Moda

Czy warto kupować drogie ubrania?

Czy warto kupować drogie ubrania

Dziś mamy do dyspozycji wiele sieciówek, ale też droższych marek. Dzięki obecności sklepów online wszystko znajduje się na wyciągnięcie ręki. Czy warto kupować drogie ubrania znanych projektantów i marek? Postanowiliśmy przyjrzeć się tej kwestii.

Ubrania sezonowe kupuj tanio

Zacznijmy od tego, że warto podzielić ubrania na kilka grup. Podobnej selekcji należy dokonać w przypadku droższych marek. Po pierwsze, istnieją ubrania sezonowe. To wszystko to, co jest aktualnie modne, ale prawdopodobnie za rok stanie się passe. Bluzki z bufiastymi rękawami, sukienki w panterkę, spodnie z lampasami. To są rzeczy, które prezentują się dość oryginalnie i rzucają się w oczy. Gdy są modne, chętnie je prezentujemy. Gdy wypadają z obiegu, wyjście w nich postrzegamy jako obciach. Skoro są to ubrania sezonowe, nie warto wydawać na nie dużych pieniędzy. Lepiej namierzyć je w sieciówce, która ma przystępne ceny i za rok zaopatrzyć się w niej w kolejny modny ciuch.

Nie przepłacaj za T-shirty

Po drugie, pewne ubrania szybko się zużywają, tutaj także nie ma sensu wydawać majątku. Mowa o rajstopach, w których w każdej chwili może puścić oczko, białych topach, T-shirtach etc. Są to rzeczy, które mocno eksploatujemy. Dlatego też takie bazowe topy  oraz T-shirty warto kupować tanio w sieciówkach. Jak się zniszczą, nie będzie nam żal ich wyrzucić.

Lepiej kupić tańszą suknię ślubną

Suknia ślubna to naszym zdaniem kreacja na jeden dzień. Piękną i w naszym stylu można kupić już za kilkaset złotych. Nie ma sensu wydawać na nią kilku czy kilkunastu tysięcy.  Ostatnio coraz więcej sieciówek ma w swojej ofercie ślubne kreacje i niczym nie ustępują one tym z salonu. Są dostępne od ręki w szerokiej gamie rozmiarów. Nie trzeba zamawiać ich z dużym wyprzedzeniem. To też świetna opcja dla osób, którym zależy na jak najszybszym sformalizowaniu związku.

Za co warto zapłacić więcej?

Za niektóre ubrania warto zapłacić nieco więcej. Mowa o jeansach, eleganckiej koszuli do pracy czy płaszczu na zimę. Są to ubrania, których jakość bardzo często idzie w parze z ceną. Tanie jeansy często źle układają się na naszym ciele, często miewają też wszyte kiepskiej jakości zamki.  Gorszej jakości denim łatwiej też ulega obtarciom. Elegancka koszula powinna być przewiewna, dobrze znosić pranie i nie gnieść się w ciągu dnia. Musi być też wygodna i dobrze leżeć. Podobnie sytuacja ma się z płaszczem na zimę. Powinien być ciepły i dobrze wykończony, aby nam się nie pruł. Nie warto też oszczędzać na dobrze dopasowanym staniku, który jest wygodny, a jednocześnie doskonale podtrzymuje biust.

Uważaj na drogie rzeczy o kiepskiej jakości

Ubrania od projektantów też różnią się jakością. Niektóre są szyte byle jak, krzywo, z najtańszych tkanin w zakładach w Bangladeszu. Nic nie usprawiedliwia tak wysokiej ceny. Na pewno nie warto robić zakupów w jakimś sklepie, bo lubią go odwiedzać gwiazdy z Los  Angeles, gdy jakość tych ubrań jest gorsza od odzieży z bazaru.  Płacisz wówczas za metkę i szum wokół marki.

Dodaj komentarz