Moda

Co świadczy o kiepskiej jakości ubrań?

Co świadczy o kiepskiej jakości ubrań

Czasem po prostu zamawiamy jakieś ubranie w sklepie internetowym, bo wydaje się nam ładne, a gdy je otrzymujemy cały czar pryska. Bluzka czy spodnie okazują się być kiepskiej jakości. Co świadczy o kiepskiej jakości ubrań?

Wychodzące nitki

Jeśli widzisz, że z jakiegoś ubrania z każdej strony wychodzą nitki, świadczy to o braku staranności przy wykonaniu danej rzeczy. Sieciówki produkcję odzieży przenoszą do Chin, Bangladeszu i Tunezji, czyli miejsc, gdzie jest stosunkowo tanio. Jednak to bardzo często  odbija się na jakości wykonania ubrań.

Mało staranne podszycie materiału

Niektóre spodnie i spódniczki, a także bluzki mają na samym dole taką zakładkę z nadmiarem materiału, który został podwinięty i podszyty.  Bardzo często jest on podszyty tylko w niektórych miejscach i to bardzo kiepskim, byle jakim szwem.  Zakładka praktycznie sama zaczyna się rozchodzić.

Ciężko chodzący zamek

Jeśli suwak od początku działa bardzo ciężko, boisz się, że nie będziesz umiała go zapiąć lub rozpiąć, to znak, że dane ubranie nadaje się tylko do zwrotu. Z czasem zamek rzeczywiście się popsuje, a jego naprawa u krawcowej wcale nie jest tania. Może się okazać, że reparacja wyniesie więcej, niż warta jest dana rzecz.

Pełno nitek wokół ozdobnego guziczka

Znasz bluzeczki, które z tyłu mają jeden malutki guziczek, dzięki któremu na plecach uzyskujesz dekolt typu łezka? Są one pełne uroku, ale często obok tego pojedynczego guziczka wystaje mnóstwo nitek.  Wygląda to wyjątkowo niechlujnie i zamiast stać się ozdobą, staje się czymś, co psuje cały odbiór wizualny.

Krzywy dekolt

Dekolt miał być okrągły, a jest tak koślawo wykonany, że wyglądamy w nim pokracznie. To także znak, że ktoś nie przyłożył się do wykonania danego ubrania. Jego jakość z pewnością daleka jest od oczekiwań.  Kiedyś takie bluzki czy sukienki traktowano jako obarczone skazą i wyprzedawano za grosze. Dziś oferuje się je w pełnowymiarowej cenie.

Błyszczący poliester

Nie każdy poliester wygląda równie tandetnie. Czasem wręcz doskonale imituje bawełnę czy wiskozę. Jeśli jednak błyszczy się z daleka niczym worek foliowy, to wygląda bardzo tanio. Wykorzystanie tak kiepskiej jakości materiału źle świadczy o danym sklepie.

Marszczenie się w jakiejś części ciała

Jeśli bluzka dziwnie marszczy się na brzuchu lub plecach, to bardzo często oznacza, że została krzywo uszyta. W sieciówkach liczy się ilość nie jakość. Efekt jest taki, że sklepy zalewają kiepsko skrojone ubrania, z których wiele nie znajduje nabywcy.

Odpadające elementy dekoracyjne

Bluzka, z której odpadają koraliki, spodnie, które tracą perełki czy spódnica gubiąca cekiny to ubrania, które zostały wykonane wyjątkowo niestarannie. Takiej odzieży kiepskiej jakości nie warto kupować, nawet na promocjach, bo bardzo szybko staje się nieestetyczna w odbiorze.

Brudzenie skóry

Kupiłaś nowe, czarne jeansy, tylko je przymierzyłaś i masz plamy na skórze. Takie spodnie są nie tylko dość uciążliwe w codziennym użytkowaniu, ale mogą okazać się toksyczne lub silnie alergizujące. Prawdopodobnie zmienią też kolor po pierwszym praniu. Lepiej je sobie odpuścić i rozejrzeć się za jeansami lepszej jakości.

Dodaj komentarz