Miłość i związki

Co kryje się za durnym zachowaniem faceta?

niedojrzały emocjonalnie facet

Zrozumieć faceta to niedoścignione marzenie większości kobiet. Tak naprawdę mężczyźni są dużo bardziej skomplikowani niż kobiety. Niemniej czasem następuje taki moment, że zaczynasz wyłapywać, o co mu chodzi. Co kryje się za durnym zachowaniem faceta?

 

Niepewność siebie

On jest niepewny siebie, dlatego nie pisze sam po spotkaniu. Czeka, aż ty go wyręczysz. On też nie wie, jak ustalić status relacji, więc bawi się w durne gierki.  Irytuje cię, wkurza, nierzadko doprowadza do łez.  W idiotyczny sposób próbuje w tobie wzbudzić zazdrość. Nie odpisuje na wiadomości, żeby pokazać, że ma cię gdzieś. To ma dać mu rzekomo przewagę i panowanie nad sytuacją. Zanim po raz kolejny się popłaczesz, radzimy uświadomić sobie, że ten typ tak ma. Choćbyś stanęła na rzęsach, on dalej będzie niepewny siebie i w idiotyczny sposób będzie to maskował, na czym ty oberwiesz rykoszetem.

Wstyd po porażce

On cię nie unika, nie odzywa się, milczy? To znak, że prawdopodobnie czegoś się wstydzi. Boi się przyznać do porażki, problemów, z którymi się boryka etc. Ewentualnie byłaś świadkiem jego kłopotów i teraz nie potrafi przestać myśleć o tym, że zbłaźnił się w twoich oczach.  On boi się podejść po raz kolejny do wyzwania, tymczasem za drugim podejściem mógłby rozwiązać problem.

Strach przed odrzuceniem

On się boi, że go zostawisz, dlatego woli to zrobić pierwszy. Choć mu na tobie zależy i wszystko zmierza w dobrym kierunku, on zmywa się i ulatnia jak kamfora. A wszystko to dlatego, że uważa, iż jesteś za fajna, za dobra, za idealna. Miłość do ciebie to dla niego inwestycja o podwyższonym ryzyku. On nie zamierza jej podejmować, bo woli się ustrzec przed cierpieniem.

Niska samoocena

On ma niską samoocenę. Uważa, że jest kiepski pod wieloma względami, ale wprost się do tego nie przyzna. Dlatego też maskuje swoją niską samooceną, wzbudzając w tobie zazdrość, pokazując, że jest panem sytuacji i to on odzywa się, kiedy zechce. Potrafi robić to ostentacyjnie, żeby udowodnić ci, jak bardzo mu na tobie nie zależy. Wszystko to tak naprawdę maska, pod którą skrywa się mężczyzna niepewny siebie i swojej wartości. On po prostu wyznaje zasadę, że najlepszą formą obrony jest atak. Jak pokaże ci, że jesteś mu obojętna, to nie będziesz mogła powiedzieć: zostawiam cię, bo mam już dość tego czy tamtego. Jemu wydaje się, że zabezpiecza się na tę okoliczność. Zawsze może powiedzieć: hola, hola, ale to ja mam ciebie gdzieś, to ty za mną latasz.

Niedojrzałość emocjonalna

Czasem jest cudownie,  ale on nagle ucieka, gdy zaczyna robić się poważnie. Tak naprawdę chciałby, ale się boi. Jest niedojrzały emocjonalnie i przeraża go wizja zaangażowania. Związek to zawsze jakieś ryzyko, ale kto go nie podejmuje, ten nie pije szampana. Może on też kiedyś dojrzeje i to zrozumie?

Nie zmienisz jego zachowania. Dlatego zmień obiekt swojego zainteresowania na taki, który nie generuje tego rodzaju emocji. Zamiast smucić się jego kretyńskim zachowaniem, spotykaj się z ludźmi, którzy zarażają cię pozytywną energią.

Dodaj komentarz