Nowa Ja Zabiegi estetyczne

Chemabrazja kolorowa

chemabrazja-kolorowa

W salonie kosmetycznym możemy poddać się wielu różnorodnym zabiegów. Jednym z takich polecanych zabiegów jest peeling chemiczny, który przynosi skórze same korzyści. Jednym z takich peelingów jest chemabrazja kolorowa i właśnie o niej będzie niniejszy artykuł.

Chemabrazja kolorowa czyli Blue Peel

Chemabrazja kolorowa to peeling, w skład którego wchodzi kwas trójchlorooctowy oraz błękit metylowy, przez który skóra po zabiegu zyskuje niebieski kolor. Zabieg ten stosowany jest u osób, które mają głębokie zmiany skórne. Jełki ktoś chce zlikwidować kurze łapki, zmarszczki mimiczne czy zmarszczki na czole, to musi zdecydować się na inny zabieg niż Blue Peel.
Chemabrazja kolorowa może być zastosowana u osób w każdym wieku. Zazwyczaj jest stosowana w takich miejscach, w których skóra jest zniszczona bądź przebarwiona – na szyi, twarzy, plecach, klatce piersiowej, a nawet i na nogach.

Zalety chemabrazji kolorowej

Chemabrazja kolorowa przynosi skórze ulgę i zapewnia jej:

  • świeży wygląd,
  • pobudzenie do regeneracji,
  • poprawę ukrwienia,
  • wyrównanie kolorytu.

Dodatkowo redukuje drobne zmarszczki mimiczne, usuwa blizny potrądzikowe oraz redukuje przebarwienia i plamy.

Przebieg zabiegu Blue Peel

Zabieg chemabrazji kolorowej rozpoczyna się od dokładnego oczyszczenia skóry. Następnie kosmetyczka nakłada od 1 do 4 warstw Blue Peel. Ilość nałożonych warstw różni się u poszczególnych osób, a zależy to od rodzaju i stanu skóry. Ilość użytego błękitu metylowego świadczy o głębokości działania kwasu (najciemniejszy kolor oznacza, iż kwas przenika najgłębiej). Dawkę błękitu dopasowuje się do konkretnej osoby – do rodzaju i stanu skóry. Na koniec zabiegu kwas jest neutralizowany, a skóra ponownie oczyszczona.

Sabina Sosnowska

W salonie kosmetycznym możemy poddać się wielu różnorodnym zabiegów. Jednym z takich polecanych zabiegów jest peeling chemiczny, który przynosi skórze same korzyści. Jednym z takich peelingów jest chemabrazja kolorowa i właśnie o niej będzie niniejszy artykuł.

Po zabiegu skóra ma zazwyczaj niebieskawy odcień, dlatego też lepiej nie wracać komunikacją miejską. Przez kolejne 2-3 dni najlepiej jest pozostać w domu, gdyż twarz może być napuchnięta i przewrażliwiona. Przez 5-8 dni po zabiegu skóra się łuszczy i jest podatna na wszelkie bodźce zewnętrzne, dlatego też należy stosować się do wszystkich zaleceń kosmetyczki, aby nie było żadnych przykrych powikłań.

Chemabrazja kolorowa to dość drogi i czasochłonny zabieg, który jednak przynosi świetne efekty. Jeśli się na niego zdecydujemy, musimy rozpatrzyć wszystkie za i przeciw, a w razie wątpliwości dopytać profesjonalistki z salonu kosmetycznego.

Sabina Sosnowska

Komentarze (5)

dulcynea

10 lat temu

Z ciekawością przeczytałam artykuł o chemabrazji:-X
To przyjemnie byłoby poprawić stan skóry twarzy.
Bardzo to brzmi zachęcająco, aczkolwiek muszę tę kwestię dokładnie przemyśleć i także pozostanę na razie przy peelingui kremie rozjaśniającym przebarwienia:-X

pati25

10 lat temu

Po przeczytaniu początku artykułu zainteresował mnie ten zabieg i nabrałam ochoty go wypróbować.Bo chciałabym mieć ładną skórę bez tych brzydkich przebarwień.Ale czytając dalej ta ochota minęła.Te 2-3 dni w domu po zabiegu jakoś bym przetrzymała,łuszczenie skóry też.Ale mam bardzo wrażliwą skórę i bałabym się czy to nie zaszkodzi mojej skórze

Tess

10 lat temu

Ładna nazwa zabiegu ale to też nie dla mnie. Trochę obawiam się tej opuchlizny i łuszczenia skóry. Ograniczę się chyba do domowych peelingów. Ale podsunę artykuł mojej wnuczce, która planuje ślub za rok a ciągle jest niezadowolona ze swojej skóry. Może po tym zabiegu ograniczy malowanie tak młodej skóry :-X

Mindi

10 lat temu

Czytając początek nabrałam ochotę na taki zabieg. Moja skóra wygląda kiepsko po lecie, chociaż się nie opalałam specjalnie to mam przebarwienia. Jednak mam bardzo wrażliwą cerę i nie odważyłabym się na taki kłopotliwy i bolesny zabieg.

drobina

10 lat temu

Rozpatrzyłam wszystkie za i przeciw. Chemabrazja to nie dla mnie. Nie uśmiecha mi się perspektywa trzydniowego pozostania w domu:P Obawiam się, że moja skóra po tym zabiegu, zbyt długo dochodziłaby do siebie:-X:\

Zostaw komentarz