Fitness Jak ćwiczyć?

Ćwiczenia na zgrabne uda

ćwiczenia na zgrabne uda

Uda to jedna z najbardziej problematycznych partii ciała. Ich odchudzenie nie jest łatwe, a wymarzone jeansy czekają na swoją kolej. Sama dieta to nie wszystko, potrzebne są jeszcze ćwiczenia na zgrabne uda. Jakie wybrać, by je skutecznie wymodelować?

Zgrabne uda – na pewno się Tobie uda!

Odchudzanie jest spadkiem masy ciała, ale jak dobrze wiemy, nie da się odchudzić tylko jednej części ciała. Nasza masa spada całościowo, więc będąc na diecie, możemy spodziewać się nie tylko zmniejszeniu obwodu ud, ale brzucha czy biustu. Na szczęście możemy wymodelować konkretne partie ciała, stosując odpowiednie ćwiczenia. W połączeniu z dietą i treningiem kardio, z pewnością uzyskamy wymarzony cel. Nasze uda mogą być zgrabne, dlatego podpowiadamy, jakie ćwiczenia warto wykonywać, by zauważyć pierwsze efekty. Do dzieła!

Wykroki

Do wykonania ćwiczeń nie potrzebujemy specjalistycznego sprzętu. Narzędziem pracy będzie nasze ciało. Przyda nam się mata, którą warto rozłożyć w swobodnym miejscu, nie ograniczającym zbyt naszych ruchów. Wykroki to proste ćwiczenie, które pomoże wyszczuplić nasze uda. Plecy trzymamy prosto, wykonując krok do przodu, z nogą ugiętą pod kątem 90 stopni. Wracamy do pozycji wyjściowej i to samo powtarzamy w przypadku drugiej nogi. Ćwiczenie wykonujemy w kilku seriach, po 20 wykroków. Dla urozmaicenia i lepszych efektów, możemy nieco zmodyfikować ćwiczenie, uginając i prostując rytmicznie jedną nogę przy kilkunastu powtórzeniach i następnie drugą.

Wymachy nóg

W tym celu przyjmujemy pozycję klęczącą. Podpieramy się rękoma z przodu i ćwiczymy, prostując nogę zgiętą w kolanie. Nogę zgiętą pod kątem prostym możemy także unosić na bok. Wymachy wykonujemy seriami, podobnie jak w przypadku wykroków – z 20 powtórzeniami. Dla zwiększenia efektów, możemy wykorzystać podczas treningu ciężarki zakładane na kostki. Praca będzie wymagała od nas większego wysiłku, który z pewnością się opłaci.

Ćwiczenia na stepperze

zgrabne udaStepper to niewielki przyrząd, który może wiele zdziałać, oczywiście nie bez naszego wysiłku fizycznego. Ćwiczenia na stepperze angażują do pracy wiele mięśni, więc wymodelują także uda. Trening tego typu powinien trwać 30 minut. Inną formą tego ćwiczenia będzie jazda na rowerze stacjonarnym lub marsz na bieżni. A przerzucenie się z windy na schody również nie zaszkodzi naszej figurze i zdrowiu.

Na zgrabne uda sprawdzi się codzienny marsz w drodze do pracy oraz jazda na łyżwach czy rolkach. Dodatkowo warto regularnie wykonywać peeling ud i ich masaż pod prysznicem. W połączeniu z dietą i aktywnością fizyczną będziemy mogli cieszyć się zgrabnymi udami i piękną figurą.

Katarzyna Antos

Komentarze (3)

dulcynea

6 lat temu

Ucieszyłam się , bo wykonuję podobne ćwiczenia .
Bo chciałbym mieć zdrowe i ładne nogi , dlatego ćwiczę regularnie.
Masuję też uda bańką chińską 🙂

Zostaw komentarz