Moda

Co ubrać w upalne dni?

co ubrać w upalne dni

Upały od kilku dni dają się w Polsce mocno we znaki. Czujemy się osłabieni, rozbici i zmęczeni. Do tego dochodzi odwieczny kobiecy dylemat: co ubrać w upalne dni?  Postanowiłyśmy ułatwić wam nieco zadanie. Spieszymy z paroma wskazówkami, dzięki którym przetrwanie upalnych dni będzie zdecydowanie łatwiejsze.

Krótka sukienka

W upalne dni unikamy przegrzewania organizmu. Zapewniamy sobie optymalną cyrkulację powietrza i chronimy miejsca intymne przez odparzeniami oraz infekcjami. Tak, noszenie spodni, nawet krótkich podczas gdy żar leje się z nieba, może zakończyć się zakażeniem pochwy.  W tej roli najlepiej sprawdzą się sukienki. Wybierz taką przed kolano. Do pracy wiele z nas nie może założyć mini lub zwyczajnie nie lubi takiej długości. Ale zawsze można kupić coś eleganckiego, adekwatnego do piastowanego stanowiska, co kończy się lekko przed kolanem. Od razu poczujesz wyraźną ulgę, gdy zamienisz spodnie, które zabudowują miejsca intymne, na sukienkę lub spódniczkę.  Wybieraj sukienki z bawełny, lnu, wiskozy lub materiału na bazie celulozy. Są one najbardziej przewiewne. Unikaj elastanu, poliestru etc., bo w nich się zagotujesz na miejscu.

Przewiewna spódnica przed kolano

Równie dobrze jak sukienka podczas upałów sprawdzi się spódnica przed kolano. Ta także może wyglądać przyzwoicie i nadawać się do urzędu czy banku. Podczas upałów unikaj ołówkowych spódnic i sukienek, lepsze są te, które nie opinają pupy i ud, bo jest ci w nich chłodniej. Spódnicę także najlepiej wybrać z bawełny, lnu, wiskozy lub materiałów z celulozy.  Postaw na jasne kolory, unikaj czerni i granatu, gdyż ciemne barwy dodatkowo „przyciągają” promienie słoneczne. W rezultacie jest ci w nich za gorąco.

Bawełniany top na ramiączkach

Jeśli w twojej pracy nie obowiązuje sztywny dress code i możesz ubierać to, na co masz w danej chwili ochotę, to postaw na bawełniany top na ramiączkach. Możesz zestawić go jedną ze swoich spódnic. Od razu poczujesz się lepiej, bo nie będziesz pociła się  w nim tak jak w bluzkach wykonanych z syntetycznych, aczkolwiek niegniotących się tkanin.

Bawełniane koszulki w jasnych kolorach

Jeśli do pracy nie wypada przyjść w bluzce na ramiączkach, załóż bawełnianą koszulkę z krótkim rękawem w jakimś bezpiecznym kolorze, który jest akceptowany w twojej firmie. Naprawdę w te dni nie przejmuj się za grubymi ramionami. One nie są takie złe, a ty odsłaniając je, poczujesz się od razu bardziej komfortowo.

Bluzka odsłaniająca brzuch

Jeśli masz urlop lub wybierasz się na wieczorny spacer z przyjaciółką, a jesteś właścicielką zgrabnego brzucha, to możesz założyć bluzkę odsłaniającą tę część ciała. Teraz jest moda na krótkie topy, które przypominają nieco bardziej zabudowany stanik.  Bluzka odsłaniająca brzuch to świetna opcja dla pań, które lubią tę część ciała i znajdują się w sytuacjach prywatnych, gdzie nie obowiązują sztywne zasady ubioru. Tę część garderoby można łączyć ze spódniczką.

Bluzka, spod której prześwituje bielizna

To także opcja dla odważnych kobiet zadowolonych ze swojego ciała, które wychodzą na miasto ze znajomymi lub partnerem i mogą nieco zaszaleć z ubiorem.  Bluzka, spod której prześwituje bielizna, wcale nie musi wyglądać jak przyniesiona z plaży.  Jest wiele eleganckich kreacji w różnych kolorach i wzorach, które podkreślą twoje atuty, zapewniając dobrą cyrkulację powietrza.

Komentarze

Mindi

1 rok temu

Latem bardzo lubię nosić sukienki. Jednak gdy wybieram się w podróż albo na przejażdżkę rowerową to zakładam przewiewną podkoszulkę i cienkie spodenki. Mam spódnice ale średnio lubię je zakładać,trudno dopasować dobrze pasującą bluzkę, dlatego wybieram sukienki.

Zostaw komentarz