Miłość i związki

Czego kobiety szukają w mężczyznach?

czego kobiety szukają w mężczyznach

Wbrew pozorom panie nie przywiązują tak dużej wagi do rzeźby ciała mężczyzn. Idealny partner nie musi być umięśniony niczym Przemysław Saleta, ale musi mieć w sobie coś wyjątkowego.  Kobiety przywiązują dużą wagę do cech, które dają im poczucie bezpieczeństwa w codziennym życiu. Pragną mieć u swojego boku partnera, który wesprze je w trudnych chwilach.  Czego kobiety szukają w mężczyznach?

Ciepła

Mężczyźni często reagują negatywnie, gdy słyszą, że kobiety cenią sobie wewnętrzne ciepło. Samo określenie może brzmieć nieco kosmicznie i nierealistycznie.  Trudno je ująć w prostych słowach, ale czasem po prostu czujemy, że facet jest pełnym ciepła i dobra człowiekiem, któremu możemy zaufać. Aby dostrzec tę cechę, należy przyjrzeć się codziennemu zachowaniu mężczyzny i jego drobnym gestom. Gdy on martwi się o nasze samopoczucie, stara się nas rozweselić przed zabiegiem, poza tym jest w nim coś, co czyni go słodkim i kochanym, to wówczas nasze serce bije szybciej na jego widok.

Czego kobiety szukają w mężczyznach? Odpowiedzialności

Mężczyzna nie musi być biznesmenem z własną willą, dwoma samochodami i letnim domkiem za miastem. Ważne jednak, aby pracował i nie bał się podejmować samodzielnych decyzji. Równie ważna jest świadomość konsekwencji i umiejętność ich ponoszenia. Kobiety pragną odpowiedzialnych mężczyzn, nie mylić ze sztywniakami pozbawionymi resztek spontaniczności. Facet, który sumiennie chodzi do pracy, zawsze w terminie płaci rachunki i ubezpieczenie za samochód, nie szaleje na drogach niczym na torach wyścigowych, jawi się nam jako idealny partner. Mężczyzna może zapomnieć o rachunku za internet, takie rzeczy każdemu się zdarzają, ważne, aby nie dochodziło do nich nagminnie.

Wsparcia

W życiu każdej z nas zdarzają się gorsze dni. Czasem są to problemy w pracy, kiedy indziej kłótnia z przyjaciółką. Od mężczyzny, z którym jesteśmy, oczekujemy, że chociaż nas cierpliwie wysłucha i przytuli. Nie musi znać rozwiązania naszego problemu.  Słowo wsparcia jest dla nas najważniejsze, bo dzięki niemu czujemy się lepiej. Niestety, nie wszyscy mężczyźni rozumieją, na czym nam zależy. Kobiety z reguły nie mają problemów z wyczuciem, że po prostu chcemy się wygadać, żeby poczuć ulgę. One wiedzą, że nie zawsze można pomóc rozwiązać problem, ale można pomóc jakoś go znieść.

Czułości

Kobiety lubią wszelkie wyrazy czułości i bardzo ich potrzebują, aby czuć się kochanymi przez swoich partnerów. Przytulanie, pocałunki, trzymanie się za ręce, objęcie w talii, odgarnianie włosów – wszystko to sprawia nam przyjemność. Niestety, mężczyźni nie zawsze zdają sobie sprawę, że tego rodzaju gesty są nam potrzebne. Dla nich nie zawsze niosą one ze sobą jakąś głębszą wartość. Uważają, że skoro są z nami, pomagają nam w odholowaniu samochodu do warsztatu etc., to chyba nie powinnyśmy mieć wątpliwości, czy im na nas zależy. Tymczasem my inaczej postrzegamy pewne rzeczy. Brak czułości sprawia, że mamy spore wątpliwości co do statusu naszej relacji.  Mężczyźni wolą wyrażać swoje uczucia za pomocą gestów i chęci niesienia pomocy.  My wolimy, żeby po prostu nas przytulili, zwłaszcza gdy mamy zły humor i PMS.

