Kultura Styl życia

Cymanowski chłód – Stefan Darda i Magdalena Witkiewicz

Cymanowski chłód

Cymanowski chłód stanowi połączenie thrillera z powieścią obyczajową. Stefan Darda i Magdalena Witkiewicz zabierają nas w miejsce, gdzie upiory przeszłości wychodzą z bagien, a mieszkańcy mają niejedną mroczną tajemnicę. To książka, która intryguje i sprawia, że nie sposób oderwać się od lektury.

Przygotowania do ślubu w zimowej scenerii

Akcja powieści Cymanowski chłód rozgrywa się w 2018 roku. Pensjonat Cymanowski Młyn jest z powodzeniem prowadzony przez Annę, partnerkę Jerzego Zawiślaka. Mężczyzna odnajduje u jej boku szczęście.  Tych dwoje zamierza się niebawem pobrać w pięknej, zimowej scenerii.  Tymczasem do pensjonatu przyjeżdża siostrzenica Anny wraz z mężem. Tym razem młoda kobieta jest w ciąży.  Natomiast Adam Kostuch, który w zeszłym roku przez przypadek dopuścił się zabójstwa, zostaje uwikłany w kolejne przestępstwa.

Mroczne sekrety mieszkańców

Niestety, nie wszyscy mieszkańcy tej malutkiej miejscowości mają czyste sumienia. Wielu z nich skrywa mroczne sekrety.  Dotyczy to każde gości pensjonatu, którzy mogą pochwalić się niejedną tajemnicą.  Czasem warto zastanowić się nad tym, kogo wpuszczamy do swojego życia czy firmy. Kim jest Anna, którą pragnie poślubić Jerzy? Czy ta kobieta ma dobre intencje, a może coś knuje?  Przed kim ucieka i ukrywa się Kostuch? Po co ponownie do Cymanowskiego Młyna przyjeżdża Ilona Formella? Tego typu pytań jest dużo więcej. Pokazują one, jak skomplikowane bywają ludzkie losy i co tak naprawdę kryje się za naszymi decyzjami.

Cymanowski chłód jako kontynuacja Cymanowskiego Młyna

Aby lepiej zrozumieć Cymanowski chłód, warto sięgnąć po pierwszą część, czyli Cymanowski Młyn.  Wiele spraw wiąże się z pierwszym tomem cyklu. Ci, którzy go wcześniej nie czytali, nie będą potrafili nadążać za akcją. Wiele rzeczy będzie dla nich niezrozumiałych.

Polski thriller z elementami obyczajowymi

Magdalena Witkiewicz i Stefan Darda stworzyli kolejny świetny thriller z elementami powieści obyczajowej. Ich książka intryguje i trzyma w napięciu niczym najlepsze klasyki gatunku. Cymanowski chłód to wyjątkowo mroczna historia, która ukazuje, jak bardzo niektóre osoby potrafią być zepsute i zdemoralizowane. To książka, po którą powinni sięgnąć miłośnicy thrillerów.

Komentarze (4)

Lanza

9 miesięcy temu

Lubię twórczość Magdaleny Witkiewicz, dlatego chętnie sięgnę po tę książkę. Nie wiem, jak autorka poradzi sobie z tematyką thrillera, bo dotychczas pisała obyczajówki i popełniła erotyk oraz komedię kryminalną:) Nie czytałam pierwszej części, więc od niej muszę zacząć:)

Zostaw komentarz