Cukrzyca

Cukrzyca u ciężarnych

cukrzyca-u-ciezarnych

Co może pomóc kobiecie ciężarnej, gdy ta choruje na cukrzycę? Niezwykle przydatna jest pompa insulinowa, zwłaszcza gdy pacjentka wcześniej nie chorowała na cukrzycę.

Szacuje się, że krótki pobyt w szpitalu może wyrównać poziom cukru. Wywiady, przeprowadzone z osobami, które otrzymały pompę insulinową, wskazują, że to urządzenie znacznie ułatwia życie. W przypadku chorych na cukrzycę w leczenie angażuje się cała rodzina.

Rola pompy insulinowej

Młodzi ludzie często zapominają o badaniu poziomu cukru i przyjmowaniu insuliny. Te zaniedbania skutkują niedocukrzeniem, które prowadzi do wzmożonej konsumpcji pokarmu. W związku z tym, iż wahania poziomu glukozy we krwi są niebezpieczne, przyszłe matki powinny zaopatrzyć się w pompę insulinową.

Pompa insulinowa – działanie

Pompa insulinowa zapewnia systematyczne dozowanie insuliny. Osoby, które regularnie kontrolują stężenie cukru we krwi, mogą stosunkowo wcześnie zareagować na zmiany odbiegające od normy. Jeśli przyszła matka będzie dbała o swoje zdrowie, może uniknąć powikłań w postaci choroby nerek czy oczu.

Arek

Co może pomóc kobiecie ciężarnej, gdy ta choruje na cukrzycę? Niezwykle przydatna jest pompa insulinowa, zwłaszcza gdy pacjentka wcześniej nie chorowała na cukrzycę.

Podejście pacjentki

Niezwykle istotną rolę odgrywa podejście pacjentki. Jeśli przyszła matka będzie miała zagwarantowane wsparcie rodziny, istnieje wysokie prawdopodobieństwo, że będzie wiodła normalne życie. Bliscy często przypominają choremu o konieczności kontrolowania poziomu cukru we krwi. Jednocześnie przygotowują posiłki dostosowane do potrzeb diabetyków.

Ciąża stanowi duże obciążenie metaboliczne. Wszelkie wahania poziomu cukru powinny zaniepokoić lekarza prowadzącego. Takie zaburzenia wymagają leczenia i stałej kontroli diabetologicznej.

Arek

Komentarze (2)

pati25

9 lat temu

Tak.Cukrzyca jest niebezpieczna w okresie ciąży.Kobieta potrzebuje dużo wsparcia ze strony najbliższych.Musi kontrolować poziom cukru we krwi i regularnie przyjmowć insulinę.Pomocna tu jest pompa insulinowa

stazyz

9 lat temu

Oj tak, cukrzyca jest niebezpieczna zarówno dla matki jak i rozwijającego się dziecka, dlatego tak ważna jest sumienna kontrola swojego ciała i co za tym idzie wyników laboratoryjnych jakie robią przyszłe matki. 🙂

Zostaw komentarz