Medycyna estetyczna Nowa Ja

Cofnij zegar dzięki mezoterapii

cofnij-zegar-dzieki-mezoterapii

DermaFrac to innowacyjny zabieg mezoterapii mechanicznej igłowej, który nie wymaga znieczulenia. Bezbolesna mezoterapia igłowa wykonywana za pomocą rolki zaopatrzonej w 650 mikroigiełek to przełom w medycynie estetycznej. Seria sześciu zabiegów sprawia, że odmłodzenie biologiczne skóry wynosi 10 lat!

DermaFrac jest alternatywą dla tych wszystkich, którzy pragną zachować witalność swojej skóry, lecz niekoniecznie dobrze znoszą klasyczną iniekcję za pomocą igły. Zabieg mezoterapii mechanicznej igłowej wykonywany jest za pomocą specjalnej głowicy w kształcie walca z mikroigiełkami, co zdecydowanie podnosi komfort Pacjenta, ale i niezmiernie korzystnie wpływa na kondycję skóry.

Mikronakłucia i podciśnienie

DermaFrac to specjalnie opracowany system do wykonywania drobnych nakłuć, dzięki którym podczas zabiegu możliwe jest dostarczanie w głąb skóry płynnych składników aktywnych
zawartych w odpowiednio skomponowanym serum. Ogromną zaletą zabiegu jest to, że Pacjent nie odczuwa dolegliwości bólowych, ponieważ urządzenie generuje podciśnienie. Dzięki niemu skóra zostaje zassana, a w obszar tkanki bezboleśnie wprowadzane są setki małych igieł, które penetrują naskórek oraz skórę właściwą. Mikroukłucia tworzą nowe szlaki na skórze Pacjenta, dzięki którym w jej głębokie warstwy docierają substancje aktywne, kluczowe dla procesu odmłodzenia oraz odnowy biologicznej. Dodatkowo po zabiegu wykonuje się masaż głowicą emitującą światło czerwone, co „uspokaja” skórę po zabiegu oraz świetnie wpływa na jej pobudzenie do regeneracji.

Multi-zabieg?

Połączenie precyzyjnie oszacowanej głębokości penetracji igły i możliwości wprowadzenia serum z podciśnieniem oraz działaniem światła czerwonego sprawiają, że zabieg DermaFrac jest stworzony specjalnie w celu dotarcia do istotnych warstw tkankowych.
DermaFrac łączy kilka zabiegów, które z punktu widzenia biologicznego życia naszej skóry są bardzo istotne. Podciśnienie bowiem powala na wykonywanie drenażu skóry – następuje poprawa mikrokrążenia w skórze. Jeśli jest to konieczne, przed zabiegiem można wykonać mikrodermabrazję, która oczyszcza martwy naskórek i powoduje, że skóra staje się delikatniejsza, zatem łatwiej przeprowadzać w następnej kolejności mikronakłucia. Mezoterapia mechaniczna to wręcz drażnienie skóry, ale z bardzo korzystnymi rezultatami dla niej, ponieważ to zaczątek procesu regeneracji. Wtłaczanie substancji aktywnych staje się nie tylko łatwiejsze i szybsze, ale i bardziej precyzyjne. Mechanizm działa tak samo podczas całego zabiegu. Po zabiegu skóra jest dodatkowo stymulowana światłem czerwonym, które wpływa kojąco na ewentualne zaczerwienienia oraz pobudza ją do dalszej pracy.

Zmarszczki, zmęczona cera, trądzik

Mikronakłuwanie to obecnie jeden z bardziej popularnych zabiegów anti-aging na Zachodzie. W Polsce metoda jest nowa, ale z dnia na dzień zyskuje sympatyków. DermaFrac spełnia oczekiwania klientów, gdyż zabieg nie trwa długo oraz nie pozostają po nim widoczne ślady. Zabieg ten
może być wykorzystywany w celach innych niż odmładzanie. Specjalna głowica pozwala stosować różne preparaty – nabój wprowadzany do głowicy może zawierać nie tylko substancje przeciwzmarszczkowe, ale i przeciwtrądzikowe, nawilżające i rozświetlające. W zależności od zastosowanego preparatu leczymy określony kłopot – podobnie, jak w mezoterapii klasycznej, z tą tylko różnicą, że bezboleśnie.

Koniec z rozstępami – nawet na piersiach!

