Seks

Co sprawia, że kobieta jest spontaniczna podczas seksu?

spontaniczny seks

Mężczyźni często narzekają, że kobiety są spięte podczas seksu, co dość łatwo da się wyczuć. Żadna z nas nie robi tego celowo. To po prostu samo wychodzi. Co sprawia, że kobieta jest spontaniczna podczas seksu?

Poczucie akceptacji

Gdy kobieta czuje, że mężczyzna w pełni ją akceptuje i nie ma nic przeciwko temu, aby czasem wykazała inicjatywę, sytuacja wygląda zgoła inaczej. Wiadomo, że każdemu przytrafiają się niezręczne sytuacje podczas seksu, to nie film porno składający się z dubli tworzących perfekcyjny obrazek. Ważne, aby czuć poczucie akceptacji, nie przejmować się tym, że facet jest na nas zły, bo coś nam nie wyszło. Mówi się trudno i działa dalej.

Pewność siebie

Im kobieta bardziej pewna siebie, tym łatwiej jej zachowywać się spontanicznie podczas seksu.  Natomiast gdy dokuczają jej kompleksy, nie jest zadowolona ze swojego ciała, nadprogramowych kilogramów, piersi, pupy czy czegokolwiek innego, to skupia się na swoich mankamentach, zamiast cieszyć się chwilą. Im kobieta pewniejsza siebie, tym większa u niej swoboda podczas seksu.

Dobrze dobrana antykoncepcja

Cóż, trudno o spontaniczność, gdy w oddali majaczy wizja niechcianej i nieplanowanej ciąży.  Wpadka wiele zmienia w życiu kobiety. W końcu to ona będzie w ciąży, będzie musiała sobie zrobić przerwę w pracy, przestawić priorytety, sprostać opiece nad dzieckiem.  Kobiety, gdy boją się wpadki, nie są spontaniczne podczas seksu. Na szczęście może to zmienić dobrze dobrana antykoncepcja. Dla własnego poczucia bezpieczeństwa można zawsze połączyć tabletki z prezerwatywami.

Stały partner

Jeśli po raz kolejny uprawiamy seks z facetem, którego dobrze znamy i darzymy zaufaniem, to wygląda on zupełnie inaczej. Znika skrępowanie, poczucie wstydu i niepewność. Możemy sobie pozwolić na większą spontaniczność.

Silny pociąg fizyczny

Aby w łóżku było wesoło i przyjemnie potrzebny jest silny pociąg fizyczny. Bez niego nie da się uprawiać satysfakcjonującego seksu i mieć ochotę na więcej. Dlatego ważne jest, aby wiązać się z kimś, kto odpowiada nam z charakteru i wyglądu. Nawet najlepsza osobowość nie przykryje braku pociągu seksualnego.

Luźna atmosfera

Kobieta staje się spontaniczna, gdy atmosfera jest luźna i swobodna. Jeśli dobrze bawi się przez cały wieczór, to wieczorem ma ochotę przeistoczyć się w namiętną kocicę. Tam, gdzie pojawiają się spory i niesnaski, robi się sztywno i niezbyt przyjemnie.

Dodaj komentarz