Powinnaś wiedzieć, że... Seks

Co to jest inteligencja seksualna?

inteligencja seksualna

Inteligencja seksualna uchodzi za wskaźnik określający stopień zadowolenia z erotycznej sfery życia. Na jego wysokość nie wpływa liczba partnerów seksualnych, wymyślnych pozycji, które znamy czy obejrzanych filmów pornograficznych. Inteligencja seksualna to   samoświadomość własnych potrzeb, oczekiwań i dróg do ich zaspokojenia. Oczywiście nie oznacza ona egoizmu. Powinniśmy równie dobrze znać potrzeby i oczekiwania naszego partnera, aby doprowadzić go na szczyt rozkoszy. W jaki sposób można określi swoją inteligencję seksualną?

Inteligencja seksualna nie ma nic wspólnego z członkami Mensy czy ilorazem inteligencji. Nie musisz umieć rozwiązywać równań godnych Alberta Einsteina.  Inteligencja seksualne nierozerwalnie wiąże się z naszą psychiką. Jedne osoby świetnie rozpoznają swoje potrzeby, emocje i nastroje. Ba, potrafią rozszyfrować, co czuje ich koleżanka z pracy i pomóc jej wyjść z dołka. Inteligencja seksualna działa podobnie, to umiejętność zaliczana do miękkich.  Z jej pomocą potrafimy bezbłędnie określić swoje potrzeby erotyczne oraz pieszczoty, które doprowadzą nas do orgazmu. Co ciekawe, inteligencja seksualna podlega prawom dziedziczenia, zatem otrzymujemy ją po przodkach.  Nie oznacza to jednak, że jeśli odziedziczyłaś po rodzicach niską inteligencję seksualną, do końca swoich dni nie zaznasz orgazmu, uprawiając seks w pozycji misjonarskiej. Inteligencję seksualną można rozwijać, aby jednak tego dokonać, musisz pozbyć się wszelkich stereotypów dotyczących seksu. To właśnie one cię ograniczają i uniemożliwiają czerpanie pełnej satysfakcji z życia erotycznego.

 

Inteligencja seksualna to zespół cech!

Trudno w sposób przejrzysty i jednoznaczny zdefiniować inteligencję seksualną. Nie poddamy jej testowi, w których wynik 140 punktów należy utożsamiać z jednostką wybitną. Inteligencja seksualna składa się  z wielu  cech.  Jednostki o wysokiej inteligencji seksualnej znają swoje potrzeby i wiedzą, jak je zaspokoić. Np. lubią długą grę wstępną połączoną z sensualną muzyką i uprawiając seks w takich warunkach, bez trudu osiągają orgazm.  Osoba o dużej inteligencji seksualnej nie może się też wstydzić własnego ciała, nie traktuje go jako zbioru wad i kompleksów, lecz piękne dzieło natury, które zasługuje na to, co najlepsze.  Ważna jest także umiejętność prowadzenia szczerych rozmów  z partnerem. Nie można się wstydzić mówić o własnych potrzebach. Jeśli nie zostaną one zakomunikowane w odpowiedni sposób, istnieje marna szansa, ze partner sam wpadnie na to, żeby je zrealizować. Jeśli chcesz wreszcie osiągnąć prawdziwy orgazm, powiedz ukochanemu, żeby przedłużył grę wstępną. Nie bój się prosić o to, czego pragniesz. Rozmowa o seksie nie jest tożsama z byciem nimfomanką czy kobietą zepsutą do szpiku kości.

Seks nie musi być nudny. Odważ się na eksperymenty!

