Fitness Styl życia

Ćwiczenia pośladków dostosuj do ich kształtu

ćwiczenia pośladków

Każda z nas ma odmienny kształt pośladków.  Na niego nie mamy najmniejszego wpływu. Zależy on od genów, które determinują układ kości biodrowych i miednicy.  To od ich grubości i ułożenia, zależy w jaki sposób pupa odcina się od reszty ciała.  Możesz jednak popracować nad jędrnością swoich pośladków i ich wielkością. Ćwiczenia pośladków dostosuj do ich kształtu, inaczej będą mało efektywne.

Odwrócone serce

To najkorzystniejszy kształt pośladków z punktu widzenia twojego zdrowia. Wykazano, iż panie, które mają pupy w kształcie odwróconego serca, nie mają problemów z odkładaniem tłuszczu, nadwagą, miażdżycą i chorobami serca oraz krążenia.  Odwrócone serce przypomina okrągłą pupę, przy czym pośladki są tutaj nieco mniejsze.  Takimi pośladkami z reguły mogą pochwalić kobiety zgrabne ze swojej natury, których rodzice są szczupli.  To także kształt pupy wielu trenerek fitness.  Odwrócone serce nigdy nie będzie tak krągłe jak pupa Kim Kardashian. W twoim przypadku powiększenie pośladków może nastąpić tylko w wyniku ćwiczeń wszystkich trzech partii mięśni pośladkowych. Bardzo fajnie opisano je w naszym artykule. Nie przejmuj się, że nie masz tak wystającej pupy jak Kim Kardashian, gdy staniesz bokiem do lustra.  Masz bardzo ładny, apetyczny kształt, który z pewnością spodoba się wielu mężczyznom.

Okrągłe pośladki

Uchodzą za najbardziej pożądany kształt wśród kobiet. Nie bez powodu Jennifer Lopez ubezpieczyła swoje okrąglutkie pośladki na grube miliony dolarów. Jeśli masz podobny kształt pupy co ona, powinnaś tylko dbać o jej jędrność poprzez regularny taniec.

Pośladki w kształcie litery V

To kształt dla pań z bardzo wąskimi biodrami, które z reguły nie mają wyraźnie zaznaczonego wcięcia w talii.  Jeśli masz taką pupę, podczas  treningu powinnaś zaangażować mięśnie pośladkowe duże i mięśnie pośladkowe małe. W tej roli najlepiej sprawdzą się wypady nóg – do przodu lub na bok.

Pośladki o kształcie litery A

To typ charakterystyczny dla klepsydr – pań z wąską talią i szerokimi biodrami.  Aby wyćwiczyć swoją pupę, powinnaś unosić nogi w bok w pozycji stojącej lub wtedy, gdy jesteś na czworakach.  Twoje pośladki są idealne, mają bardzo ładny kobiecy kształt, który wystarczy nieco wzmocnić poprzez regularny trening.

Pośladki o kształcie prostokąta

Ten kształt rozpoznasz po tym, że  linia między kością miednicy a zewnętrzną stroną ud jest prosta. W przypadku mniejszych pośladków prostokąt może zamienić się w kwadrat. To jedyny kształt, który pozwala dzięki regularnym ćwiczeniom dojść do ideału, czyli idealnie krągłych pośladków. W tym celu wystarczy popracować nad mięśniami pośladkowymi wielkimi, wykonując codziennie serię przysiadów.

Dodaj komentarz