Gdy pojawia się problem... Seks

Czego kobieta oczekuje od mężczyzny podczas okresu?

czego kobieta oczekuje od mężczyzny podczas okresu

Kobiety są bardziej emocjonalne, na dodatek duży wpływ na ich zachowanie ma faza cyklu menstruacyjnego, w jakiej aktualnie się znajdują. Podczas owulacji panie mają większy apetyt na seks, by tuż przed okresem i w jego trakcie mieć zupełnie inne oczekiwania względem mężczyzny. Faceci często nie potrafią połapać się, o co nam chodzi, a to w dużej mierze „wina” miesiączki. Czego kobieta oczekuje od mężczyzny podczas okresu?

Wyrozumiałości

Podczas miesiączki jesteśmy bardziej drażliwe i płaczliwe. Mężczyźni często nie wiedzą, dlaczego ich niewinne uwagi doprowadzają do łez ukochaną kobietę. Nie oznacza to, że panie już bez reszty straciły zdrowy rozsądek. Po prostu czasem robią się nadwrażliwe i wszystko biorą zanadto do siebie. Kobieta podczas okresu w sposób szczególny potrzebuje zatem wyrozumiałości. Miło byłoby, aby mężczyzna w tym czasie starał się zrozumieć swoją partnerkę i okazywał jej dużo miłości. To z pewnością zaprocentuje. Troskliwy i wyrozumiały partner to prawdziwy skarb.

Delikatności

Kobieta podczas okresu nierzadko ma nabrzmiałe piersi, na dodatek boli ją brzuch, a nierzadko też krzyż. W związku z tym mężczyzna powinien delikatnie się z nią obchodzić. Dotyczy to także przytulania, zbyt gwałtowne i mocne wtulanie się, może być dla kobiety bolesne, zwłaszcza gdy dokucza jej tkliwość piersi.  Okres to nie jest też dobry czas na wspólny wypad na basen, zdobywanie górskich szczytów czy noszenia ciężarów. Dobrze, gdy mężczyzna wiedząc, że jego kobieta ma miesiączkę, bierze na siebie wnoszenie cięższych zakupów.  Panie nie powinny podczas menstruacji zbyt wiele dźwigać, może to bowiem nasilić krwawienie.  To naprawdę miłe, gdy mężczyzna stara się zrozumieć funkcjonowanie organizmu kobiety i podczas okresu przygotowuje jej aromatyczną, aczkolwiek letnią kąpiel. Gorąca woda może bowiem nasilać krwawienie i prowadzić do niebezpiecznych krwotoków.

Empatycznego podejścia

Kobiety często skarżą się, że mężczyźni w ogóle nie potrafią wyobrazić sobie, że znajdują się na ich miejscu. W rezultacie podczas okresu często brakuje im empatii. Panowie nigdy nie mieli miesiączki, zatem nie wiedzą, że te kilka dni może być niezwykle uciążliwych. Silny ból podbrzusza, na który pomaga wyłącznie Ketonal. Do tego dochodzą jeszcze zachcianki – np. wilczy apetyt i pochłanianie słonych serów w ilościach hurtowych.  Kobieta podczas okresu często jest osłabiona i nie zawsze może funkcjonować tak jak na co dzień. Miesiączka to nie choroba, ale nierzadko pozbawia nas sił i energii. Miło byłoby, gdyby  facet wykazywał się większą empatią i nie dziwił się, że pierwszego dnia miesiączki chce nam się wyłącznie leżeć. Nie oznacza to, że nie mamy ochoty z nim gdzieś wyjść i spędzić czas w przyjemnej atmosferze. Po prostu brakuje nam na to sił.

Czego kobieta oczekuje od mężczyzny podczas okresu? Przytulania

Panie podczas okresu potrzebują dużo czułości. W trakcie miesiączki nie myślimy o seksie z oczywistych względów, niemniej bardzo lubimy się przytulać.  Szkoda, że nie wszyscy mężczyźni rozumieją, jak takie drobiazgi są dla nas ważne. Chciałybyśmy, aby facet po prostu podszedł i przytulił nas, nie zmierzając do niczego więcej. Męskie ramiona kojarzą nam się z siłą i bezpieczeństwem. Poza tym podczas przytulania wyzwalają się endorfiny, które poprawiają nam humor.

Rozmowy

Kobiety z natury są bardziej rozmowne niż faceci, niemniej podczas okresu często mamy większą potrzebę, żeby się wygadać. A wszystko to dlatego, że bardzo przeżywamy każdą uwagę szefa i sprzeczkę z przyjaciółką. Nie chodzi o to, że chcemy zamęczyć faceta swoimi opowieściami.  Po prostu rozmowa z mężczyzną bardzo nam pomaga. On nie musi znać rozwiązania naszych problemów, ale chodzi o to, żeby zwyczajnie nas wysłuchał. Tylko tyle i aż tyle.

Poczucia humoru

Mężczyźni często mają naprawdę duże poczucie humoru. Ich wesołość jest nam szczególnie potrzebna podczas okresu, ponieważ szukamy wówczas sposobu na rozładowanie stresu.  Żarty wypowiedziane przez faceta potrafią nam poprawić nastrój. Nic dziwnego, że to właśnie poczucie humoru jest cechą najbardziej oczekiwaną przez kobiety.

Magdalena Kukurowska

Dodaj komentarz