Lifestyle, czyli o tym się mówi

Co kryje damska torebka?

damska torebka

To pytanie zadaje sobie wielu mężczyzn, którzy nie mogą zrozumieć tego, dlaczego torebki kobiet są takie ciężkie. Niejednego mogą zaskoczyć swoją zawartością. Postanowiłyśmy sprawdzić, co kryje damska torebka i czy rzeczywiście kobiety potrzebują tych wszystkich rzeczy.

Jak worek bez dna

Pamiętam, jak kiedyś zapytano mnie, czy noszę w torebce kamienie, że jest taka ciężka. Odpowiedziałam żartem, że tylko młotek i inne tego typu akcesoria. To prawda, że kobiety noszą w torebkach różne, czasem dziwne rzeczy, z cyklu „na pewno się przyda”. Nie wiadomo tylko kiedy. Nikt nie zabroni dźwigać komuś gwoździ i młotka, ale w rzeczywistości zawartość kobiecych torebek jest podobna. Dziś przedstawiamy kilka jej elementów, które z pewnością same mogłybyście wymienić. Co więc kryje damska torebka?

Kalendarz

Bez niego ani rusz. Jest całym światem w pigułce. Listą zakupów, terminarzem wizyt u dentysty czy innego specjalisty. Przypomina o zebraniach w szkole i wizytach teściowej. Dodatkowo to zbiór wszelkich myśli, cytatów, żartów i powiedzonek. Na jego podstawie można by napisać niejedną książkę. Kalendarz czy planner jest cenną przypominajką o wszystkich urodzinach, imieninach, rocznicach i innych istotnych świętach. Gdyby nie o on, nie byłybyśmy tak świetnie zorganizowane, prawda?

Kosmetyczka

Coś, co kobieta musi mieć w torebce, to oczywiście kosmetyczka. Szminka, a najlepiej kilka, bo nigdy nie wiadomo na jaki kolor będziemy miały ochotę, dezodorant, korektor i puder. To mini zestaw, który sprawdzi się w każdej sytuacji. W kosmetyczce znajdzie się również miejsce na bibułki matujące, szczoteczkę i pastę do zębów oraz perfumy w mini wersji. W końcu może wyskoczyć nam niespodziewane spotkanie, albo przypadkowo natkniemy się na mężczyznę z marzeń i snów, a wtedy warto zadbać o świeży oddech i piękny zapach ciała. W torebce znajdziemy także mały krem do rąk czy nawilżanie chusteczki lub żel antybakteryjny.

Portfel

W dzisiejszych czasach częściej korzystamy z wszelkiego rodzaju kart, niż z gotówki. Jednak każda z nas ma w torebce portfel, który jest miejscem nie tylko na pieniądze, ale także karty płatnicze oraz rabatowe. W końcu uwielbiamy promocje i programy lojalnościowe. W portfelu zapewne znajdziemy także dokumenty, bilety oraz zdjęcia, czyli wszystko to, co jest nam potrzebne.

Telefon i akcesoria

Bez telefonu jak bez ręki. Więc podobnie jak bez kluczy czy portfela, nie wychodzimy bez niego z domu. Lecz smartfon to nie wszystko, bowiem w torebce nowoczesnej kobiety znajdziemy również takie akcesoria jak ładowarka, słuchawki czy powerbank. Zapasową kartę pamięci czy pendriva. Telefon może się przecież rozładować, możemy także potrzebować dodatkowego miejsca na karcie. Takie czasy, więc absolutnie nie dziwi tego typu sprzęt w torebce.

Klucze

co kryje damska torebkaO kluczach wspominałyśmy, ale jak je znaleźć w czeluściach torebki? Mamy na to sposób! Kolorowa smycz powinna rozwiązać sprawę. Z łatwością odnajdziemy wówczas klucze. A jeśli mamy ich dość dużo, to klucz od mieszkania oznaczmy kolorowym lakierem do paznokci. Prosty trik, a oszczędzi nam czas i nerwy przy próbach odnalezienia tego właściwego.

Do listy rzeczy, które nosimy w torebce mogłybyśmy dodać jeszcze wiele pozycji, ale nie będziemy się aż tak rozpisywać. Chętnie dowiemy się, co Wynosicie w sowich torebkach – zapraszamy więc do komentowania!

Katarzyna Antos

Komentarze (6)

Henia

5 lat temu

W mojej torebce panuje zawsze „artystyczny nieład”,ale nie mam problemu z odnalezieniem potrzebnej rzeczy.:-)Ten rodzaj nieładu ma to do siebie…

dulcynea

5 lat temu

W mojej torebce panuje ogólny chaos , zawsze mam problem by odnaleźć rzecz która jest mi akurat potrzebna . Wiele razy próbowałam dużą torbę zamienić na małą , ale to mi się nie udaje. Zawsze wracam do dużych.
A w mojej torebce można znaleźć wszystko , oprócz wymienionych w artykule środki opatrunkowe , wilgotne chusteczki, tablet a nierzadko wkrętak 🙂

Mindi

5 lat temu

Mam kilka torebek, jak każda kobieta. To co mam w danej torebce zależy od sytuacji. W małej torebce do teatru czy na duże wyjścia mam tylko mały portfelik, telefon, chusteczkę i błyszczyk do ust. W dużej to już potrafi być wszystko 🙂 Jeśli idę na zakupy do wrzucam dodatkowo duży portfel i torbę materiałową, a jak jadę gdzieś dalej to wkładam także książkę, notes, długopis, pilniczek do paznokci, kosmetyki i małą przekąskę.

Tess

5 lat temu

Nie mogę nosić ciężkich torebek. Mam tylko portfel, grzebień, szminkę, chusteczkę do nosa i klucze do domu. Telefonu komórkowego nie mam. Moja synowa idąc do pracy bierze jeszcze leki, lusterko, kosmetyki do malowania, telefon i kalendarz i coś słodkiego do jedzenia. Jej torba jest duża i ciężka.

Irena

5 lat temu

Ostatnio przerzuciłam się na małe torebki, więc i bałagan w związku z tym jest mniejszy 🙂
Ale rzeczy, które zawsze mam w torebce to telefon, portfel, lusterko, chusteczki higieniczne, pomadka bezbarwna i klucze oczywiście. Chociaż teraz jak chodzę do pracy w płaszczu, który ma zapinane kieszenie to klucze znajdują się właśnie tam 🙂

Danusiate

5 lat temu

Kiedyś nosiłam ogromne torby i miałam w nich tonę rzeczy. Teraz staram się oszczędzać kręgosłup i noszę nieduże plecaki, więc muszę też ograniczać liczbę przenoszonych przedmiotów. Al portfel, telefon, kosmetyczkę i grzebień mam zawsze.

Zostaw komentarz