Miłość i związki

Co zdaniem mężczyzn robimy niepotrzebnie?

Co zdaniem mężczyzn robimy niepotrzebnie

Faceci mają nieco inny stosunek do życia niż kobiety. Widać to praktycznie na każdym kroku. Podczas gdy my zamartwiamy się byle drobiazgiem, oni korzystają z życia i praktycznie niczym się nie przejmują. Co zdaniem mężczyzn robimy niepotrzebnie?

Przepraszamy, gdy mamy rację

Nie ma sensu przepraszać za rzeczy, które nie są naszą winą. Nie przepraszaj szefa za niewysłaną paczkę, skoro twoje kompetencje nie obejmują poczty, a prowadzenie kadr.  Nie przepraszaj swoich rodziców za to, że w święta wyjeżdżasz w góry, jesteś dorosła i masz do tego pełne prawo. Wiele z nas jest też bardzo niepewnych w codziennych sytuacjach. Mówimy: przepraszam, wydaje mi się, że trzeba najpierw wypełnić tę tabelę, zamiast powiedzieć wprost: na szkoleniu pokazywali, że do wygenerowania raportu potrzebne jest wypełnienie tej tabeli.

Łączenie braku natychmiastowej odpowiedzi na SMS z brakiem miłości

Gdy mężczyzna od razu nie odpisuje nam na wiadomość, wiele z nas zakłada najgorsze. Uważamy, że on przestał nas już kochać, pewnie nas zdradza lub flirtuje z inną. Tymczasem on mógł zwyczajnie nie usłyszeć dźwięku przychodzącej wiadomości. Odpisze, jak ją zobaczy.

Czekanie na wiadomość od mężczyzny

Zamiast wyjść ze znajomymi na miasto, zrobić sobie maseczkę, napisać notkę na bloga, pojechać na długo odkładane zakupy, ty siedzisz na kanapie z telefonem w dłoni, czekając, aż on odpisze. Nigdy nie uzależniaj od faceta swojego całego życia.

Naleganie na ślub i traktowanie go jako gwarancji

Wiele kobiet nalega na ślub, ciągle o nim wspomina, ufając, że dokument da im gwarancję nierozerwalności związku. Prawda jest taka, że jeśli nie dbasz o uczucie każdego dnia, dajesz się wkraść rutynie, to nawet małżeństwo nie uchroni cię przed rozstaniem.

Dążenie do doskonałości

Kobiety ślepo gonią za doskonałością, uważając, że tylko wtedy zasłużą sobie na miłość. Tymczasem miłość po prostu przychodzi i jest bezinteresowna. Nie musisz być wyśmienitą kucharką, by zasłużyć na jego uczucie.

Liczy się tylko wygląd

Kobiety często wątpią w to, że mogą spodobać się mężczyźnie, ponieważ widzą w sobie same mankamenty urody. Zupełnie tak, jakby przeglądały się w krzywym zwierciadle. Tymczasem często posiadają mnóstwo atutów, z których nawet nie zdają sobie sprawy. Wiele z nas zapomina też o zróżnicowaniu męskiego gustu.

Dodaj komentarz