Styl życia

Co daje babcia na chrzest wnuka, wnuczki?

Co daje babcia na chrzest

Pixabay

Chrzest to wydarzenie o bardzo dużym znaczeniu dla osób wierzących. Choć jako katolicy otrzymujemy ten sakrament mając zaledwie kilka miesięcy, przez co nie pamiętamy nic z tej uroczystości, to zwykle posiadamy zdjęcia lub nagrania, które wykonali na pamiątkę rodzice lub bliscy. Zdarza się, że posiadamy też inne pamiątki, które otrzymaliśmy jako prezenty z okazji chrztu świętego. Rzeczy, które mogą nam towarzyszyć nawet przez całe życie, bardzo często ofiarują z okazji chrztu swoim wnukom dziadkowie.

Co wypada dać na chrzest?

Zarówno rodzice chrzestni, bliscy krewni, jak i inne osoby zaproszone na chrzest dziecka zastanawiają się, jaki prezent powinni dać młodemu chrześcijaninowi. Możliwości jest naprawdę wiele, jaki prezent kupić dziecku na chrzciny doradza www.mami.pl, w niniejszym artykule również postaramy się dać odpowiedź na to pytanie.

Najprostszym, a zarazem bardzo popularnym rozwiązaniem jest ofiarowanie dziecku, a w zasadzie jego rodzicom, pieniędzy. Biorąc pod uwagę to, ile wydatków jest związanych z zapewnieniem wszystkich niezbędnych rzeczy dla małego dziecka, bez wątpienia będzie to jak najbardziej trafiony prezent. Dobrą opcją jest też zapytanie wprost rodziców chrzczonego dziecka, co ich zdaniem będzie najlepszym prezentem dla ich pociechy. Jeśli jednak ktoś uważa, że zadawanie takich pytań jest nie na miejscu, to mamy jeszcze kilka propozycji.

Co daje babcia na chrzest wnuka, wnuczki?

Dla każdej babci chrzest wnucząt to szczególnie ważna uroczystość dlatego też zależy jej, aby prezent, który im ofiaruje, był wyjątkowy. Jest to też okazja, aby podarować wnukowi bądź wnuczce coś, co będzie stanowić dla nich wspaniałą pamiątkę na całe życie, przypominając nie tylko o przyjętym sakramencie, ale również o ukochanej babci. Dobrym pomysłem jest więc prezent w postaci biżuterii. Może to być srebrny lub złoty łańcuszek z medalikiem bądź krzyżykiem. Alternatywą może być też pierścionek lub kolczyki w przypadku, gdy chrzczona jest wnuczka.

Inne wyjątkowe prezenty powiązane z tradycją chrześcijańską to różaniec, pozytywka z aniołem stróżem, lub biblia z osobiście napisaną dedykacją.

Pomysłowe prezenty na chrzest święty

Ciekawym pomysłem na prezent z okazji chrztu świętego jest też samodzielnie wykonany album na zdjęcia lub własnoręcznie ozdobione pudełko z różnymi drobiazgami. W takim pudełku może znaleźć się np. różaniec, łańcuszek z medalikiem, srebrny smoczek z grawerem, czy też obrazek z aniołem stróżem do powieszenia nad łóżeczkiem dziecka. Wiele osób decyduje się też na ofiarowanie prezentów nienawiązujących do tradycji chrześcijańskiej, a mogą to być ubranka, różnego rodzaju zabawki lub książeczki.

Wspaniałą pamiątką zarówno dla rodziców, jak i dziecka będzie rodzinna sesja zdjęciowa. Wielu fotografów oferuje bony podarunkowe na tego typu sesje. Jak widać, możliwości jest naprawdę mnóstwo, a jedynym ograniczeniem jest budżet, jaki chcemy na tego typu prezent przeznaczyć oraz osobiste preferencje.

Dodaj komentarz