Co to jest labioplastyka?

4
62

Wiele Pań zmaga się z krępującym i wstydliwym problemem, kiedy to ich wargi sromowe są na tyle duże, że przeszkadzają w codziennym życiu. Kobiety nie mogą jeździć na rowerze, a nawet zakładać pewnych ubrań. O ile dawniej musiały do tego przywyknąć, to dziś mogą zdecydować się na plastykę warg sromowych i w ten sposób poprawić komfort własnego życia.

Zabieg labioplastyki

Podobnie jak i w przypadku innych zabiegów, także i tu pacjentka musi się odpowiednio przygotować. Podstawą jest wykonanie zleconych przez lekarza badań (morfologia, elektrolity itd.), odstawienie leków, które mogą mieć wpływ na krzepnięcie krwi, a także ograniczenie palenia papierosów na kilka dni przed operacją.

Zabieg nie trwa długo, około 30 minut. Lekarze usuwają nadmiar tkanki warg sromowych, dzięki czemu wargi są mniejsze i/lub symetryczne. Zabieg jest przeprowadzany w znieczuleniu ogólnym lub tylko miejscowym. Używane szwy są szwami wchłanianymi.

Nie zawsze wargi są zmniejszane – coraz częściej lekarze je powiększają lub ujędrniają, Na taki zabieg decydują się panie, które chcą „odmłodzić” swoje miejsca intymne lub które chcę powiększyć zbyt małe wargi sromowe. W przypadku odmładzania używa się laserów frakcyjnych, które powodują ujędrnienie i obkurczenie skóry. Z kolei w przypadku powiększania warg, to najpierw przeprowadza się u pacjentki liposukcję, a pozyskany tłuszcz wstrzykuje się w wargi sromowe. Zamiast tłuszczu można użyć także i kwasu hialuronowego, jednak efekt jest tylko tymczasowy (po około roku zabieg trzeba powtórzyć).

Sabina Sosnowska

4 KOMENTARZE

  1. Kobiety decydują się na ten zabieg z różnych względów ( kosmetycznych ale głównie zdrowotnych ).Dla polepszenia komfortu życia intymnego.Ostatnio oglądałam program „Sekrety chirurgii”.Przyszła kobieta na taką operację.Do lekarza zgłosiła się taka zawstydzona,nieśmiała,smutna.A po operacji radość z niej aż tryskała.Taka operacja może też zmienić kobietę.Jej nastawienie do życia

ZOSTAW ODPOWIEDŹ