Polecamy!

Czego kobieta oczekuje od mężczyzny?

czego kobieta oczekuje od mężczyzny

Kobiety mają nieco inną naturę niż mężczyźni, dlatego też różnią się od nich oczekiwaniami. Przykładamy ogromną wagę do tego, aby lepiej poznać faceta, który nam się spodobał. Marzymy o czułym i empatycznym partnerze, który podczas okresu nie będzie naciskał na seks.  O mężczyźnie, który rozładuje napięcie dobrym żartem lub rozbroi naszą złość szczerym uśmiechem. Czego kobieta oczekuje od mężczyzny?

Regularnego kontaktu

Kobiety w tej materii myślą podobnie i nie ma chyba takiej, która narzeka na zbyt intensywny kontakt z ukochanym mężczyzną. Za to istnieje wiele pań, które zarzucają swoim partnerom zbyt małe zainteresowanie.  Gdy kobieta czuje się jak opcja zapasowa, do której powraca się, gdy wszyscy znajomi zawiedli i nie ma co wieczorem począć z wolnym czasem, pojawia się dyskomfort. Lubimy, gdy panowie utrzymują z nami regularny kontakt. Chętnie się z nami spotykają w wolnej chwili, a gdy nie mogą się z nami umówić, piszą choć jednego miłego SMS-a.  Nie liczy się wyszukany tekst, lecz sam fakt, że on o nas pamięta. Wystarczy zwykłe: „co porabiasz?”

Czego kobieta oczekuje od mężczyzny? Uczciwości

Cóż, każdemu zdarza się czasem  popełnić błąd i okłamać partnera. Jeśli już doszło do takiej sytuacji, trzeba postarać się ją naprawić i odbudować nadszarpnięte zaufanie. Na szczęście w większości przypadków wystarczy po prostu postępować uczciwie. Gdy kobieta widzi, że mężczyzna się stara i nie chce jej sprawiać więcej przykrości, zaczyna mu ponownie ufać, a relacja wraca do punktu wyjścia. Wierny, uczciwy i kochający partner to marzenie każdej kobiety.

Czułości

Kobiety przykładają ogromną wagę do czułości. Mężczyźni nie zawsze zdają sobie sprawę, jak bardzo lubimy być przytulane, całowane – chociażby w policzek, trzymane za rękę czy objęte w talii. Kobiety w relacjach ze swoimi przyjaciółkami często są bardzo wylewne. W rezultacie przeżywają spory szok, gdy okazuje się, że mężczyzna, na którym im zależy, nie potrafi pocałować ich w policzek, podczas gdy każda przyjaciółka robi to automatycznie podczas przypadkowego spotkania na środku ulicy.

Liczenia się z jej zdaniem

Kobiety lubią, gdy mężczyzna liczy się z ich zdaniem  i nie robi wszystkiego, myśląc tylko o sobie. Jeśli on potrafi zapytać cię o opinię związaną z filmem, który chcesz obejrzeć wieczorem lub dopytuje się o  to, na co masz ochotę, to bardzo dobry znak. Gdy facet nie próbuje zmienić twojego stylu, gustu literackiego czy muzycznego, to znak, że akceptuje cię taką, jaką jesteś. Mężczyźni, którzy liczą się ze zdaniem kobiety, to  prawdziwy skarb, o który trzeba dbać każdego dnia.

Komplementów

Nie wynika to z naszej próżności. Po prostu lubimy czuć, że mężczyźnie na nas zależy i jesteśmy w jego typie. To utwierdza nas w przekonaniu, że spotkało nas coś wyjątkowego i czujemy się kochane. Ważne, aby komplementy były szczere i płynęły prosto z serca. Liczy się też forma, w jakiej zostały wypowiedziane.  Istnieje bowiem spora różnica między: „podoba mi się, że jesteś niska” a „lubię filigranowe kobiety takie jak ty”.

Poczucia humoru

Pragniemy mężczyzny, który poprawi nam humor, nawet wówczas gdy męczy nas zespół napięcia przedmiesiączkowego i cały dzień jadłybyśmy czekoladę. Niektórzy panowie są z natury zabawni i potrafią sypać ciekawymi anegdotami jak z rękawami. Jeśli facet potrafi nas rozśmieszyć i rozbroić nasz wisielczy nastrój, to czujemy się przy nim dobrze i jesteśmy szczęśliwe.  Poczucie humoru to dla wielu z nas absolutna podstawa. Nie ma nic gorszego niż mężczyzna, który jest zbyt poważny i pesymistycznie nastawiony do życia. Pragniemy faceta, który podczas PMS wydobędzie z nas optymizm i radość życia, przytulając i opowiadając żarty.

