Kultura Styl życia

Chwała meksykańskim zakonnicom! – Barbara Kwinta

Chwała meksykańskim zakonnicom!

Barbara Kwinta w powieści Chwała meksykańskim zakonnicom! ukazuje nam losy młodej kobiety, Emilii, która nie boi się dokonać w swoim życiu wielkiego przewrotu. To książka, która zwraca uwagę na to, jak ważne jest podążanie własną drogą, a nie ścieżką utorowaną nam przez innych ludzi, którzy chcą nami rządzić.  W powieści Chwała meksykańskim zakonnicom! nie zabrakło poczucia humoru.

Uciekająca panna młoda

Emilię poznajemy w dniu, kiedy ma wyjść za mąż. Wszystko jest dopięte na ostatni guzik. Emilia ma już na sobie kosztowną suknię ślubną uszytą we Włoszech z chińskiego jedwabiu. Wygląda zjawiskowo. Mimo to młoda kobieta postanawia zrobić coś, czego nikt się nie spodziewa. Emilia ucieka z własnego ślubu. Taką decyzję podejmuje po lekturze listu, który otrzymała od swojej zmarłej matki. Gdy główna bohaterka miała 15 lat, jej mama ciężko zachorowała i wiedziała, że wkrótce osieroci ukochane dziecko. Postanowiła zatem zawrzeć wszystkie swoje porady w liście, który miał zostać wręczony Emilii w dniu jej ślubu. Jej mama zawsze miała otwarty umysł. Była polonistką z pasją, która zachęcała swoich uczniów do lektury książek i nauki gramatyki.

Konsekwencje ucieczki sprzed ołtarza

Emilia, uciekając ze ślubu, zmienia całe swoje dotychczasowe życie. Od lat pracuje bowiem w firmie niedoszłych teściów. Odpowiadała w niej za działania marketingowe dla marki modowej. Była świetna w swoim fachu. Niestety, w związku z tym, iż nie wyszła za mąż za Dawida, musi pożegnać się z pracą oraz kampanią marketingową, którą zorganizowała.

Wyjazd w rodzinne strony

W trudnych chwilach główna bohaterka postanawia poszukać ukojenia w rodzinnych stronach. Wyjeżdża do ojca, miłośnika naprawy samochodów. Przez związek z Dawidem nie mogła go zbyt często widywać, ponieważ narzeczony nie podzielał pasji jej ojca. Był nastawiony na wygodne życie pełne nowych doświadczeń i całkowicie wolne od trosk.  Jego potrzeby często odbiegały od tych, które odczuwała Emilia.   Po lekturze listu od zmarłej mamy, główna bohaterka zyskuje trzeźwość spojrzenia.

Pełna humoru powieść obyczajowa poruszająca trudne tematy

Chwała meksykańskim zakonnicom! to książka, która porusza ważne tematy, a jednocześnie bywa momentami zabawna. Porady, które pojawiają się co pewien czas na kartach powieści, wywołują niekontrolowany śmiech. To świetnie skonstruowana książka, od której nie sposób się oderwać. Barbara Kwinta posiada bowiem lekkie pióro i ogromne poczucie humoru, którym chętnie dzieli się ze swoimi czytelnikami.

Komentarze (3)

Zostaw komentarz