Miłość i związki

Co musiałoby się stać, aby cię rzuciła, jeśli cię kocha?

powody rozstania

Ona jest w tobie zakochana, a mimo to dręczy cię strach, że pewnego dnia cię porzuci. Boisz się zaangażować emocjonalnie w tę znajomość, wejść w związek i dać rozkwitnąć temu uczuciu. Twoje lęki wynikają z niskiej samooceny. Zobacz, co musiałoby się stać, aby cię rzuciła, jeśli cię kocha.

Przemoc

Kobieta, która doświadcza przemocy ze strony faceta, powinna od niego uciekać, gdzie pieprz rośnie. Ten, kto raz uderzył, zrobi to po raz drugi. Kobieta może czuć się niekomfortowo także wtedy, gdy mężczyzna nie ma hamulców podczas seksu, zdarza mu się ją podduszać, bardzo mocno szarpać za włosy, bić etc. Jest to sygnał alarmowy, którego nie wolno ignorować. Bardzo ważna jest też przemoc psychiczna. Jeśli facet poniża kobietę, grozi jej rozstaniem, zdradą etc., to jest toksycznym sadystą.

Zdrada

Kobiety zostawiają mężczyzn, gdy ci dopuszczą się niewierności. Naprawdę nie ma znaczenia, czy doszło do seksu, czy do zauroczenia koleżanką z pracy. Jedno i drugie boli stałą partnerkę. Zdrada jest czymś, czego nie sposób wybaczyć mężczyźnie, nawet gdy się go kocha. Doda bardzo mądrze powiedziała, że facet, który zdradza, ma prawo do drugiej szansy, ale u innej kobiety.

Uzależnienia

Nie ma sensu tkwić u boku faceta, który większą część dnia spędza w stanie odmiennej świadomości. Wciąga kokainę, upija się do nieprzytomności. Na szczęście z uzależnieniami można walczyć i zerwać z nimi dla ukochanej osoby. Wystarczy odrobina dobrej woli i postawienie sprawy jasno. Co jest dla mnie ważniejsze: miłość kobiety czy dalsze staczanie się na dno przy ciągłym upijaniu się.

Niszczenie jej poczucia własnej wartości

Kobiety świadome siebie i własnej wartości nie pozwolą, aby facet wytykał im wady związane z wyglądem, poniżał je i zachowywał się w stosunku do nich w uwłaczający sposób. Jeśli on zacznie to robić, odchodzą. Kochają go, ale kochają też siebie i nie pozwolą na to, aby facet je niszczył od środka.

Brak czułości

Gdy nie przytulasz i nie całujesz swojej kobiety, ona się od ciebie oddala. Stajecie się sobie coraz dalsi emocjonalnie, pojawia się chłód. W pewnym momencie ona może się odkochać lub uznać, że zasługuje na faceta, który ją obejmie, powie komplement i zawsze będzie obok.

Chorobliwa zazdrość

Nie ma nic gorszego od ciągłych awantur o rzekome zdrady, które nie miały miejsca. Chora podejrzliwość może sprawić, że kobieta poczuje się zagrożona. W końcu powie sobie: dość. Ileż można się tłumaczyć, że nie jest się wielbłądem?

Dodaj komentarz