Wysoka inteligencja seksualna bardzo często idzie w parze z naturą eksperymentatorki. Nic tak nie zabija życia erotycznego jak nuda i rutyna. Jeśli czujesz, że powoli dosięgają one także ciebie, a twoje małżeńskie pożycie staje się coraz  mniej satysfakcjonujące, spróbuj przemycić do sypialni co nowego. Może to być nowa pozycja lub opaska do przewiązania oczu. Wcześniej jednak porozmawiaj na ten temat z partnerem. Mężczyźni na ogół lubią eksperymenty, ale ich zdanie należy potraktować jako istotne. Wszak same nie chciałybyśmy zmuszać się do aktywności seksualnej, która nam nie odpowiada.

potrzeby seksualne

Ćwicz mowę ciała!

Czy wiesz, że  znajomość mowy ciała jest istotną umiejętnością z punktu widzenia inteligencji seksualnej? Warto posiąść tę zdolność, aby móc rozpoznać, czy dana pieszczota sprawia przyjemność naszemu partnerowi, czy wręcz przeciwnie – staje się dla niego źródłem bólu. Seks to jedność ciał, zatem warto nauczyć się odczytywać proste gęsty. Przyśpieszony oddech to znak, że za chwilę osiągniemy orgazm. Gdy widzisz, że partner zaczyna się krzywić na twarzy – może to oznaczać różne rzeczy. Zadowolenie z  pieszczot lub ból, jaki mu sprawiają. Gdy znasz dobrze swojego ukochanego, potrafisz bez trudu odczytać jego emocje. Osoby, które dobrze znają ciało swoje i partnera, częściej szczytują i prowadzą udane życie erotyczne.

Inteligencja seksualna to coś więcej niż nowe pozycje czy uprawianie przygodnego seksu. Można być zadowoloną z życia erotycznego, współżyjąc tylko z jednym partnerem i wprowadzając do swojej sypialni drobne urozmaicenia. Wiele tak naprawdę zależy od naszej empatii i otwarcia na własne potrzeby oraz oczekiwania drugiej osoby. Inteligencja seksualna to coś, czego można się nauczyć. Początki nie będą łatwe, najtrudniej przełamać wstyd i wprost powiedzieć partnerowi, że wolimy inny rodzaj pieszczot. Nie chcemy mu sprawić przykrości, podważając jego męskość, czyli umiejętność doprowadzania kobiety do orgazmu, z drugiej strony mamy dość monotonii w sypialni, która nas zabija. Najlepiej szczerze porozmawiać z ukochanym, nie czyniąc mu wyrzutów. Nie mów mu, że seks z nim jest nieudany, wspomnij natomiast, że chciałabyś uprawiać go w inny sposób. Jeśli podkreślisz, jak bardzo pociągają cię łóżkowe eksperymenty,  istnieje spora szansa, że partner nie poczuje się nieudacznikiem.

 

Irmina Cieślik

Komentarze (4)

pati25

5 lat temu

To bardzo dobry artykuł.Inteligencja seksualna świadczy o tym czy w pełni znamy i czujemy nie tylko nasze potrzeby seksualne ale i naszego partnera

filodendron

5 lat temu

To sa bardzo delikatne sprawy . Wydaje mi sie ,ze prawdziwe dopasowanie seksualne zdarza się bardzo rzadko. Kobiety raczej nic nie mówią ,nie chcą obrazić partnera. Mężczyźni raczej nie lubią ,żeby żona miała za duże wymagania seksualne, bo podświadomie boją się ,że kobieta ma inne wyobrażenie o zachowaniach seksualnych ,że ma większe wymagania – w związku z tym czuja sie niepełnowartościowi i boją się zdrady.

Mindi

5 lat temu

Wyczerpujący artykuł, sporo się dowiedziałam o inteligencji seksualnej. Ale także podobała mi się podpowiedź, że trzeba być bardzo delikatnym w tej sferze. Myślmy o sobie ale także o partnerze, wtedy satysfakcja gwarantowana 🙂

Emilly27k

5 lat temu

Temat tabu, ale uważam,że mi ten temat kojarzy się z psychologią. Polega to na tym,że są pewne sytuacje w związku o których musimy rozmawiać ze swoim partnerem. To może w lepszym zrozumieniu wzajemnym.

Zostaw komentarz