Kultura Styl życia

Czas leczy rany – Joanna Kruszewska

Czas leczy rany Joanna Kruszewska

Czas leczy rany ukazuje historię zdradzonej kobiety. Można by powiedzieć, że powstało już wiele powieści na temat niewierności małżeńskiej. Ta jednak zdecydowanie wyróżnia się na ich tle. To jedna z tych książek, które wzruszają i skłaniają do refleksji. Co czyni powieść Joanny Kruszewskiej szczególnie godną uwagi?

Rodzina taka jak inne

Na co dzień Helena prowadzi dobrze prosperującą cukiernię. Sprawdza się też jako żona i matka. Wprawdzie jej rodzina nie należy do idealnych, ale która jest perfekcyjna? Zbliżają się długo wyczekiwane wakacje. Helana wraz z bliskimi planuje wyjazd na Podlasie, aby tam odpocząć od codziennych obowiązków i na nowo zbudować intymność między członkami rodziny.

Czy tajemnice z przeszłości zniszczą rodzinę?

Upalne dni oraz długie wieczory spędzane na rozmowach sprawiają, że wszyscy czują się szczęśliwi. Spokój rodziny burzy jednak pojawienie się córki Leszka. Mężczyzna dotychczas nie wiedział o jej istnieniu. Odkrycie prawdy jest wstrząsające dla całej rodziny. Wraz z nieślubną córką Leszka, piękną Małgorzatą, na jaw wychodzą jego liczne tajemnice. Jak zareaguje na nie Helena? Czy zawsze sprawdza się powiedzenie, że czas leczy rany? A może pewnych rzeczy nie da się wybaczyć, bo zadra tkwi zbyt głęboko w sercu?

Prawda zawsze wychodzi na jaw

Czas leczy rany to historia, która wzrusza i skłania do refleksji. Trudno nie współczuć Helenie, która znalazła się w bardzo niekomfortowym położeniu.  Joanna Kruszewska pokazała, jak duży wpływ na nasze życie mają błędy z przeszłości i pilnie strzeżone tajemnice. Niektórych nie da się raz na zawsze zamieść pod dywan. One zawsze wyjdą na światło dzienne i doprowadzą do trzęsienia ziemi.

Czy czas zawsze leczy rany?

Czy główni bohaterowie pojednają się ze sobą? To zależy od tego, czy będą sobie w stanie wybaczyć pewne sprawy. Niewątpliwie do rozwiązania problemu przybliżają ich długie, szczere rozmowy.  Czas leczy rany to powieść, która prawdopodobnie doczeka się kontynuacji, kończy się bowiem w dość nietypowy sposób, pozostawiając pewne kwestie sprawami otwartymi.

Powieść pełna wzruszeń

Joanna Kruszewska stworzyła powieść ociekającą emocjami. Czytając ją, trudno uniknąć wzruszeń i łez. To jedna z tych książek, które budzą w czytelniku ukryte pokłady empatii. To dobrze skonstruowana i wartościowa powieść obyczajowa. Niewątpliwie zasługuje na uwagę podczas zakupów w księgarni.

Komentarze (4)

Zostaw komentarz