Zabieg oprócz zbawiennego wpływu na skórę twarzy, szyi i dekoltu z powodzeniem radzi sobie także z rozstępami. DermaFrac to jeden z nielicznych zabiegów, który może być wykonywany w okolicach piersi. Stosowanie odpowiednich preparatów korzystnie wpływa na tkankę budującą kobiece piersi oraz pomaga niwelować rozstępy w tej jakże delikatnej okolicy kobiecego ciała. Wprowadzanie substancji aktywnych tą metodą zasadniczo zmienia gęstość skóry. Widzimy to już po trzech dniach po pierwszym zabiegu, kiedy łapiemy za skórę. Dzięki DermaFrac substancje aktywne docierają w głąb skóry i pracują nad jej regeneracją, lecz zgodnie z naturalnymi procesami, które w niej zachodzą.
Zabieg, w przypadku terapii przeciwzmarszczkowej przynosi największe efekty, kiedy jest wykonany w serii sześciu zabiegów wykonywanych w odstępach około tygodnia. Efekt naturalnego odmłodzenia skóry utrzymuje się około roku. W tym czasie można jednak wykonać zabieg podtrzymujący efekt.

Gabriela Kózka

Komentarze (5)

Mindi

8 lat temu

Jak czytam takie artykułu to mam ochotę spróbować. Jednak jakiekolwiek igiełki w moim ciele przerażają mnie. Zastrzyk dla zdrowia to rozumiem ale takie nakłuwanie twarzy, a tym bardziej biustu, budzi mój wewnętrzny sprzeciw. Ale nie jestem przeciwna takim zabiegom, dlatego chciałabym poczytać jakie wrażenie, efekty po zabiegu i po jakimś czasie mają panie, które taki zabieg miały robione 🙂

pati25

12 lat temu

Bardzo interesujący artykuł..Informacje o tym zabiegu,jego efektach są zachęcające.Ale czy ja bym poddała się temu zabiegowi.Raczej nie.Bo tak jak drobina uważam,że skóra poddawana zabiegom odmładzającym szybciej się starzeje.Wolę już używać kosmetyków.

linet

12 lat temu

Kosmetologia szaleje. Wychodząc naprzeciw kultowi młodości, rzuca do walki z czasem coraz to większe i bardziej nowoczesne siły. Gdyby tak jeszcze połączyć apetyty na młody wygląd niektórych pań z finansową dostępnością takich zabiegów, to kobiety w średnim i starszym wieku, mogłyby się znaleźć w mniejszości. W każdym razie, drobina, basia i ja juz dzis deklarujemy zamiar pozostania w tej mniejszości.

basia4ab

12 lat temu

Artykuł bardzo dobry.Znakomicie pokazuje postęp jaki dokonał się w medycynie.Ja wiem, że nie poddałabym się taki zabiegom. Ja uważam, że lat nam przybywa i trzeba się z tym pogodzić.Nie będziemy młodsze tylko starsze.I gdy pojawi się pierwsza zmarszczka, to przyjąć to z uśmiechem,a nie od razu poddawać się zabiegom.Cóż że twarz,dekolt, poddamy zabiegowi,a resztę ciała, co z tym zrobić?.Z wiekiem ciało jest wiotkie i z tym musimy się pogodzić.Wydaje mi się, że te wszystkie zabiegi nie maja sensu i na pewno zdrowe dla ciała,skóry nie są.Jest to chwilowe tylko odmłodzenie,ale później może szybszy proces starzenia zaistnieć.Nauczmy się pokochać te nasze małe zmarszczki ,a nie One w człowieku są najważniejsze.Jest ważne że żyjemy,kochamy, że się podobamy swojemu mężowi i nie ważne ile zmarszczek mamy.Akceptujmy siebie taką jaką jesteśmy, a życie będzie cudowne.Basia

drobina

12 lat temu

Z zainteresowaniem przeczytałam artykuł o mezoterapii . Rzeczywiscie postęp medycyny jest coraz większy. Wiem jednak, że nigdy nie zdecydowałabym się na taki zabieg. Tak naprawdę, to zegara czasu cofnąć się nie da. Być może seria zabiegów mezoterapii powoduje biologiczne odmłodzenie skóry, ale pytanie, na jak długo? Moim zdaniem jest to tylko efekt chwilowy, bo po jakimś czasie ta „odmłodzona skóra zestarzeje się jeszcze szybciej. To moje prywatne zdanie, można się z nim zgadzać lub nie, tak po prostu czuję

Zostaw komentarz