Moda

Co skraca sylwetkę?

Co skraca sylwetkę

Mało która kobieta ma figurę modelki i może pochwalić się wzrostem powyżej 170 cm. W rezultacie większość z nas musi uważać na to, co nosi, by ubranie nie zmasakrowało jej sylwetki. Na co zwracać uwagę? W niniejszym artykule podpowiadamy, co skraca sylwetkę.

Buty typu kowbojki

Są bardzo modne w tym sezonie. Będziemy je nosić taką wiosnę, przynajmniej tak zakładają światowi projektanci. Niestety, buty typu kowbojki okropnie skracają nasze nogi. Ponadto często eksponują najgrubszą część łydki, przez co optycznie dodają nam masy. Nie są to buty dla niezbyt wysokich kobiet.

Szpilki z paskiem w kostce

To buty, które są bezpieczne dla naszych nóg. Jeśli dobrze je zapniemy, szpilki nie będą nam spadać, nie skręcimy też kostki. Niestety, mogą troszkę skracać naszą sylwetkę. Na szczęście zawsze możemy wybrać szpilki z paskiem w kostce w kolorze cielistym lub wybrać takie z cieniutki paseczkiem. Zawsze wygląda to zgrabniej i mniej rzuca się w oczy.

Bardzo długi płaszcz

Od kilku sezonów panuje moda na bardzo długie płaszcze. Niestety, wszystkie fasony, które sięgają za kolano, skracają nas optycznie. Aby nie wyglądać w nakryciu wierzchnim jak krasnal, należy wybierać płaszcze przed kolano.

Sukienka i spódnica midi

O ile sukienka do ziemi może sprawiać, że wyglądamy jak posągowa piękność, o tyle długość midi nie jest zbyt korzystna. Optycznie skraca nogi, zaburzając przy tym proporcje sylwetki.  Na tę długość mogą pozwolić sobie naprawdę wysokie i szczupłe kobiety.

Bluzka lub sweter za pośladki

Z jednej strony w takim zestawie jest nam dosyć ciepło, jest to wygodniejszy sposób noszenia bluzki od wpuszczania jej do jeansów. Z drugiej strony w ten sposób skracamy sobie sylwetkę. Dlatego niskie kobiety powinny unikać noszenia bluzek i swetrów za pośladki.

Dodaj komentarz