Gdy pojawia się problem... Seks

Czego potrzebują kobiety, by mieć ochotę na seks?

czego potrzebują kobiety by mieć ochotę na seks

Kobiety są nieco bardziej skomplikowane, jeśli chodzi o seks. Aby nabrać na niego ochoty, musi zadziałać jednocześnie kilka różnych czynników. Niewątpliwie panie podchodzą do erotycznych igraszek z nieco większą rezerwą. Jest to uwarunkowane ich naturą. Czego potrzebują kobiety, by mieć ochotę na seks?

Pewności, co do charakteru relacji

Cóż, kobiety są bardziej emocjonalne, dlatego chciałyby wiedzieć, jak traktuje je mężczyzna, z którym się spotykają, zanim pójdą z nim do łóżka.  Nie chodzi o to, że on ma nam się oświadczyć. Ważne jednak, aby potrafił powiedzieć wprost, czy interesuje go jednonocna przygoda, czy jest zainteresowany czymś więcej. Wiele kobiet nie ma ochoty na erotyczne igraszki tak długo, jak nie wie, na czym stoi. Nie chodzi tutaj o żadną złośliwość czy szantaż emocjonalny. Po prostu panie nie chcą zrobić czegoś, czego będą później żałowały, angażując się emocjonalnie w relację bez przyszłości.

Poczucia bezpieczeństwa

Tak, kobiety przywiązują do tego ogromną wagę. Mężczyzna, z którym idziemy do łóżka, musi budzić nasze zaufanie. Przede wszystkim powinnyśmy mieć pewność, że zawsze uszanuje nasze zdanie i nie będzie nas do niczego zmuszał. Ponadto liczy się też jego codzienna postawa. Czy dba o nas, odprowadza nas do domu, czy też każe radzić sobie samej.  Mężczyzna, w którego towarzystwie czujemy się bezpiecznie, może już mówić o połowie sukcesu. Na drugą połowę składa się w głównej mierze charakter relacji. Facet, który daje jasno do zrozumienia, że interesuje go coś więcej niż szybki numerek i rzeczywiście tak uważa, ma zdecydowanie większe szanse na sukces, niż mężczyzna, który trzyma kobietę w niepewności.

Czego potrzebują kobiety, by mieć ochotę na seks? Czułości

Kobiety nabierają ochoty na seks, gdy mężczyzna jest czuły i w ten sposób sprawia, że czują się wyjątkowo. Faceci często zapominają, jak ważne dla pań jest trzymanie się za ręce, obejmowanie w pasie, przytulanie czy pocałunki.  Panowie nie okazują nam czułości, traktując takie proste gesty jako fanaberię, a później są zaskoczeni, że kobieta nie jest w erotycznym nastroju.

Komplementów

Jest takie mądre powiedzenie: u kobiet seks zaczyna się w głowie, dlatego warto zadbać o to, by czuły się naprawdę komfortowo. Panie lubią czuć, że są atrakcyjne dla swojego faceta. W związku z tym nie należy lekceważyć roli szczerych komplementów.  Mężczyzna powinien dobrze ubrać w słowa to, co myśli. Panowie często mają dobre intencje, ale potrafią wyskoczyć z taką bombą, po której kobiety nie wiedzą, czy mają się śmiać, czy płakać.  Komplementy przede wszystkim powinny być szczere i przemyślane. Gdy komplementujesz kolor oczu, to powinieneś wiedzieć, jaki on tak naprawdę jest.

Udanej randki

W przypadku kobiet budowanie erotycznego nastroju to proces, który trochę trwa. Dobrze więc, gdy mężczyzna ma tego świadomość. Zanim wyskoczy z propozycją seksu, powinien pokazać kobiecie, że naprawdę mu na niej zależy i wprawić ją w dobry nastrój, zabierając ją na randkę. Może to być wspólny wypad ze znajomymi, spacer, piwo ze znajomymi, wystawa zdjęć, kolacja, impreza, karaoke, wspólne oglądanie meczu etc.

Poczucia intymności i odpowiedniej atmosfery

Gdy w mieszkaniu trwa impreza, żadna kobieta nie będzie chciała uprawiać seksu ze swoim facetem, non stop zastanawiając się, czy ktoś im nie przerwie w nieodpowiednim momencie. W związku z tym warto zadbać o poczucie intymności i odpowiednią atmosferę, np. o pokój zamykany na klucz, aby uniknąć niespodziewanej wizyty.

Dobrego samopoczucia

Kobiety nie mają ochoty na seks, gdy są tuż przed okresem i boli je brzuch. Sama miesiączka to również nie jest odpowiedni czas na erotyczne igraszki. Mężczyźni często za bardzo biorą do siebie odmowę kobiet. To, że ona nie ma dziś ochoty na seks, nie oznacza, że facet w ogóle jej nie pociąga. Znaczy to tylko tyle, że prawdopodobnie kiepsko się dziś czuje. W takiej sytuacji dobrze, gdy mężczyzna przytuli kobietę, pocałuje ją, chwyci za rękę etc., jego dobre zachowanie w trakcie okresu, z pewnością zaprocentuje. Kobiety pamiętają, że facet był wyrozumiały i gdy miesiączka dobiegnie końca, chętnie pójdą z nim do łóżka.

Panie często krępują też upławy z domieszką krwi, które pojawiają się w trakcie przyjmowania tabletek antykoncepcyjnych jako jeden ze skutków ubocznych.  O ile koniec okresu jesteśmy w stanie przewidzieć, o tyle nigdy nie wiadomo, kiedy skończy się drobne podkrwawianie. Czasem organizm musi przyzwyczaić się do nowych pigułek. Kiedy indziej trzeba je zmienić na inne lub znaleźć całkowicie inną metodę antykoncepcji. Kobietom często jest trudno powiedzieć mężczyźnie, że chodzi o okres, PMS lub skutki uboczne antykoncepcji. Nigdy nie wiadomo, jak facet zareaguje na taką informację i czy nie poczuje się nią obrzydzony.

Odpowiedniej chwili

Gdy kobieta stresuje się kolejnym dniem w pracy lub ma do omówienia ważne kwestie, niekoniecznie ma ochotę na seks. To nic personalnego.  Czasem wystarczy poczekać kilka dni, a nastrój na erotyczne igraszki powróci. Ważne, aby mężczyzna był cierpliwy i nie zniechęcał się odmową, zwłaszcza gdy poza tym kobieta wykazuje nim zainteresowanie.

Magdalena Kukurowska

Komentarze

Mindi

5 lat temu

Kobieta aby mieć ochotę na intymne relacje z mężczyzną potrzebuje miłości, czułości i pewności, że jest tą jedyną na całe życie 🙂 Oczywiście ważne są także komplementy, dobre samopoczucie i odpowiednia chwila ale miłość i zaufanie są najważniejsze.

Zostaw komentarz