Dbaj o włosy i paznokcie Uroda

Czy krótkie włosy są sexy?

krótkie włosy

Przyjęło się, że to długie włosy są wielkim atutem kobiecości, podkreślającym seksapil. Ale kto powiedział, że wszystkie kobiety muszą nosić takie fryzury. Czy krótkie włosy są sexy?

Włosy – krótkie czy długie?

Wiele kobiet staje przed dylematem, jaką długość powinny mieć ich włosy. Możliwości jest wiele, ale weźmy pod uwagę dwie – krótką fryzurę i długie włosy. Nie każdemu pasują krótko obstrzyżone włosy. Jest to kwestia urody, rysów twarzy i samego cięcia. To, że krótka fryzura dobrze wygląda na naszej koleżance,wcale nie oznacza, że u nas też się sprawdzi. Często bywa tak, że panie, które nagle ścinają włosy, żałują swojej decyzji. Zaś te, które mają mniej na głowie, marzą o długich pasmach. Jak wiemy, kobieta zmienną jest, więc zdarza się, że zmienia fryzurę w zależności od swojego nastroju. Nie możemy wybrać, która długość jest lepsza, ponieważ każdemu pasuje co innego, ale na pewno możemy udowodnić, że krótkie włosy też mogą być niezwykle seksowne.

Czy krótkie włosy są sexy?

Krótka fryzura utożsamiana jest z męskim cieciem. W końcu to panowie strzyżą się raczej na krótko, co jest wygodne i zarazem stylowe. Większość kobiet nosi długie włosy, bo wtedy czuje się bardziej kobieco i atrakcyjnie, choć zwolenniczek krótkich fryzur jest coraz więcej. Takie uczesanie jest ie tylko praktyczne, ale dodaje pazura. Krótkie włosy mogą być sexy, o ile są odpowiednio ścięte i wystylizowane. Przy takim cieciu wyostrzają się rysy twarzy, Nagle oczy stają się bardziej widoczne, Nic już nie zasłania pięknej cery i wydatnych ust, co sprawia, że zwracamy na siebie uwagę. Lekko rozwiane włosy, opadająca na bok grzywka – to tymi elementami fryzury kokietujemy, nawet jeśli robimy to nieświadomie. Nie tylko długie włosy podobają się mężczyznom. Krótka fryzura może wręcz podkreślić dziewczęcy urok i kobiecość. Wiele znanych aktorek, nawet tych uznawanych za jedne z najpiękniejszych kobiet na świecie, wielokrotnie eksperymentowało z włosami, fundując sobie krótkie, modne cięcia. W pewnym stopniu, taka fryzura jest odrobinę niegrzeczna, co z pewnością docenią mężczyźni, którzy lubią zbuntowane i odważne kobiety.

Krótkie cięcie – dla kogo najlepsze?

Najefektowniej, krótka fryzura będzie prezentowała się u kobiet z asymetryczną twarzą. Fryzury typu pixie, będą pasowały paniom, które mają mocniejsze rysy twarzy i wydatne usta. Kobiety z kwadratowym kształtem twarzy powinny odpuścić sobie tak odważne cięcie. Krótkie, ulizane fryzury zawsze dobrze wyglądają na gładkiej, kształtnej czaszce. Jeśli dobrze nam w związanych, gładkich włosach, tak samo będziemy wyglądać po ich ścięciu. Krótkie włosy mogą spowodować, że będziemy wyglądać na nieco okrąglejsze, dlatego wtedy warto wybrać fryzurę typu lob, z nieco dłuższymi pasmami po bokach, co optycznie nas wysmukli.

krótkie włosyWłosy krótkie, czy też nie, dla każdego faceta, co innego będzie sexy. Włosy to tylko element naszego wizerunku, dlatego oprócz nich liczy się także urok osobisty i nasz charakter. Jeśli mamy „to coś”, na pewno zostaniemy dostrzeżone i określone jako seksowne. Nośmy więc takie fryzury, w których czujemy się dobrze, dbajmy o siebie a nigdy nie zabraknie nam seksapilu i pewności siebie.

Katarzyna Antos

Komentarze (4)

Tess

6 lat temu

Długie włosy pasują do młodej twarzy a krótkie dodają wdzięku w średnim i starszym wieku.
Najważniejsze aby włosy były zadbane i zdrowe to przyciąga wzrok panów.

Mindi

6 lat temu

Najważniejsze aby fryzura psowała do twarzy i tempermentu osoby, seksapil ma się w sobie 🙂 Pewnie, że bujne, długie włosy są efektowne i marzy każda z nas, ale nie każdą natura obdarzyła takim walorem.

dulcynea

6 lat temu

Długie włosy są z pewnością bardziej sexy.
Długie ,błyszczące włosy to atrybuty większości topowych modelek.
Jednak krótkie włosy także mogą wyglądać seksownie, dobrze ostrzyżone .
Takim przykładem może być Rihanna.

pati25

6 lat temu

Krótka fryzura jest na pewno wygodna.Kiedyś miałam długie,gęste włosy.Gdy zachorowaałam to obcięłam dla większej wygody

Zostaw komentarz