Miłość i związki

Czego faceci nie znoszą w randkach?

czego faceci nie znoszą w randkach

Zastanawiasz się, czego faceci nie znoszą w randkach? Dlaczego niektórzy tak opornie umawiają się na spotkanie? Nie tylko ty boisz się randkować z obcymi mężczyznami, o których praktycznie nic nie wiesz. Panowie też mają swoje obawy.

Nie wiem, czy ona jest mną zainteresowana

Wielu mężczyzn nie umie odczytywać sygnałów, które dla nas są wręcz oczywiste. On zastanawia się nierzadko, czy kobieta, z którą się widuje, jest nim zainteresowana jako kolegą czy kimś więcej. Faceci przyznają, że często zdarza im się poprzestać na kilku randkach, ponieważ w ogóle nie są w stanie ocenić rodzaju znajomości. Boją się przekroczyć cienką granicę i zrobić kolejny krok, ryzykują bowiem odrzucenie. W związku z tym, gdy nie wiedzą, o co chodzi kobiecie, to po paru randkach zrywają z nią kontakt. Cóż, współcześni mężczyźni oczekują od pań większej klarowności, jeśli chodzi o wyrażenie emocji i rzeczywistych pragnień.

Trudno znaleźć kogoś, kto nam odpowiada

Faceci podkreślają też, że często trudno znaleźć kogoś, kto nam odpowiada. Z pozoru wszystko jest okej. Lubimy tę samą muzykę, ale gdy przychodzi co do czego, to zupełnie nie umiemy się porozumieć z drugą osobą. My też doskonale znamy ten stan. Stąd bardzo irytujące mogą być słowa znajomych: nie martw się, na pewno kogoś znajdziesz. Kogoś tak, ale czy to będzie właściwa osoba, ktoś, z kim chcemy i możemy budować coś więcej?

Umawianie się

Mężczyźni mają coraz większy problem z umawianiem się na randkę. Nie wiedzą, jak do tego podejść. Czy zagadać do kobiety na ulicy, która im się podoba? A co jeśli okaże się zajęta lub ich spławi?  Czy zaproponować koleżance z roku piwo? Co zrobić, gdy kobieta się nie zgodzi? Gdzie ją zabrać, aby nie było sztywno, ale też nie zbyt zwyczajnie? Wbrew pozorom umawianie się wcale nie jest takie proste.

Wychodzenie z inicjatywą

Większość Polek czeka, aż to facet wyjdzie z inicjatywą. Zadzwoni pierwszy, umówi się na spotkanie, zaproponuje miejsce, zorganizuje atrakcje i najlepiej za wszystko zapłaci.  Wychodzenie z inicjatywą bywa traktowane jako typowo męska specjalność. Ale spójrzmy prawdzie w oczy. Czy naprawdę tylko on może się odezwać? Czy my naprawdę nie możemy zrobić nic, aby ułatwić mu życie?

Odkrywanie się przed kimś

Mężczyźni wstydzą odkrywać się przed kimś. Boją się, że ich prawdziwa osobowość, zainteresowania itp. nie spotkają się z entuzjazmem kobiety. Poza tym mówienie o sobie jest dość trudne, zwłaszcza gdy dopiero poznajemy drugą osobę i nie wiemy, czego możemy się po niej spodziewać.

Znikanie bez słowa

Zarówno mężczyźni, jak i kobiety lubią zrywać znajomość bez słowa wyjaśnienia. Po prostu po randce nagle przestają odpisywać i odbierać telefony. Nie wiadomo czasem, o co poszło, bo nic nie zapowiadało końca znajomości. Cóż, nie wszyscy dorośli do szczerej rozmowy.

Złamane serce

Mężczyźni boją się też zaangażowania emocjonalnego. Z jednej strony bardzo chcą kogoś poznać. Zależy im na znalezieniu miłości. Z drugiej zaangażowanie może być problematyczne, zwłaszcza gdy druga strona nie odwzajemnia uczucia i traktuje nas po koleżeńsku. Nic dziwnego, że wielu facetów korzysta z parasola ochronnego i po prostu ucieka, gdy robi się za poważnie, a uczucia kobiety wciąż pozostają zagadką.

Dodaj komentarz