Seks

Czy wiesz, jak urozmaicić seks?

jak urozmaicić seks

Pexels

Początkowo jest trzęsienie Ziemi, nie potrafimy oderwać od siebie rąk i ust. Najchętniej w ogóle nie wychodzilibyśmy z łóżka, seks odgrywa tak istotną rolę, że rezygnujemy ze spotkań z przyjaciółmi, a hobby schodzi na dalszy czas. Z biegiem czasu namiętność jednak spada. Najgorzej, gdy jej miejsce zajmuje mechaniczny seks, który stanowi kolejny obowiązek lub formę rozładowania stresu. Aby tego uniknąć, nie wolno wpuścić rutyny do swojej sypialni. W naszym artykule podpowiadamy, jak urozmaicić seks.

Spis treści:

  1. Komunikacja w seksie
  2. Realizacja fantazji erotycznych
  3. Seks na blacie kuchennym
  4. Gra wstępna ma znaczenie
  5. Seks waginalny rzadziej kończy się orgazmem
  6. Nowe pozycje seksualne
  7. Zamiana ról w seksie
  8. Gadżety erotyczne w sypialni
  9. Jak urozmaicić seks? Bielizna erotyczna

Komunikacja w seksie

Zapewne wiele razy słyszałaś o tym, że odgrywa kluczową rolę. Niestety, mamy spore trudności w rozmowach o seksie. Brakuje nam odpowiedniego, neutralnego słownictwa, które nie byłoby ani wulgarne, ani zbyt medyczne. Do tego dochodzi jeszcze lęk przed odrzuceniem. Niewiele jest idealnych par, u których komunikacja w seksie przebiega w sposób otwarty. Zazwyczaj boimy się, że niechcący urazimy partnera, ten poczuje się przez nas krytykowany etc. Psycholodzy zachęcają do tego, aby opisać własne fantazje erotyczne. To świetne rozwiązanie, ponieważ pokazujesz w ten sposób partnerowi, czego chcesz doświadczysz. Jednocześnie unikasz krytyki. Bądźmy szczerzy, nikt z nas nie chciałby zostać skrytykowany w tak delikatnej materii jak życie erotyczne.

Realizacja fantazji erotycznych

Fantazje erotyczne nie są nam obce, swoje pragnienia w tym zakresie mają zarówno kobiety, jak i mężczyźni. Wielu z nas brakuje natomiast odwagi, by otwarcie o nich porozmawiać. Boimy się tego, że partner nas wyśmieje lub uzna naszą propozycję za zbyt wyuzdaną. Wiele osób popełnia błąd, stawiając kochanka przed faktem dokonanym. Fantazje erotyczne wymagają wcześniejszego przeprowadzenia rozmowy. Nie chodzi o to, aby uprawiać seks waginalny, a po chwili do akcji włączyć anal, nie uzgadniając tego z partnerką. Ba, do niektórych aktywności seksualnych należy się wcześniej przygotować. Seks analny jest tego doskonałym przykładem. Osoba pasywna musi wypróżnić jelito grube, aby w trakcie zbliżenia uniknąć przykrych niespodzianek. Ponadto musicie zainwestować w odpowiedni lubrykant, ponieważ odbyt nie wytwarza własnej nawilżającej wydzieliny. Na drodze ewolucji nie powstał bowiem do uprawiania seksu. Nie taka była jego pierwotna rola.

fantazje erotyczne
Zdjęcie autorstwa ROSA GATTUSO z Pexels

Seks na blacie kuchennym

Wiele z nas nie zdaje sobie sprawy, jak wielkie ożywienie do życia erotycznego można wnieść zmiana miejsca, w którym uprawiamy seks. Współżycie w łóżku jest może wygodne, ale na dłuższą metę staje się nudne. Ile można wpatrywać się w sufit czy te same ściany podczas zbliżenia? Seks na blacie kuchennym pomoże wam przełamać rutynę. Wniesie też odrobinę pikanterii do waszego życia erotycznego. Seks w nietypowych miejscach warto rozpocząć od bezpiecznych lokalizacji na terenie własnego mieszkania. Możliwości jest naprawdę sporo.

