Miłość i związki

Czy faceci potrafią rozmawiać z kobietami?

rozmawiać

Zdarzyło się wam uczestniczyć w rozmowie z facetem, która nie była zbyt interesująca? Z pewnością nie jeden raz. Panowie często w niewłaściwy sposób zabierają się do tego tematu. Czy faceci potrafią rozmawiać z kobietami? Co robią nie tak, jak należy?

Dobrze zacząć

Początek rozmowy jest czymś w rodzaju pierwszego wrażenia. Mamy jedną szansę na to, by dobrze zacząć i zainteresować kobietę swoją osobą. A to jak zaczniemy, ma kluczowe znaczenie w dalszym ciągu rozmowy. Jeśli zależy nam na tym, by kobieta chciała dalej rozmawiać, musimy odpowiednio pokierować rozmową. Skoro o początku mowa, ważne jest przywitanie. Faceci często o tym zapominają. A przecież zwykłe „hej” czy „cześć” to nie tylko wyraz kultury rozmowy, ale także tej osobistej. Warto o tym pamiętać. Skoro jedna strona kieruje do nas słowa powitania, to wypada odpowiedzieć tym samym, także w kwestii słowa pisanego. Lecz nie tylko suche „hej” ma znaczenie, ponieważ dobrym zabiegiem jest zadanie pytania. Wtedy zachęcamy do udziału w rozmowie, licząc na jej pomyślną kontynuację. Dobry początek gwarantuje nam sukces – wzbudzenie zainteresowania. A o to właśnie w tym wszystkim chodzi. Sztuka konwersacji wcale nie jest tak trudna, jak mogłoby się wydawać.

Wzbudzając zainteresowanie

Początek rozmowy to nie wszystko. Skoro wstęp mamy już za sobą, przejdźmy krok dalej. W erze skomputeryzowanego świata łatwiej nam nawiązać kontakt online niż zagadać na ulicy. Smutne, ale prawdziwe. Wracając więc do sztuki rozmowy i jej problemów, skupmy się na wzbudzaniu zainteresowania. Jak to zrobić? Kluczem są pytania. Nie ma rozmowy bez pytań, które skłaniają nas do odpowiedzi. Lecz rozmowa faceta z kobietą to nie wywiad do gazety czy na plotkarski portal. Już przy powitaniu najlepiej zadać pytanie. Jakie masz plany na weekend? Co u Ciebie słychać? To takie proste, a skłania kobietę do odpowiedzi i daje sygnał, że facet jest zainteresowany tym, co kobieta robiła lub co ma w planach. Faceci o tym zapominają, a może nie są tego świadomi. Często dużo mówią o sobie, ponieważ chcą zrobić na kobiecie jak najlepsze wrażenie. Ale my kobiety chcemy poczuć, że kogoś zainteresowała nasza osoba, pragniemy być adorowane. Facetów może dopaść stres czy brak pewności siebie, ale mimo wszystko warto nad tym popracować, by kobieta w ogóle chciała rozmawiać. Inaczej szybko straci zainteresowanie taką znajomością i sama nie będzie się starać.

Damsko-męskie rozmowy

Udana rozmowa to taka, do której chcemy wrócić. Wtedy z niecierpliwością czekamy na powiadomienie o kolejnej wiadomości. By do tego doszło, trzeba się odrobinę postarać. Czasem warto wtrącić miły komplement. Zacząć sympatycznym tekstem i zakończyć rozmowę pożegnaniem, z nutką nadziei na tą kolejną. Najgorzej zostawić rozmowę w tzw. zawieszeniu, bez żadnego słowa pożegnania. Zwyczajnie nie jest to kulturalne ani miłe. Rozmawiać można o wszystkim, ale to od rozmówców zależy, czy konwersacja pochłonie ich bez reszty. W końcu za słowami kryją się osoby i to one są najważniejsze. A słowa są jedynie dopełnieniem uczuć, które gdzieś tam tlą się głęboko i czekają na wielki ogień. Trochę odwagi, poczucia humoru i naturalności z pewnością pomoże w rozmowie faceta z kobietą. Pamiętajmy, że rozmowa to początek, może czegoś pięknego i wyjątkowego.

kobietyCzy faceci potrafią rozmawiać z kobietami? Potrafią, tylko czasem mają z tym problem. Ale każdy da się przecież rozwiązać. Może nie zawsze wiedzą jak, ale to kwestia odpowiedniego treningu. Rozmawiać zawsze warto, tym bardziej, jeśli gdzieś jest ktoś, kto być może z niecierpliwością czeka na wiadomość.

Katarzyna Antos

Komentarze (4)

pati25

5 lat temu

Nie wszyscy mężczyźni potrafią rozmawiać z kobietami.Po prostu brak im tematu,nie wiedzą o czym mogliby rozmawiać z kobietą.Za to w swoim gronie,wśród kolegów to buzia im się nie zamyka

dulcynea

5 lat temu

Mój mąż to straszny gaduła , usta mu się nie zamykają.
Zawsze ma dużo do powiedzenia , ja sama mówię zdecydowanie mniej .
Ma poczucie humoru ,jest otwarty na ludzi i potrafi się z każdym dogadać , znaleźć wspólny język .A z kobietami , chyba, szczególnie 🙂

Irena

5 lat temu

Ja mam takie szczęście 😉 że trafiłam na gadułę. Nie było problemu ze znalezieniem tematów do rozmów na pierwszej randce jak i później. Od razu zauważyłam że jest inteligentnym mężczyzną, z którym mogę porozmawiać na różne tematy. Jest też wesoły i zwariowany. Często mam bóle brzucha …. ale ze śmiechu. Pomarszczę się przez niego, ale co tam 🙂
Ważne że mój mężczyzna potrafi ze mną rozmawiać 🙂

Zostaw komentarz