Powinnaś wiedzieć, że... Seks

Czego faceci boją się w łóżku?

czego-faceci-boja-sie-w-lozku

Wydawałoby się, że jeśli chodzi o sprawy seksu, mężczyźni mają łatwiej. Wystarczy, że idą za głosem instynktu i… reszta wychodzi sama. Czy na pewno? Może jednak pod maską macho kryją się pewne obawy?

Czego faceci boją się w łóżku?

To stereotyp, że mężczyźni, gdy idą do łóżka, niczego się nie boją. Tak jak kobiety mają swoje obawy, jednak rzadko o nich mówią. Nie pozwala im na to męska duma.

Z drugiej strony zastanówmy się, jak zareagowałaby kobieta na spanikowanego kochanka? Pewnie często brakiem ochoty na seks z nim. Więc może dobrze, że się ukrywają? Dobrze czy nie, warto mieć świadomość czego unikać, by nasz partner czuł się komfortowo.

Rozmiar członka i zaburzenia erekcji

Zbliżenie dla mężczyzny jest testem na męskość. Dlatego robi wszystko, by zaspokoić swoją partnerkę i wypaść jak najlepiej. Kiedy skupia się na byciu dobrym, paradoksalnie przestaje być dobry.

Mężczyźni jak ognia obawiają się ośmieszenia przed partnerką i jej opinii, że nie sprostali zadaniu. Panicznie boją się również porównań do swoich poprzedników. Szczególnie na początku znajomości stresuje ich myśl, czy ich członek jest dostatecznie duży.

Martwią się, czy będą potrafili odczytać erotyczną mapę ciała swojej kochanki, czy nadążą za jej temperamentem czy zachciankami. W grę zaczyna wchodzić stres, a stąd już tylko kilka kroków do zaburzenia erekcji i… wpadka gotowa.

Edyta Matuła

Wydawałoby się, że jeśli chodzi o sprawy seksu, mężczyźni mają łatwiej. Wystarczy, że idą za głosem instynktu i… reszta wychodzi sama. Czy na pewno? Może jednak pod maską macho kryją się pewne obawy?

Konsekwencje

Mężczyźni (równie często jak kobiety) mogą unikać zbliżeń ze względu na lęk przed ewentualną ciążą. Niestety, do dzisiaj zdarza się kobietom praktykować szukanie męża na dziecko. Mężczyzną targają wówczas sprzeczne uczucia: od złości, poprzez poczucie winy, aż po odpowiedzialność. Innym wariantem jest przypadkowa ciąża, ale wieczny Piotruś Pan nie jest w stanie pogodzić się z przyjęciem roli odpowiedzialnego ojca.

Inną obawą może być również, wbrew pozorom, lęk przed chorobami przenoszonymi drogą płciową. Jednak nie jest on tak powszechny jak pozostałe.

Brak kontroli

Mężczyźni lubią mieć kontrolę, szczególnie w sypialni. Tracą grunt pod nogami, jeśli to kobieta przejmuje inicjatywę i realizując swoje fantazje zbytnio zaczyna ingerować w jego poczucie męskości.

Chodzi tutaj np. o poszukiwanie męskiego punktu G, zabawy z gadżetami, czy wprowadzanie do sypialni drugiego mężczyzny. Takie zachowania zazwyczaj dla przeciętnego mężczyzny są zbyt bliskie praktykom homoseksualnym. A z nimi zdecydowanie nie chcą mieć nic wspólnego.

Źródło: seks.wieszjak.pl

Edyta Matuła

Komentarze (9)

Mindi

7 lat temu

Każdy mężczyzna obawia się przede wszystkim czy sprosta wymaganiom kobiety i zaburzeń erekcji. Ale pewnie w jakimś małym stopniu obawiają się takze ciąży. Ale przede wszystkim powinni bać się przenoszonych drogą płciową chorób, wtedy byliby bardziej wierni 😉

pati25

9 lat temu

Myślę,że właśnie ten artykuł przybliżył nam obawy facetów.
To zapewne tylko część tego,tych ich lęków.Bo który facet chciałby rozmawiać na temat swoich obaw

babka

11 lat temu

A ja myślę, że tak naprawdę to nie wiemy czego mężczyźni boją się w łóżku, bo czy oni sie do tego przyznają? Pewne każdy z nich ma inne odczucia i lęki. Na pewno boją się aby „stanąć na wysokości zadania” i to „zadanie” wykonać. A co tam mają jeszcze w głowie to …… męska tajemnica.
Zdjęcie z tym panem z rozporkiem, bawi mnie bardzo 😀

Emilly27k

11 lat temu

Moim zdaniem mężczyźni boją się w łóżku, ale są zarazem przy tym bardzo delikatni. Nie kryją się z tym ,że się boją,

filodendron

11 lat temu

Nie myślałam w tym przypadku o ciąży ,to nieporównywalnie trudniejsza sytuacja ,myślałam tylko i wyłacznie o akcie miłosnym.
A czy facetowi „wyjdzie zadanie” to jeszcze musisz ze 20lat poczekać.:)

nowa

11 lat temu

Nie wiem czy mężczyźni mają trudniej , wiem ,że kobiety mają gorzej właśnie pod wzgledem niechcianej i nieplanowanej ciaży , bo to one w większości ponoszą konsekwencje 🙁 A czy facetowi ,,wyjdzie zadanie ” czy nie to nie wypowiem się bo nie spotkałam się z taka sytuacją, chyba jeszcze za krótko żyję 😉

filodendron

11 lat temu

Myślę,że mężczyzna ma trudniej , np.kobiety czasem udają orgazm ,a u mężczyzny wszystko widać ,gdy nie stanie na wysokości zadania.Potem może dostać nerwicy i kółko się zamyka.

Zostaw komentarz