Empatycznego

Pragniemy, aby mężczyzna potrafił wczuć się w naszą sytuację i zrozumieć, dlaczego jest nam przykro lub smutno. Empatyczny facet nigdy nie zrobi nam tego, czego sam nie chciałby doświadczyć.  Oczywiście to normalne, że on nie zawsze za nami nadąża i rozumie nasze wszystkie stany emocjonalne. Niemniej widząc, że jesteśmy smutne, stara się nas pocieszyć i rozbawić. Gdy nasza papuga się rozchoruje, nie lekceważy problemu, lecz nas uspokaja i wspiera w poszukiwaniach odpowiedniego weterynarza. Empatyczny mężczyzna rozumie, że podczas okresu mamy mniej sił i możemy nie być zainteresowane erotycznymi igraszkami.

Ciekawych rozmów

Mężczyzna powinien mieć do powiedzenia coś interesującego. Może z pasją opowiadać o swoim hobby, o którym nie mamy zbyt dużego pojęcia, dzielić się nowinkami technicznymi czy zabawnymi opowieściami z pracy. Ważne, aby można było z nim zawsze o czymś porozmawiać. Facet powinien być oczytany i inteligentny. Przy takich mężczyznach nie grozi nam nuda;)

Troski i pomocy

Lubimy mężczyzn, którzy są zawsze skorzy do pomocy. Nie chodzi nam o to, że chcemy ich wykorzystywać ponad miarę, ale chcemy mieć u swego boku kogoś, na kogo możemy zawsze liczyć. Mężczyznę, który zawiezie naszą papugę do weterynarza, pomoże nam przeinstalować system operacyjny na komputerze, wskaże sprawdzonego mechanika samochodowego itp. Gdy jest nam źle, porozmawia z nami i przytuli.  Jeśli rozboli nas brzuch, skoczy do apteki po tabletki.

Idealny mężczyzna to opiekuńczy facet

Kobiety zdają sobie sprawę, że fizycznie są słabsze od mężczyzn. Dlatego też po zmroku nie czują się zbyt bezpiecznie, gdy same przemierzają ulice miasta.  Czasem jest to nieuniknione, zimą zmrok zapada przed 16, czyli zanim zdążymy wyjść z pracy. Jednak w środku nocy lub późnym wieczorem oczekujemy, że mężczyzna okaże nam troskę i odprowadzi nas do domu. A gdy przyjdzie nam wdrapywać się po stromym zboczu, pomoże nam wejść na górę. Gdy zakupy okażą się cięższe, niż przypuszczałyśmy, pomoże nam z nimi dotrzeć do domu. Nie ma chyba kobiety, która nie marzy o opiekuńczym mężczyźnie. Nie chodzi wcale o to, aby facet przypominał pakera z siłowni – większość pań w takowych nie gustuje. Nie trzeba mieć pokaźnej postury, by poradzić sobie z codziennymi sprawami takimi jak wymiana koła, które są poza zasięgiem kobiet.

Dobrych manier

Lubimy kulturalnych mężczyzn, którzy przepuszczą nas przodem i nawet w trakcie ostrej kłótni zwracają się do nas z szacunkiem.  Dobrze wychowany facet nie łapie kobiety za pośladki na początku znajomości ani nie próbuje jej zaciągnąć do łóżka na pierwszych randkach.

 

Magdalena Kukurowska

Komentarze (4)

Aneta

5 lat temu

Hmm, tak czytam i widzę, ze kobieta oczekuje rzeczy… normalnych. Facet chyba zresztą tez, wiekszość z tych rzeczy powinna działać w obie strony, zeby zwiazek działał poprawnie 🙂

dulcynea

5 lat temu

Te opisane w artykule cechy chciałabym widzieć w mężczyźnie , którym byłabym zainteresowana .
I mój mąż je wszystkie posiada .
A najważniejsze by mnie wysłuchał , bo ja lubię się wygadać by wyrzucić swoje troski .

Zostaw komentarz