Miłość i związki

Czy straciłaś dla niego głowę? Poznaj objawy zakochania

objawy zakochania

Czasem wystarczy kilka spotkań z wyjątkowym mężczyzną, by poczuć, że właśnie straciłaś dla niego głowę i stał się kimś ważnym w twoim życiu. Poznaj objawy zakochania i otwarcie przyznaj się przed sobą, że masz do niego ogromną słabość.

Ciepło o nim myślisz

Gdy się zakochujemy, ciepło myślimy o obiekcie swoich westchnień. Zastanawiamy się, jak mężczyzna radzi sobie na nocnej zmianie, czy jest zmęczony po 12 godzinach pracy. Współczujesz mu, gdy dowiadujesz się, że popsuł mu się samochód i będzie musiał teraz chodzić pieszo do pracy. Poza tym dostrzegasz w nim coś wyjątkowego – wrażliwość, podobną emocjonalność i wewnętrzne pokłady dobra.  Krótko mówiąc, czujesz, że masz do czynienia z kimś wartościowym, kogo wcale nie jest tak łatwo spotkać na swojej drodze. Nawet jeśli coś zmaluje, co niekoniecznie ci się podoba, podświadomie wiesz, że tak naprawdę dobry z niego facet i jesteś skłonna więcej do tego nie wracać, jeśli więcej tego nie zrobi i np. zacznie normalnie, bez zbędnej zwłoki, odpisywać na wiadomości.

Objawy zakochania. Wydaje ci się lepszy od wszystkich facetów, jakich znasz

Dostrzegasz w nim wiele wyjątkowych cech, których zawsze szukałaś w mężczyźnie. Facet, w którym się zakochałaś, wydaje ci się najlepszym przedstawicielem płci przeciwnej, którego znasz.  Doceniasz jego poczucie humoru, wrażliwość, czułość, delikatność i inteligencję. Z żadnym mężczyzną nie rozmawia ci się tak dobrze jak z nim, to właśnie jego uściski na powitania i pożegnanie sprawiają ci najwięcej radości. Uważasz, że ma najpiękniejszy uśmiech i najseksowniejsze oczy.

Czy straciłaś dla niego głowę? Tęsknisz za nim

Jak już zauważył nasz wieszcz narodowy, Adam Mickiewicz, tęsknota jest nierozerwalnie związana z miłością. Gdy zaczyna ci brakować jego towarzystwa i rozmów z nim, nawet ciekawie zapełniony dzień nie sprawia ci takiej przyjemności jak dawniej. W powietrzu czujesz, że czegoś ci brakuje – wspólnych żartów i spojrzeń. Bardzo chciałabyś go jak najszybciej zobaczyć lub chociaż z nim porozmawiać.

Jesteś skłonna do zgody

Zakochana kobieta jest bardziej skłonna do zgody. Każdy popełnia czasem błędy, czasem jest ci smutno, że on zwleka z odpisywaniem, ale koniec końców jesteś skłonna mu to wybaczyć, gdy w końcu się odezwie i później utrzymuje z tobą regularny kontakt.  To dobry znak, ponieważ nie warto kruszyć kopii i spędzać życia na kłótniach oraz strzelaniu fochów. Jeśli jemu zależy na utrzymywaniu kontaktu z tobą, to na pewno więcej nie będzie cię olewał i postara się odpowiadać na wiadomości, gdy będzie to możliwe.

Szukasz z nim kontaktu

Tęsknisz za nim, dlatego szukasz z nim kontaktu na różne sposoby. Właściwie każdy powód jest dobry, żeby się z nim spotkać lub chociażby porozmawiać za pomocą nowoczesnych technologii. Jeśli do tego zastanawiasz się, czy on nie weźmie cię za namolną wariatkę i nie odzywasz się za często, to znaczy, że naprawdę traktujesz go inaczej niż wszystkich swoich znajomych.

Chcesz go często widywać

Gdy się zakochujemy, siłą rzeczy chcemy spędzać jak najwięcej czasu z tą wyjątkową osobą. Jest to zjawisko całkowicie normalne i nie należy mu się dziwić. Niestety, nie zawsze możecie widywać się tak często, jak byście sobie tego życzyli. Ogranicza was praca oraz inne zobowiązania.  Jeśli chcesz widywać się z nim częściej niż ze swoją przyjaciółką, to znaczy, że w twoim życiu pod wpływem uczucia właśnie zmieniły się priorytety. Nie zawsze jednak potrafisz wprost zakomunikować, że chciałabyś się częściej z nim widywać.  Nie chcesz wyjść na osobę namolną, która przygniata innych swoimi potrzebami.  Boisz się, że mężczyzna twoje słowa potraktuje jako zamach na swoją wolność, a tego bardzo byś nie chciała.

Rozmawiasz o nim z przyjaciółkami

Gdy kobieta się zakochuje, zaczyna opowiadać o mężczyźnie swoim przyjaciółkom, oczywiście przedstawiając go jako wyjątkowego i jedynego w swego rodzaju. To właśnie koleżanki często dużo szybciej dostrzegają stan zakochania niż sama zainteresowana. To normalne, spotykając kogoś wartościowego, chcemy dzielić się swoim szczęściem z najbliższymi, a rozmowa o nim stanowi czystą przyjemność podczas babskich spotkań.

Wieczorami chciałabyś się do niego przytulić

Gdy wieczorem oglądasz serial lub czytasz książkę, łapiesz się na myśli, jak bardzo chciałabyś się do niego przytulić lub czule go pocałować? To znak, że nie tylko bardzo za nim tęsknisz, ale też zdążyłaś wpaść aż po same uszy. On naprawdę jest kimś wyjątkowym w twoim życiu.

Często wspominasz wspólnie spędzone chwile

Jeśli tuż przed snem lub zaraz po przebudzeniu lubisz powracać myślami do wspólnie spędzonych chwil, to znak, że trafiła cię strzała Amora. Pozostaje już tylko trzymać kciuki za pomyślny rozwój znajomości i szczęśliwą miłość.

Magdalena Kukurowska

 

Dodaj komentarz