Moda

Czerwony kolor, w którym drzemie magia

kolor czerwony

Czerwony kolor zdecydowanie wyróżnia się na polskich ulicach. Ma w sobie coś przykuwającego uwagę. Pobudza, dodaje energii, ale też rozpala namiętność i symbolizuje miłość. Dlaczego w tym kolorze drzemie magia?

Kolor władzy

Królowie w minionych epokach często zakładali szkarłatne szaty. Symbolizowały one ich pozycję i władzę. Nie bez powodu nawet dziś duchowni, którzy znajdują się wysoko w hierarchii, noszą czerwone stroje i dodatki. Osobom, które zakładają ten kolor, podświadomie przypisujemy dużą władzą i moc sprawczą. Kobieta w czerwonej sukience uchodzi za zdecydowaną, odnoszącą sukcesy i bardzo pewną siebie. Po czerwone krawaty sięgają politycy w czasie trwania kampanii wyborczej.

Kolor bogactwa

Czerwień kojarzy się z wysoko postawionymi duchownymi, politykami i biznesmenami, nic dziwnego, że utożsamiamy ją z pieniędzmi. Osoby piastujące wysokie stanowiska świetnie zarabiają, stać ich na więcej, w tym na przepych i luksus.

Kolor pożądania

Czerwień kojarzy się również z namiętnością i seksem. Nie bez powodu kobiety, które idą na randkę z ukochanym facetem, zakładają czerwoną sukienkę, spódniczkę czy bluzkę. Chcą być dla niego atrakcyjne fizyczne i rozbudzić w nim erotyczne fantazje.

Kolor miłości

Czerwone serca na Walentynki pokazują, że czerwień kojarzy nam się nie tylko z podnieceniem i seksem, ale też z miłością. Czystym i pięknym uczuciem, które zmienia nasze życie na lepsze. Niestety, trudno go doświadczyć w codziennym życiu.

Kolor wierności

Choć czerwień przykuwa uwagę mężczyzn i jest symbolem namiętności, to jak pokazują przeprowadzone badania, sięgają po nią głównie kobiety, które są wierne swoim mężczyznom. Nie szukają one dodatkowych atrakcji poza związkiem. Mają bowiem naturę romantyczek, które w pełni angażują się w relację o charakterze miłosnym.

Kolor pewności siebie

Czerwień wymaga odwagi, dlatego noszą ją nieliczni. Na ulicach rzadko mijasz kobiety w czerwieni. Mężczyźni też jej unikają, chyba że właśnie wybierają się do strefy kibica, aby wesprzeć swoich ulubionych piłkarzy. Nic dziwnego, że czerwień uchodzi za kolor pewności siebie. Trzeba być naprawdę osobą mocno wierzącą w siebie, ale chcieć wyróżnić się na ulicy.

Kolor energii

Czerwień może też dodawać motywacji i mobilizować nas do działania. Z tego powodu niektórzy na swoich biurkach w pracy ustawiają zdjęcia w czerwonych ramkach. Jedno spojrzenie na nie dodaje energii potrzebnej do wytężonej pracy.

Komentarze (2)

Mindi

3 lata temu

Teraz rozumiem dlaczego tak uwielbiam czerwony kolor 🙂 To magia, zawsze mnie coś przyciągało do czerwonego. Nie dałam sobie nigdy wmówić, że w czerwonym wypada albo nie, albo, że do czegoś nie pasuje. Lubię czerwone ubrania, dodatki do stroju jak i w domu. Nie mam za dużo żeby się nie znudziło ale są to akcenty, które ożywiają albo moją cerę albo wnętrze. Polecam, sięgnijcie kobietki po ten kolor, jak zauważyłam wiele moich znajomych ma opory przed zakładaniem czerwonych ubrań czy dodatków.

Tess

3 lata temu

Lubię jak inni noszą czerwone ubrania ale ja sama nie mam odwagi. Noszę czerwone dodatki i w domu mam czerwone ozdoby. Ale to się trochę zmienia. Dostałam czerwoną piżamę od córki i byłam na nią oburzona, że w tym wieku taka piżama, a jak założyłam w sanatorium to wszyscy mnie chwalili.

Zostaw komentarz