

Czym charakteryzuje się modowy trend athleisure?

Styl athleisure opiera się na umiejętnym wykorzystywaniu odzieży sportowej i eleganckiej do komponowania interesujących i jednocześnie bardzo komfortowych stylizacji. Łączenie ubrań w ten specyficzny sposób sprawia, że możemy je nosić na co dzień. To znaczy, że sprawdzą się zarówno założone do pracy, do sklepu, jak i na pieszą wycieczkę do lasu, czy też na przejażdżkę na rowerze.

Ubrania w stylu athleisure zapewniają pełen komfort podczas użytkowania, a zarazem świetnie się prezentują na sylwetce. Jeśli chodzi o Panów, to także mogą komponować swoją odzież w duchu tego trendu. Wystarczy, że połączą ulubione, męskie dresy Adidas z klasyczną koszulą i ciekawymi dodatkami, takimi jak efektowny zegarek, czy też stylowa, skórzana torba. Takie wyjątkowe połączenia sprawiają, że charakterystyczne stylizacje, pozostające w trendzie athleisure są niezwykle uniwersalne i praktyczne.

dresy adidas

Nazwa athleisure wywodzi się od dwóch słów „athletic” oraz „leisure”, co oznacza połączenie atletyki, czy też sportu z wolnym czasem. Sama nazwa świetnie określa ten wyjątkowy styl ubierania się. Po prostu po nużącym dniu w pracy każdy potrzebuje założyć coś niezobowiązującego i komfortowego w użyciu. Właśnie dlatego modowe kompozycje athleisure powodują, że możesz poczuć się stylowo i wygodnie w każdej codziennej sytuacji. Bez względu na to, czy jest to niezobowiązujące spotkanie ze znajomymi, czy też rutynowy trening na siłowni, to dzięki takiemu wyborowi, będziesz czuła się atrakcyjnie i zarazem komfortowo.

spodnie dresowe Adidas

Jeśli zdecydujesz się na ten specyficzny styl, to nie będziesz musiała rezygnować z ulubionej bluzy typu hoodie wybierając się do pracy. Połączenie eleganckich elementów ze sportowym luzem daje świetne rezultaty. Dlatego też athleisure staje się coraz popularniejszy i obecnie przeżywa swój rozkwit. Sięgają po niego zarówno topowi projektanci mody, jak i ulica. Wystarczy nieco uważniej przyjrzeć się mijającym nas na ulicy ludziom, to od razu można z łatwością zauważyć całe mnóstwo kompozycji, odpowiadających temu stylowi. Do jego popularyzacji również w znacznym stopniu przyczyniły się gwiazdy kina, muzyki oraz sportu, ponieważ niezwykle chętnie zamieszczały swoje zdjęcia na portalach społecznościowych, właśnie w stylizacjach w typie athleisure. Po prostu potrzeba komfortu i rezygnacji ze sztywnego i oficjalnego stroju, skutecznie wpłynęła na rozpowszechnienie tego trendu.

Polecamy!

Komentarze (5)

Zostaw komentarz