Moda

Czego nie kupować na wiosnę?

Czego nie kupować na wiosnę

Wiosna stanowi doskonały moment na uzupełnienie braków w szafie. To czas, kiedy możemy sprawić sobie ubrania, które wpisują się w aktualne trendy i są szalenie modne. To także okazja do oswojenia nowych kolorów. Czego nie kupować na wiosnę.

Kolejny trencz podobny do tych, które posiadasz

Nie ma sensu kupować kolejnej podobnej rzeczy do tych, które już posiadasz. Bardzo często nawet kolor trencza jest zbliżony, tylko różni się on jakimś elementem np. paskiem w talii lub jego brakiem.  To niepotrzebne wydawanie pieniędzy, które mogłabyś przeznaczyć na coś innego.

Ubrania z grubych tkanin

Nie ma sensu kupować na wiosnę ubrań z grubych tkanin. Np. kombinezon z bardzo grubego jeansu nie tylko nie układa się tak, jak powinien, ale też ciężko się go nosi, a w cieplejsze dni będzie przypominał saunę. Lepiej postawić na odzież wykonaną z lekkich, zwiewnych tkanin. Zanim się obejrzysz, a z wiosny przejdziesz do lata i upałów;)

Ażurowe sukienki

Wyglądają bardzo ładnie, ale też generują pewne problemy. Po pierwsze, trzeba coś pod nie założyć, bo przecież nie chcemy świecić bielizną. Po drugie, takie rzeczy bardzo ciężko się stylizuje. Gdy nie dodasz do nich powiewu nowoczesności, czegoś, co przełamie ich charakter, będą prezentowały się dosyć babcinie.

Modne kolory sezonu, które do nas nie pasują

Co sezon mamy inne kolory w trendach. Tej wiosny królują niebieskości, fiolety i mięta. Są to piękne kolory, jednak o wiele lepiej wyglądają w nich panie o chłodniejszym typie urody.  Natomiast w zimie nacisk miał miejsce na beże, brązy i rudości, czyli kolory dla kobiet o ciepłym typie urody. Pamiętajmy, aby dobierać ubrania w kolorach, które do nas pasują. Tylko wtedy będziemy w nich prezentować się atrakcyjnie i harmonijnie.

Bardzo proste ubrania

W prostych denimowych koszulach nie ma nic złego. Można je łatwo wystylizować, bo pasują praktycznie do wszystkiego. Na dodatek nosi się je bardzo wygodnie. Denimowe koszule mają jednak pewną wadę, o której często zapominamy.  Bardzo wiele osób ceni sobie prostotę, dlatego też możemy wyglądać na ulicy jak członek mafii klonów. A przecież chcemy też wyróżniać się swoim strojem.

Ubrania najbardziej trendy

Jeśli coś jest bardzo trendy, wszędzie się to promuje, to możemy też być pewni, że szybko przestanie być modne.  Oczywiście, można sobie kupić taką odlotową rzecz, ale lepiej nie płacić za nią za dużo, a nieco mniej. Najbardziej trendy ubrania kupujmy w tanich sieciówkach, a nie bezpośrednio u projektanta, wydając krocie. Chyba że bardzo lubimy dany trend i chcemy go nosić nawet wtedy, gdy wyjdzie z głównego nurtu.

Klapki na obcasie

Wyglądają przepięknie, ale mają pewną istotną wadę. Są szalenie niepraktyczne, ponieważ twoja stopa nie ma żadnego zabezpieczenia i w rezultacie łatwo możesz upaść, skręcić sobie kostkę. A przecież nie chcesz sobie zrobić krzywdy. Lepiej wybrać sandały na obcasie, które z tyłu mają jakiś pasek lub wiązanie.  Zdrowie jest najważniejsze.

Botki na wiosnę

Bardzo często pojawiają się w wiosennych stylizacjach na Instagramie, ale botki o tej porze roku są mało praktyczne. Teraz jest dosyć zimno, część z nas nosi nawet kozaki. Ale potem od razu zrobi się na tyle ciepło, że nie będziesz miała kiedy założyć wiosennych botków. Buty szyte z myślą o tej porze roku są cieńsze od tych jesiennych, więc w październiku też ich nie wykorzystasz.

Damski garnitur

Nie chodzi nam o to, byś z niego rezygnowała, gdy chodzisz do biura w bardziej formalnym stroju. Jednak, gdy twoja praca nie wymaga takiego ubioru, to nie bardzo będziesz miała gdzie założyć damski garnitur. To może okazać się bardzo kosztowną inwestycją, bo górę i dół kupujemy osobno, a takiego zestawu nie założysz ani razu tej wiosny. Tutaj także dochodzi aspekt klimatyczny, wiosna często przypomina u nas lato, więc w tak grubych ubraniach za długo nie pochodzimy.

Dodaj komentarz