Poczucia bezpieczeństwa

Media utrwalają w mężczyznach zły obraz poczucia bezpieczeństwa. Coraz częściej nawet psychologowie twierdzą, że ten pożądany stan zapewniają pieniądze. Tymczasem poczucie bezpieczeństwa nie ma nic wspólnego z kasą i wypasioną willą. Zapewnia je bliskość partnera i zaufanie do niego. Jeśli wiemy, że mężczyzna zawsze nam pomoże, nawet jeśli rozkraczymy się samochodem 50 km od domu w środku nocy i odprowadzi nas do domu, to czujemy się przy nim bezpiecznie. Ważna jest też świadomość,  że mężczyzna nigdy nas do niczego nie zmusi. Nie będzie wywierał presji, żebyśmy zmieniły pracę lub z niej zrezygnowały etc.

Akceptacji

Niezwykle ważna jest  też akceptacja. Gdy wiemy, że partner kocha nas i szanuje za to, jakie jesteśmy, czujemy się szczęśliwe. Nie chodzi o to, aby mężczyzna cierpliwie znosił nasze humory, wrzaski i awantury.  Ważne, aby akceptował naszą pracę, hobby, znajomych, wygląd i przyzwyczajenia, które nijak nie są dla niego szkodliwe.

Prawdziwej miłości

Kobiety oczekują od mężczyzn prawdziwej miłości. Nie chcemy być z kimś, kto tylko udaje, że mu na nas zależy, a w rzeczywistości zdecydował się na związek, aby mieć stały seks, wsparcie i opiekę. Chcemy, aby facet odwzajemniał nasze uczucia i był z nami dlatego, że naprawdę tego chce. Żadna kobieta nie wyobraża sobie pełnienia roli opcji przejściowej, swoistej zapchajdziury.

Empatii

Mężczyzna, o którym marzy większość kobiet, powinien być empatyczny. Nie oznacza to, że ma płakać rzewnymi łzami na każdej komedii romantycznej czy pisać romantyczne SMS-y. Wystarczy, że będzie potrafił się wczuć w nasze położenie, gdy boli nas brzuch przed okresem i nie mamy ochoty na seks. Taki facet powinien też zrozumieć, że gdy wcześniej umówiłyśmy się na spotkanie z przyjaciółką, która ma tego dnia urodziny, to nagle nie odwołamy go, żeby spotkać się z nim, bo akurat wyszedł szybciej z pracy. Po prostu pewnych rzeczy nie robi się bliskim osobom i on to rozumie oraz szanuje.

Dobrego rozmówcy

Idealny facet to taki, z którym można porozmawiać na różne tematy. Nie ma nic gorszego od milczka, który nie ma nic ciekawego do opowiedzenia. Chodzi o to, aby umieć poruszać w swoim towarzystwie różne tematy, począwszy od problemów w pracy, poprzez anegdoty z dzieciństwa, a skończywszy na ostatnio obejrzanych filmach i przeczytanych książkach.

Magdalena Kukurowska

Komentarze (3)

linea

3 lata temu

Pewnie, że oczekujemy tego wszystkiego od mężczyzn. Chcemy mieć partnera, z którym będziemy miały wspólne tematy i który będzie nas wspierał w tym co robimy. Chcemy, żeby mężczyzna okazywał nam uczucia, żeby był dla nas czuły i troskliwy. Chcemy czuć się przy nim bezpiecznie.

dulcynea

3 lata temu

To oczywiste elementy , które oczekujemy od partnera.
Jeśli mamy być szczęśliwe z mężczyzną i czuć się przy nim komfortowo potrzebujemy miłości, czułości oraz bezpieczeństwa. Zrozumienia , bezwzględnej akceptacji oraz może trochę podziwu .

Zostaw komentarz