Biust(o)nosze Moda

Jak często należy wymieniać stanik?

jak często zmieniać stanik

Kobiety nierzadko wydają krocie na bieliznę, ponieważ lubią wyglądać seksownie i tym samym czuć się pewnie. Niestety, wiele z nas ma brzydki nawyk. Nie potrafimy rozstać się z ulubionym stanikiem, choć ten od dawna przestał pełnić swoją  funkcję. Stał się za szeroki, stracił swój pierwotny kształt i w rezultacie nie podtrzymuje piersi tak, jak  powinien. Jak często należy wymieniać stanik?

Staniki kupuj w małych sklepach z europejską bielizną

Dobrze dobrany biustonosz to skarb, niestety, w sieciówkach trudno o takowy. Niestety, w centrach handlowych można znaleźć sklepy oferujące drogą bieliznę, która pod względem jakości niewiele różni się od tej z bazarku. A wszystko to dlatego, że w ramach oszczędności jest masowo szyta w Chinach z najtańszych surowców. Stanik wyprodukowany w Polsce lub na terenie Unii Europejskiej na ogół prezentuje się o wiele lepiej. Na dodatek polskie firmy produkujące staniki wypuszczają na rynek także mniejsze obwody. Tak, Polki wciąż noszą za szerokie biustonosze, które nie podtrzymują piersi, jak należy. Znalezienie w sklepie z dobrą bielizną stanika o obwodzie 60 lub 65 wciąż stanowi nie lada wyzwanie. Tymczasem nie brakuje kobiet, które właśnie takie obwody powinny nosić.

Droższy biustonosz będzie ci służył zdecydowanie dłużej

Dobrze dobrany stanik kupiony poza sieciówką jest może nieco droższy, ale za to ma pewną zaletę. Idealnie podtrzymuje biust i będzie służył ci zdecydowanie dłużej od biustonosza z chińskiego centrum handlowego. Kobiety często nie zdają sobie sprawy, ile pieniędzy wyrzucają, odwiedzając cyklicznie targ, na którym zaopatrują się w bieliznę. Koszt pojedynczego stanika jest wprawdzie niski – oscyluje w granicach 20 zł, ale szybko się psuje, dlatego też kupujemy więcej biustonoszy. Te z targowiska na ogół są nie najlepiej skrojone, przez co deformują piersi. Na dodatek staniki z targowiska lubią się samoistnie odpinać, a ramiączka wręcz wystrzeliwują, przez co trzeba prosić koleżankę o ich przypięcie, co stanowi spory dyskomfort. Jeśli masz dosyć odpinających się staników i odpadających ramiączek, zainwestuj w trzy porządne biustonosze, które są ciasne w obwodzie.

Jak często należy wymieniać stanik?

Biustonosz należy zmieniać tak często, jak tylko straci swoje pierwotne właściwości i przestanie pełnić swoją zasadniczą rolę. Jeśli zauważyłaś, że zmienił swój kształt, obwód jest za luźny lub ramiączka uległy wysłużeniu, to znak, że powinnaś rozstać się z biustonoszem, choć nie widać na nim żadnych dziur. Skarpetki przecierają się, tracą kolor etc., wtedy wiemy, że je wyrzucić.  Z biustonoszem jest troszkę inaczej, czasem wygląda całkiem w porządku, ale już nie podtrzymuje piersi. W związku z tym należy pozbyć się sentymentów, a wraz z nim wysłużonego biustonosza.

Specjaliści uważają, że stanik należy zmieniać raz na 6-8 miesięcy.  W tym czasie bowiem traci swoje pierwotne właściwości. Oczywiście, tanie biustonosze z bazaru rozpadają się wcześniej. Te wykonane z lepszej jakości materiałów służą nam zdecydowanie dłużej. Aby przedłużyć trwałość stanika, nie poddawaj go działaniu zbyt wysokiej temperatury, raczej staraj się go prać w letniej wodzie w specjalnych woreczkach dostępnych w sklepach z bielizną.  Kup też kilka biustonoszy i noś je na zmianę. Im mocniej eksploatujesz jeden model, tym szybciej się go pozbędziesz.

Magdalena Kukurowska

Komentarze (5)

pati25

5 lat temu

Mam jeden ulubiony sklep,w którym kupuję biustonosze.Ostatnio kupiłam sobie dwa.Lubię,gdy bielizna jest porządna,doskonale dopasowana

Mindi

5 lat temu

Przy wyborze biustonosza kieruję się intuicją i wygodą podczas przymierzania. Najpierw musi mi się spodobać krój i materiał a potem mierzę i wybieram gdy czuję się komfortowo. Kupuję zarówno w małych butikach jak w sieciówkach. Z doświadczenia wiem, że te droższe nie zawsze są lepsze, miewałam drogie, piękne, koronkowe, które podczas noszenia wpijały się w skórę, ponieważ materiał nie dostosowywał się do ciała, czego nie było można wyczuć podczas pierwszego mierzenia. Jednak gdy jestem zadowolona z biustonosza to kupuję kilka lub wracam do tego fasonu ponownie.

dulcynea

5 lat temu

Ja także nie kupuję biustonoszy na targu , kiedyś kupiłam taki nietypowy kolor ale wcale nie trzymał biustu.
Mam swoją ulubioną firmę i kupuję kilka jednocześnie i mam rok czy półtora roku spokoju . Jak mam kilka to nie znoszą się tak szybko i spełniają swoją rolę .

dulcynea

5 lat temu

Ja także nie kupuję biustonoszy na targu , kiedyś kupiłam taki nietypowy kolor ale wcale nie trzymał biustu.
Mam swoją ulubioną firmę i kupuję kilka jednocześnie i mam rok czy półtora roku spokoju . Jak mam kilka to nie znoszą się tak szybko i spełniają swoją rolę

Irena

5 lat temu

Lubię mieć porządną bieliznę, bo wtedy czuję się komfortowo. Z pewnością nie kupuję staników na rynku czy w hurtowniach. Mam kilka ulubionych sklepów. Warto jest wydać więcej kasy za coś co będzie nam dłużej służyło i przede wszystkim nie rozejdzie się po pierwszym praniu.

Zostaw komentarz