Uroda

Co należy wiedzieć o liposukcji strzykawkowej?

liposukcja strzykawkowa

Pixabay

Ostatnimi czasy bardzo popularny jest zabieg, jakim jest liposukcja strzykawkowa. Można się także spotkać z nazwą lipoplastyki. Co taki zabieg daje? Jakie są wskazania do jego przeprowadzenia? Czy każdy może zabiegowi temu się poddać? Pora znaleźć odpowiedzi na te wszystkie pytania.

Czym jest liposukcja strzykawkowa?

Liposukcja strzykawkowa jest coraz bardziej popularną metodą, która to jest stosowana bezpośrednio w medycynie estetycznej. Zabieg ten ma na celu modelowanie ciała, a także twarzy. W zasadzie dzięki temu zabiegowi można zlikwidować niezwykle skutecznie tkankę tłuszczową. Liposukcja ta jest odsysaniem tłuszczu przy wykorzystaniu specjalnej strzykawki. Ona działa pod ciśnieniem. Dzięki temu można zachować sporą kontrolę nad ssaniem tłuszczu.

Zabieg ten jest wykonywany w najtrudniejszych okolicach. Wiadomo, że są takie miejsca, w których trudno jest nam schudnąć i to nawet stosując spersonalizowane diety, jak i ćwiczenia fizyczne. Dzięki tej liposukcji usuwa się niewielkie ilości tłuszczu. Większe ilości tłuszczu usuwa liposukcja chirurgiczna. Co ciekawe, w przypadku tego rodzaju liposukcji nie trzeba stosować znieczulenia ogólnego. Cały czas osoba wykonująca zabieg ma kontakt z pacjentem. Możemy dzięki temu liczyć na większe bezpieczeństwo tegoż zabiegu.

Kto powinien zabiegowi temu się poddać? Na pewno osoby, które chcą się pozbyć nieco tłuszczu z takich miejsc, jak: kolana, pośladki, uda, wzgórek łonowy, biodra, boczki, brzuch, „chomiki”, ramiona, czy też podwójny podbródek. Zabieg ten nadaje się także dla osób, które mają problem z cellulitem. Liposukcja strzykawkowa z cellulitem świetnie sobie radzi. Co do tego chyba nikt nie ma żadnych wątpliwości.

Czy są jakieś przeciwwskazania do tego zabiegu?

Pomimo tego, że zabieg sam w sobie jest bezpieczny, to jednak trzeba się liczyć z tym, że pojawiają się pewne przeciwwskazania. Gdy po głowie nam chodzi obojętnie jaki zabieg, to powinniśmy zdecydowanie zapoznać się ze wszelkimi przeciwwskazaniami. Takowe przeciwwskazania można znaleźć w sieci, ale także lekarz nam o nich opowie.

Z jakimi przeciwwskazaniami mamy do czynienia przy liposukcji strzykawkowej? Na pewno jest to spora otyłość, padaczka, niewydolność wątroby, niewydolność nerek, choroby nowotworowe, choroby autoimmunologiczne, cukrzyca, uczulenie na znieczulające środki, różnego rodzaju infekcje, zaburzenia psychiczne, choroby przewlekłe o zaostrzonym przebiegu, czy też terapia przy pomocy leków przeciwkrzepliwych.

Co jak co, ale przeciwwskazań jest troszkę. Są one jednak podane po to, aby przy wykonywaniu danego zabiegu nie dochodziło do pewnych skutków ubocznych. Raczej skutków ubocznych chcemy uniknąć i dotyczy to absolutnie wszystkiego. Bardzo ważne jest to, aby przed lekarzem niczego nie ukrywać. Dlaczego? Czasami, jeśli nie powiemy nawet o drobnym schorzeniu, to może się to okazać dla nas naprawdę niebezpieczne. Postępując w ten sposób, tak naprawdę działamy tylko i wyłącznie na swoją niekorzyść.

Wiadomo, że głównie nam powinno zależeć na pełnym zdrowiu oraz na bezpieczeństwie.

Dodaj komentarz