Kosmetyki przeciwzmarszczkowe Zmarszczki

Co zawierają kremy przeciwzmarszczkowe?

kremy przeciwzmarszczkowe

Stosujemy kremy na zmarszczki, by wyglądać pięknie i młodo, pomimo upływającego czasu. Ale czy wiemy, co zawierają kremy przeciwzmarszczkowe?

Kremy przeciwzmarszczkowe – pierwsza pomoc w walce o młodość

Bogactwo składników, unikalne receptury i kolorowe opakowania – to wyróżnia kremy przeciwzmarszczkowe, od których uginają się drogeryjne półki. Stając przed nimi, trudno wybrać ten właściwy produkt, który rzeczywiście sprawi, że będziemy piękne i młode przez długie lata. Kobiety niekiedy zbyt wcześnie lub zdecydowanie za późno rozpoczynają pielęgnację przeciwzmarszczkową. Jak sama nazwa kosmetyku wskazuje, ma on za zadanie zapobiec powstawaniu nowych zmarszczek, niwelując przy tym te, już widoczne. Dobry krem wcale nie musi kosztować fortuny. Producenci oferują nam bowiem kosmetyki równie skuteczne, w bardzo atrakcyjnych cenach. Grunt, to dobrze sprawdzić skład kremu i wybrać ten, który zawiera substancje o wysokiej skuteczności działania.

Co zawierają kremy przeciwzmarszczkowe?

Nie zawsze obietnice producentów kosmetyków maja swoje potwierdzenie w rzeczywistości. W rezultacie płacąc za krem przeciwzmarszczkowy kilkaset złotych, możemy nie zauważyć żadnych efektów. Cena jest tutaj rzeczą podrzędną. Najważniejszy jest bowiem skład kosmetyku. Jakich substancji warto więc szukać na opakowaniach kremów przeciwzmarszczkowych?

Kwasy AHA

Kwasy być może przywołują wspomnienie lekcji chemii. Jak się okazuje, świetnie radzą sobie ze zmarszczkami, szczególnie kwasy AHA, czyli alfa-hydroksylowe. Mają właściwości silnie złuszczające. Martwy naskórek tworzy na skórze plamy, przez co zmarszczki wydają się głębsze, niż są w rzeczywistości. Krem z kwasami pomaga w pozbyciu się obumarłego naskórka, wygładzając skórę twarzy. W drogeryjnych czy aptecznych kremach, najlepiej szukać 10 % stężenie kwasów AHA. Pod ich nazwą często kryje się kwas mlekowy czy glikolowy, więc także na te składniki możemy zwrócić uwagę.

Retinol

Witamina A jest znana ze swojego dobroczynnego działania na skórę, dlatego chętnie jest wykorzystywana w produkcji kosmetyków. W kremach znajdziemy ją pod nazwą retinol. Substancja wspomaga produkcję kolagenu, którego z upływem czasu, nasze komórki produkują coraz mniej. Kolagen zapewnia nam elastyczną i gładką skórę, bez zmarszczek. Dobry krem przeciwzmarszczkowy zawsze będzie miał w składzie retinol. Bezpiecznie może być stosowany do cery w każdym wieku.

Witamina C

Skoro jesteśmy w temacie witamin, w składach kremów często można zauważyć witaminę C. Doskonale rozjaśnia wszelkie przebarwienia. Nadaje cerze promiennego wyglądu, wygładza ją i zmiękcza. Witamina C walczy ze skutkami działania promieni słonecznych, przeciwdziałając powstawaniu zmarszczek i procesowi starzenia się skóry.

Koenzym Q10

przeciwzmarszczkowyKoenzym Q10 to również znany składnik kosmetyków przeciwzmarszczkowych. Choć występuje w naszym ciele, w pewnym wieku zaczynamy produkować go mniej, w rezultacie czego, skóra traci swój piękny wygląd. Odpowiednia dawka koenzymu Q10 wzmocni strukturę skóry, odbudowując jej komórki. Rozjaśni przebarwienia i spłyci nieatrakcyjne zmarszczki, zapobiegając jednocześnie utraty wody.

Katarzyna Antos

Komentarze (2)

pati25

5 lat temu

W sklepach kosmetycznych jest duży wybór kremów przeciwzmarszczkowych.Warto zwracać uwagę na składniki w nich zawrte.Podane w artukule składniki powinny być zawarte w naszym kremie.Nasza skóra będzie wyglądała pięknie

dulcynea

5 lat temu

Bardzo często obietnice producentów się nie spełniają !
Zawsze sprawdzam skład chemiczny kremów i substancje czynne w ich składzie.
Mam już swoje ulubione , które lubię .
Staram się wybierać kremy z tymi składnikami 🙂

Zostaw komentarz