Seks

Co zniechęca kobiety do seksu?

Co zniechęca kobiety do seksu

Mężczyźni często źle odbierają odmowę kobiety. Tymczasem powodów, dla których ona nie ma ochoty na seks, jest całkiem sporo. Co zniechęca kobiety do seksu?

Ból brzucha, złe samopoczucie

Gdy kobieta czuje się źle, boli ją brzuch lub głowa, nie jest w stanie wprowadzić się w erotyczny nastrój. A bez tego ona nie będzie dostatecznie podniecona, by seks był satysfakcjonujący. Lepiej przeczekać. Jej złe samopoczucie wkrótce ustąpi, a wtedy seks będzie satysfakcjonujący dla was obojga.

Okres

Kobiety często mają ochotę na seks podczas menstruacji, ale nie chcą go uprawiać, bo boją się, że w ten sposób obrzydzą swojego partnera. Obawy są na tyle silne, że na samą myśl o zbliżeniu pojawia się dyskomfort. Żadna z nas nie chce odstraszać swojego partnera, więc wolimy przeczekać te parę dni.

Poczucie zmęczenia

Zmęczona kobieta nie ma siły na seks. Chce się wyspać, zregenerować siły. Jak te powrócą do optymalnego poziomu, znowu zapragnie erotycznych igraszek ze swoim partnerem.

Zbyt ostre teksty faceta

Mężczyźni często nie mają żadnego wyczucia, gdy proponują kobiecie wspólną noc. Używają słów, które ich zdaniem są fajne, a dla kobiet niekoniecznie. Ją takie słownictwo nie kręci, wręcz przeciwnie, uważa, że skoro on tak do niej pisze, to może zapomnieć o przyjemności, bo on będzie zbyt brutalny. Poza tym kobiety nie lubią przedmiotowego traktowania. Zbyt wulgarne teksty odstraszają, zamiast zachęcać.  Faceci często przekazują sobie nawzajem „złotą radę”, która ma niewiele wspólnego z rzeczywistością – one lubią, gdy jesteś brutalny i niegrzeczny, idziesz po swoje. Taką teorię mógł stworzyć tylko facet, który trafił na miłośniczkę sado maso.  Większość kobiet oczekuje od faceta czegoś innego, zwłaszcza gdy widzi go w roli swojego partnera. O wiele lepiej zadziała na nią coś subtelnego w stylu: mam na ciebie ochotę, śniłaś mi się dziś, nie masz ochoty się poprzytulać.

Oschłość faceta

Facet, który jest oschły, podkopuje relację z kobietą. W rezultacie ona nie ma ochoty na seks z nim, bo brakuje jej poczucia bliskości.  Jeśli chcesz z nią uprawiać seks, nie utrzymuj dystansu emocjonalnego, bo to okropnie zniechęca. Zachowuj się normalnie, bądź dla niej czuły.

Nadmierne wczuwanie się w rolę macho

Nie wczuwaj się nadmiernie w rolę macho, który się przechwala na każdym kroku, bo to zniechęca wiele kobiet. Im bardziej będziesz taki chłodny i zdystansowany, chełpiący się, tym bardziej ona nie będzie miała ochoty na seks z tobą. Większość kobiet lubi normalnych facetów. Uwierz, masz w sobie dużo więcej uroku, gdy jesteś sobą i normalnie z nią rozmawiasz.

Zadawanie trudnych pytań w trakcie

To jest bardzo oryginalna postawa mężczyzn, zważywszy na fakt, że to kobietom zarzuca się nadmierne gadulstwo. Kobiety nie lubią, gdy jest miło, one się odprężą, a ty wyskakujesz z listą trudnych pytań. Jak coś koniecznie chcesz wiedzieć, zapytaj o to w innej sytuacji.  W ten sposób psujesz intymność.

W większości przypadków nie chodzi o to, że ona odmawia seksu, bo jej się nie podobasz lub nie jest z ciebie zadowolona. Problem tkwi w rzeczach niezależnych od was tj. zmęczenie, okres, złe samopoczucie. Czasem facet chce za dobrze wypaść i wyskakuje z tekstami, które do niego nie pasują i które zrażają kobietę. Kiedy indziej zanadto sili się na bycie macho. Wystarczy być sobą i postawić na bardziej subtelną komunikację, a ona z pewnością następnym razem zareaguje inaczej. W ogóle nie martw się odmową i nie bierz jej do siebie.  Na ogół faceci traktują to jako coś strasznego, a może ona naprawdę nie mogła, bo źle się czuła. Poza tym za ostro to zaproponowałeś, przez co ją zniechęciłeś. Następnym razem postaw  na delikatniejszy tekst, a ona zareaguje inaczej. Zwróć uwagę, że jak składasz propozycję w subtelny sposób, odnoszący się do przytulania etc., to zawsze osiągasz sukces.

Dodaj komentarz