Miłość i związki

Czy można zmienić podrywacza?

Czy można zmienić podrywacza

Kobiety często uprawiają myślenie magiczne. Uważają, że ich miłość jest tak wielka, iż zmieni mężczyznę z wadami w ich wyśniony ideał.  Niestety, niemal nigdy tak się nie dzieje. Czy można zmienić podrywacza?

Dlaczego nie zmienisz podrywacza?

Mężczyzna, który podrywa różne kobiety, traktuje je przedmiotowo i o nich zapomina, to nie jest facet dla pań, które łatwo się anagażują i szukają stałego związku. Z kimś takim nie warto się spotykać, bliżej poznawać, bo można się tylko rozczarować. Niestety, wiele kobiet ulega urokowi podrywacza, jednocześnie wierząc, że go zmieni, przekona do pewnych rzeczy. Psycholodzy jednak przekonują, że zawsze trzeba odpowiedzieć sobie na pytanie, czy odpowiada mi on takim, jakim teraz jest. Jeśli coś ci w nim nie pasuje, to znak, że nie warto interesować się takim mężczyzną. On nie zmieni  się tylko dlatego, że ty go kochasz i chcesz z nim być. Inicjatywa musi wyjść z jego strony. On sam musi poczuć potrzebę zmiany. Dopóki ta się  nie pojawi, to nic ze sobą nie zrobi.

Nie każdy pragnie miłości, czyli lęk przed bliskością

Musisz sobie uświadomić pewną rzecz, o której mówi się niezwykle mało. Zewsząd atakują nas informacje, że każdy pragnie miłości, marzy o niej, postrzega jako najpiękniejszą rzecz w życiu etc.  Niestety, to nie do końca prawda. Psycholodzy zwrócili uwagę, że w XXI wieku coraz więcej osób może sobie pozwolić na ucieczkę przed związkiem. Każdy z nas jest niezależny finansowo, nikt nie patrzy krzywo na drugą osobę dlatego, że ta żyje jako singiel. Lęk przed bliskością to często spotykany problem społeczny. Taka osoba przez złe doświadczenia z dzieciństwa czy pierwszego poważnego związku nie chce się angażować. Nawet jeśli początkowo zabiega o naszą uwagę, czuje się zauroczona, to ucieka, gdy robi się poważniej. Wtedy zachowuje się naprawdę dziwnie. Podrywacze często boją się bliskości, dlatego korzystają tylko z jej protezy, czyli seksu bez zobowiązań. Nie zmienisz takiego człowieka, bo on potrzebuje psychoterapii. Aby ta była skuteczna, musi sam się na nią zgłosić.

Podrywacz a traumy z dzieciństwa

Bardzo często podrywacz to nie tylko osoba, która boi się bliskości, ale też ma poważne traumy z dzieciństwa. Jeśli matka biła swojego syna, wyśmiewała się z niego, bardzo go kontrolowała lub totalnie ignorowała, nie broniła go przed agresywnym ojcem etc., to on może mieć w sobie głęboko zakorzenioną nieufność wobec kobiet. Może też ich szczerze nienawidzić, mścić się na nich za błędy matki.  Dla niego przedmiotowe traktowanie pań to forma rekompensaty za doznane krzywdy. Z kimś, kto cierpi na tak poważne zaburzenia emocjonalne, nie stworzysz związku. Nie ma tutaj znaczenia, jak cudowna jesteś. Ktoś taki po prostu cię nie doceni, bo funkcjonuje na zupełnie innych zasadach niż ty czy twoja przyjaciółka.

Wygodne życie bez zobowiązań

Podrywacz nie zmieni się dla ciebie, bo dlaczego miałby to zrobić, skoro wiedzie wygodne życie. Ma dobrą zabawę, seks, zainteresowanie wielu kobiet. Nie zrezygnuje z tego dla jednej kobiety, skoro może jednocześnie spotykać się z wieloma i to bez żadnych ograniczeń. Pamiętaj, że podrywacze to z reguły osoby zaburzone w ten lub inny sposób, więc tutaj nie obowiązuje żadna logika. Nie ma znaczenia, jak cudowna jesteś, jak bardzo się starasz, od początku wiadomo, że tej walki nie wygrasz.

Podrywacz złamie ci serce

Nie bez powodu bardziej doświadczone kobiety zachęcają swoje młodsze koleżanki do tego, aby przekreślały podrywacza już na wstępie. Nie należy z nim nawet wdawać się w dłuższe rozmowy, bo ktoś taki złamie ci serce, sprawi, że będziesz cierpiała i długo wychodziła z dołka. Możesz też stracić wiarę w ludzi i związki.

Mężczyzna, który sypia z wieloma kobietami, może cię czymś zarazić

Poza tym pamiętaj o praktycznych aspektach tego typu relacji. Chroń siebie i bądź egoistką. Nieważne, kto go skrzywdził. On nie ma prawa mścić się na obcych  kobietach, które nie są niczemu winne. Przez to, jak żyje, bardzo często stanowi zagrożenie dla ciebie i innych kobiet. Złamane serce da się w końcu poskładać, ale wirusa HIV nigdy nie pozbędziesz się z organizmu.  Podrywacz jest potencjalnym nosicielem wielu chorób przenoszonych drogą płciową, z których nie każdą można wyleczyć. Miej to na uwadze. Nie warto dla kogoś takiego tracić zdrowia i tak wiele ryzykować.

Dodaj komentarz