Libido

Czy otyłość wpływa na libido?

czy-otylosc-wplywa-na-libido

Otyłość ma negatywny wpływ na wiele aspektów naszego życia. Niekorzystnie rzutuje na nasze zdrowie i poczucie własnej wartości. Niestety, wpływa również na atmosferę panującą w naszej sypialni.

Czy otyłość wpływa na libido?

Otyłość prowadzi między innymi do zaburzeń hormonalnych, bólów stawów, nadciśnienia, cukrzycy i miażdżycy. Osoby o zbyt wysokim wskaźniku masy ciała BMI >25 charakteryzują się mniejszą sprawnością fizyczną, gibkością, czasem reakcji na bodźce oraz częściej borykają się ze stanami depresyjnymi z powodu niezadowolenia z własnego wyglądu. Ponadto tzw. otyłość brzuszna oraz zbyt duży obwód ud i pośladków uniemożliwia penetrację. Przyjmowane leki oraz inne choroby – również sprawiają, że osoby z nadwagą nie mają ochoty na seks.
Nadwaga ma bez wątpienia wpływa na obniżenie libido zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn. Wymienione powyżej skutki związane z otyłością są tylko kroplą w morzu czynników przyczyniających się do obniżenia odczuwanego popędu płciowego.

Wyniki badań

Lekarze endokrynolodzy z Nowego Jorku zajęli się porównaniem stężenia testosteronu u mężczyzn o różnej budowie ciała. Wyniki okazały się zaskakujące. Naukowcy wykazali, że wraz ze spadkiem wskaźnika masy ciała BMI – wzrasta u panów poziom testosteronu, czyli hormonu odpowiadającego za popęd płciowy i funkcje seksualne. Zatem mężczyźni utrzymujący prawidłową masę ciała wykazują wysoki poziom sprawności seksualnej w przeciwieństwie do tych z nadwagą i otyłością.

Nadwaga a seks

Otyłość jest chorobą, której skutki przebiegają wielotorowo. Namnożenie wielu czynników sprawia, iż życie seksualne nie daje zbyt wiele satysfakcji osobom, które się z nią borykają. Z powodu kompleksów odczuwają wstyd i ciężko im skupić się na przyjemności wynikającej ze zbliżenia. Trudności w osiąganiu orgazmu oraz wahania związane z poczuciem własnej wartości stają się przyczyną unikania zbliżeń z partnerem.

Na spadek libido wynikający z otyłości istnieje tylko jedno lekarstwo – zmniejszenie swojej masy ciała. Powinno odbywać się ono stopniowo i w sposób bezpieczny za pomocą dobrze zbilansowanej diety. Jeśli mamy do zrzucenia naprawdę sporo kilogramów, warto skorzystać z pomocy dietetyka. Pierwsze utracone kilogramy sprawią, że będziemy coraz bardziej zmotywowani i zadowoleni.

Natalia Herzog

Komentarze (6)

pati25

6 lat temu

Też tego nie rozumiem co się stało.Nawet zalogować się nie mogę.A jeszcze wczoraj było po staremu.Może to jakiś błąd……..?

mejgosia

6 lat temu

hej dziewczyny! co się stało z naszym forum? Nie ma na DK! Wszystko pozmieniane, co się dzieje? gdzie teraz piszecie?:(

Mindi

7 lat temu

Z otyłością powinniśmy walczyć dla zdrowia i dla lepszego samopoczucia. Myślę, że zaokrąglone kobiety są seksowne dla swoich mężczyzn 🙂

drobina

7 lat temu

„Na spadek libido wynikający z otyłości istnieje tylko jedno lekarstwo – zmniejszenie swojej masy ciała”…
…Pierwsze utracone kilogramy sprawią, że będziemy coraz bardziej zmotywowani i zadowoleni”.

Prawda, prawda i jeszcze raz prawda! Coś o tym wiem Hi! Hi!
:-X:-X

Zostaw komentarz