seks na kuchennym blacie
Zdjęcie autorstwa Danielle Reese z Pexels

Gra wstępna ma znaczenie

Czy wiesz, że kobiety potrzebują aż kilkudziesięciu minut, aby się dostatecznie podniecić, móc uprawiać seks i zwieńczyć go orgazmem? Jeśli gra wstępna będzie za krótka, to lubrykacja pochwy okaże się niedostateczna. W rezultacie pojawi się ból podczas stosunku, a same erotyczne igraszki nie będą czymś, do czego partnerka będzie chciała powracać. W związku z tym postaw na pieszczoty piersi, pośladków, francuskie pocałunki czy seks oralny. Dzięki tym prostym trikom nie tylko rozgrzejesz swoją kochankę do czerwoności, ale też wprowadzisz odrobinę urozmaicenia do waszego życia seksualnego.

Seks waginalny rzadziej kończy się orgazmem

To fakt dowiedziony naukowo. Choć przez lata system patriarchalny traktował orgazm łechtaczkowy jako nieprawidłowość i odstępstwo od normy, zdecydowana większość pań szczytuje dzięki pieszczotom łechtaczki. Seks waginalny pozwala uzyskać erotyczny szczyt tylko 30% kobiet. Krótko mówiąc, orgazm waginalny jest zjawiskiem znacznie mniej prawdopodobnym, choć mężczyźni o tym zapominając, usiłując od razu przejść do penetracji.

Nowe pozycje seksualne

Nie ma w tym nic oryginalnego, że każda kobieta ma inne potrzeby seksualne. Niektóre panie potrzebują mocniejszej stymulacji punktu G. Inne natomiast preferują seks od tyłu. Warto zatem przejrzeć poradniki seksuologiczne, aby z ich pomocą odkryć nowe pozycje seksualne, które okażą się dla was nie tylko urozmaiceniem, ale też źródłem niezapomnianej rozkoszy.

nowe pozycje seksualne
Zdjęcie autorstwa Yaroslav Shuraev z Pexels

Zamiana ról w seksie

Seks to doskonała okazja, aby wprowadzić zamianę ról. Taka gra zapewnia większe podniecenie i moc dodatkowych wrażeń. Nawet prezes wielkiej firmy marzy czasem o tym, aby zostać zdominowanym. Spokojna urzędniczka w sypialni może natomiast wcielać się w postać dominy. Wszystko jest dla ludzi, w tym zamiana ról w seksie.

Gadżety erotyczne w sypialni

Gadżety erotyczne powstały z myśli o urozmaiceniu życia seksualnego. Na rynku mamy wiele ciekawych akcesoriów. Waszej szczególnej uwadze polecamy masażery łechtaczki, które pozwalają na szeroką stymulację tego jedynego ludzkiego narządu, który został stworzony z myślą o czerpaniu przyjemności. Także pierścień erekcyjny wydaje się gadżetem godnym wypróbowania. Gdy penis napełni się krwią i dojdzie do erekcji, ta dzięki pierścieniowi będzie trwała dłużej. Lubrykanty to natomiast podstawowe wyposażenie sypialni każdej aktywnej seksualnie kobiety. Dzięki nim można pożegnać ból podczas stosunku i zamienić go na czystą rozkosz. Nie zawsze bowiem ilość naturalnej wydzieliny nawilżającej pochwę podczas stosunku jest dostateczna.

Jak urozmaicić seks? Bielizna erotyczna

Bielizna erotyczna stanowi najprostszy sposób na urozmaicenie seksu. Z jednej strony dodaje kobiecie pewności siebie i sprawia, że ta czuje się w niej wyjątkowo atrakcyjna, przez co emanuje seksapilem. Z drugiej mężczyźni to wzrokowcy, więc widząc partnerkę w koronkowym body, z pewnością zapragną je z niej zdjąć.

Dodaj komentarz