Polecamy!

Czy warto stosować nawilżające krople do oczu? W jaki sposób działają te preparaty?

krople do oczu

pexels.com, grafika dostarczona przez partnera

Twoje oczy każdego dnia są narażone na wiele groźnych podrażnień. Od wielogodzinnej pracy przed komputerem czy telefonem, po szkodliwe działanie klimatyzacji, obecnego w powietrzu pyłu i promieniowania UV. Dokładając do tego sztuczne oświetlenie, otrzymujemy przepis na to, aby oczy stały się nadmiernie przesuszone i zaczęły boleć. Jeżeli zastanawiasz się nad tym, czy w takiej sytuacji pomogą krople do oczu i kiedy warto je stosować, to zapraszamy do lektury.

Co daje stosowanie kropli do oczu?

Krople do oczu nawilżające tworzą na powierzchni specjalną warstwę ochronną, której głównym zadaniem jest wyeliminowanie dyskomfortu, a tym samym zapewnienie oczom właściwego nawilżenia. Chociaż specjalistyczne krople stosuje się w przypadku leczenia różnych chorób i są to produkty wydawane na receptę, te zwykłe nawilżające preparaty można z powodzeniem kupić bez wizyty u lekarza. 

Jeżeli Twoje oczy są podrażnione i nadmiernie przesuszone, to wybór kropli o odpowiednim składzie staje się sprawą obowiązkową. Pamiętaj jednak o tym, aby nawet przed rozpoczęciem stosowania preparatu bez recepty, dobrze zapoznać się z dołączoną ulotką. Nieodpowiednio dobrane krople mogą Ci zaszkodzić, dlatego też warto dobrze sprawdzić, co znajduje się w danym preparacie. Dzięki temu będziesz mieć pewność, że wybrane krople zapewnią Ci komfort i dobrze nawilżą Twoje oczy.

Jakie składniki aktywne powinny znaleźć się w kroplach do oczu?

Wybierając dla siebie właściwy preparat, dobrze jest postawić na krople do oczu bez konserwantów. Te, w których składzie znajdują się konserwanty, wyróżniają się zazwyczaj długim terminem przydatności. Ich skład ma zapobiegać rozwojowi bakterii, niemniej jednak równie dobrze może doprowadzić do powstania różnych podrażnień, a nawet do wywołania alergii. Warto więc stosować przede wszystkim właśnie krople bez konserwantów, których działanie nawilżające jest na naprawdę dobrym poziomie.

Aby nawilżenie błony śluzowej oka było na zadowalającym poziomie, należy zwrócić uwagę, chociażby na obecność w składzie hialuronianu sodu. To właśnie ten składnik jest odpowiedzialny za taki efekt, a dodatkowo jest całkowicie bezpieczny dla oczu. Nie wykazuje niepożądanego działania nawet wtedy, gdy jest stosowany przez dłuższy czas. Innym elementem, którym często wzbogaca się krople, jest z kolei świetlik. Wyciąg z niego doskonale odświeża oczy oraz koi podrażnienia. W kroplach do oczu może znaleźć się również witamina A, której obecność jest niezbędna, aby oczy mogły prawidłowo funkcjonować. Witamina A rewelacyjnie łagodzi objawy tzw. suchego oka, a co za tym idzie — znacząco przyspiesza regenerację spojówki.

nawilżające krople do oczu

 

Po jakie krople najlepiej sięgnąć?

Jeżeli planujesz zakup kropli do oczu, pamiętaj, aby przy ich wyborze zwrócić szczególną uwagę na to, do czego dany preparat jest przeznaczony. Nie da się ukryć, że krople nawilżające należą do najpopularniejszych, a co za tym idzie — najczęściej wybieranych przez klientów. Preparaty bez konserwantów mogą być z powodzeniem stosowane nawet przez alergików, dlatego wybór takich produktów z całą pewnością będzie strzałem w dziesiątkę. Znajdź dla siebie właściwe krople tutaj: https://a-manada.pl/krople-do-oczu.

Jeżeli nosisz soczewki, pamiętaj o tym, aby sprawdzić, czy dane krople się dla Ciebie nadają. W przypadku osób, które szkieł nie noszą, zazwyczaj odpowiednie są praktycznie każde krople. Niestety w składzie niektórych można znaleźć składniki, które powodują tzw. mętnienie miękkich soczewek kontaktowych, dlatego też zwrócenie na to uwagi jest bardzo ważne.

Na co jeszcze zwrócić uwagę podczas kupowania kropli do oczu?

Krople do oczu bez recepty są dostępne zarówno w mniejszych, jak i większych pojemnościach. Jeżeli wiesz, że będziesz po nie sięgać regularnie, to oczywiście śmiało możesz zdecydować się właśnie na większe opakowanie. Jeśli zaś zależy Ci na sporadycznym zakrapianiu oczu, to możesz wybrać dla siebie krople zamknięte w jednodawkowym pojemniku. Dzięki temu nic się nie zmarnuje, a Ty będziesz mieć pewność, że sięgasz po krople, których data przydatności jest odpowiednia.

Co zrobić, aby oczy nie były nadmiernie przesuszone?

Po krople do oczu sięgaj w momencie, gdy Twoje oczy są już bardzo suche. Co zrobić, aby jednak do tego nie dochodziło? Zadbaj o to, by możliwie jak najczęściej mrugać. Dzięki temu na powierzchni Twoich gałek ocznych będzie dobrze rozprowadzony płyn łzowy, który jest odpowiedzialny za nawilżenie. W miarę możliwości unikaj długotrwałej pracy przed ekranem i rób sobie regularne przerwy. Zadbaj również o to, żeby unikać szkodzącego oczom pyłu i bardzo zadymionych pomieszczeń.

Nawilżające krople do oczu, które bez trudu kupisz w każdej aptece bez recepty, przyniosą Twoim oczom natychmiastową ulgę i ukojenie. Ich regularne stosowanie sprawi, że oczy będą nawilżone, a Ty nie będziesz borykać się z nadmierną suchością, ani podrażnieniem. Jeżeli np. ciągle pracujesz przed komputerem, zadbaj o to, aby takie krople znalazły stałe miejsce w Twojej domowej apteczce.


Dodaj komentarz