Miłość i związki

Czy tylko go pożądasz?

czy ona chce tylko seksu

Masz na niego wielką ochotę, praktycznie mogłabyś z nim nie wychodzić z łóżka. Wydaje się, że wszystko zmierza we właściwym kierunku. Tymczasem zaczynasz się zastanawiać, czy tylko go pożądasz, czy czujesz do niego coś więcej? Pod wpływem hormonów i feromonów można łatwo dać się ponieść pierwotnym instynktom, za którymi nie stoi nic więcej.

 

Czy chciałabyś z nim iść na spacer?

Zastanów się, co tak naprawdę lubisz z nim robić. Czy interesują cię drobne przyjemności takie jak spacer, wspólny wypad na pizzę, spotkanie z jego znajomymi? A może postrzegasz je podświadomie jako stratę czasu i najchętniej widywałabyś się tylko u niego w mieszkaniu, żeby uprawiać seks? Jeśli lubisz spędzać z nim czas, to znak, że naprawdę go kochasz i nie mylisz miłości z pożądaniem.

Czy potrafiłabyś z nim zamieszkać?

Zastanawiałaś się kiedyś nad wspólnym mieszkaniem? Myślałaś o tym, gdzie moglibyście wynająć mieszkanie? Jak wyglądałaby wasza codzienność? Gdy kobieta się zakochuje, to mimowolnie zaczyna o tym myśleć.  Wyobrażać sobie parapetówkę, jaką urządzacie dla wspólnych znajomych. Takie drobiazgi świadczą, że naprawdę go kochasz.

Czy myślałaś o tym, jak wyglądałby podział obowiązków w waszym domu?

Jeśli patrzyłaś na to, czy on ma porządek, umie zrobić pranie, wyprasować sobie ciuchy etc., badałaś jego nastawienie do swoich średnich umiejętności kulinarnych, to znak, że traktujesz go poważnie.  Gdybyś chciała tylko seksu, to miałabyś takie kwestie w głębokim poważaniu.

Czy interesuje cię jego życie?

Czy jesteś ciekawa, jak poszedł mu egzamin, czy poradził sobie z naprawą auta etc.? Jeśli tak, to znak, że jest dla ciebie kimś ważnym, a nie tylko erotyczną przygodą. Z pewnością kobieta, która interesuje się życiem faceta, nie traktuje go tylko jako chwilowego kaprysu.

Czy martwisz się o niego?

Jeśli martwisz się, gdy ma jakieś trudności, to znak, że jest ci bliski emocjonalnie. Nie martwisz się w końcu problemami w pracy swojej koleżanki ze studiów, z którą się nie przyjaźnisz. Jeśli myślisz o jego przemęczeniu związanym z pracą na wysokich obrotach, to znak, że go kochasz.

Czy jesteś gotowa go wspierać?

Gdy on ma jakieś zmartwienie lub poważne problemy, próbujesz z nim o tym porozmawiać i wesprzeć? A może wręcz przeciwnie? Czujesz się głupio, nie wiesz, co mu powiedzieć, wolałabyś, aby ci się nie zwierzał?

Czy imponuje ci czymś więcej poza urodą?

To zrozumiałe, że postrzegasz go jako przystojniaka, za którym szalejesz. W tym, że chcesz się z nim często kochać, także nie ma nic złego. Zastanów się jednak, czy imponuje ci czymś poza urodą? Może ma swoją pasję, potrafi nie tylko ciekawie mówić o autach, ale też je naprawić? A może jest niesamowicie inteligentny i dobrze ci się z nim rozmawia? A może cudownie cię przytula? Jeśli doceniasz w nim coś więcej niż kwestie związane typowo z seksualnością, to znak, że jest dla ciebie kimś ważnym.

Czy jesteś skłonna położyć się przy nim i po prostu zasnąć?

Jeśli wspólne spanie może pozostać dla ciebie po prostu spaniem, to znak, że nie jesteś uzależniona od seksu z nim, lecz od jego bliskości. A to oznacza, że go kochasz. To bardzo ważny sygnał, czy cieszy cię perspektywa wtulenia się w niego i wspólnego spania, czy czujesz się wówczas sfrustrowana, bo nie dostałaś czegoś, na co czekałaś.

Czy lubisz, gdy cię czule przytula, ale nie dąży do niczego więcej?

Czy jesteś zadowolona, że on po prostu cię przytula, ale nie dąży do seksu? Kobieta, która podczas oglądania filmu lubi się po prostu przytulić, ale nie oczekuje seksu, jest zakochana w swoim mężczyźnie.

Czy jesteś skłonna przedstawić go przyjaciołom?

Jeśli jesteś skłonna przedstawić go swoim bliskim, to znak, że myślisz o nim poważnie i naprawdę postrzegasz jako partnera. Kochanków nie zabiera się na parapetówkę do przyjaciółki czy obiad z koleżanką ze studiów.

Czy potrafisz sobie wyobrazić, że mogłabyś zostać jego żoną?

Jeśli wyobrażasz sobie, że mogłabyś zostać jego żoną, zastanawiasz się nad brzmieniem jego nazwiska w połączeniu ze swoim imieniem, miejscem, w którym moglibyście zawrzeć małżeństwo oraz wyborem świadków, to dobry znak. Mężczyźni często boją się, że kobieta wybiega za daleko myślami w przyszłość i chce ich usidlić, przykuć do siebie. Tymczasem takie luźne rozmyślania o potencjalnym ślubie powinny ich ucieszyć. Gdy w grę wchodzi czysty pociąg fizyczny, takie rzeczy nie pojawiają się w kobiecym umyśle.

Co czułaś, gdy zastanawiałaś się, czy nie zaliczyliście wpadki?

Zdarza się najlepszym. Czasem po wspólnym seksie okres się spóźnia, do tego dochodzą nudności, huśtawka nastroju i kobieta zaczyna się zastanawiać, czy to nie ciąża. To zrozumiałe, że ta wizja cię przeradza, bo nie planowaliście dziecka. Nie jesteście na to gotowi. Dlatego zabezpieczacie się przed ciążą. To jest zła pora na dziecko. Twój strach i niechęć do ciąży są całkowicie zrozumiałe. Ale takie chwile zdradzają też twój stosunek do faceta. Jeśli go tylko pożądasz, to myślisz sobie: o nie, ciąża z tym facetem to katastrofa. Jeśli natomiast dochodzisz do wniosku: nie chcę teraz zostać matką, ale plus jest taki, że to on będzie ojcem dziecka, to znaczy, że go kochasz.

Dodaj komentarz